PROMOSYON PORTEKİZ TURU

Porto - Lizbon

4 GECE 5 GÜN

3* ve 4* OTELLERDE KONAKLAMA

27 EYLÜL 2023 / 18 EKİM 2023 / 15 KASIM 2023 ÇIKIŞLI

1.GÜN İSTANBUL - PORTO

Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Porto hareket. Varışımızla birlikte gerçekleştireceğimiz panoramik Porto şehir turumuzda Porto Katedrali, Liberdade Meydanı, Batalha Meydanı, Tore dos Clerigos Kulesi, Riberia Bölgesi, Arrabida Köprüsü, Boa Vista, Don Luis köprüsü, Sao Francisco Kilisesi ve Borsa Binası, Sao Bento Tren göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize yerleşiyoruz ve ardından serbest zaman. Konaklama otelimizde.

2.GÜN PORTO

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından arzu eden misa rlerimizle opsiyonel olarak düzenleyeceğimiz Guimares & Braga Gezisi (70 Euro) için hareket ediyoruz. Küçük bir Orta Çağ şehri olan Guimares şehrini ve Guimares Kalesi’ni tanıdıktan sonra Braga’ya hareket ediyor ve burada Braga Katedrali, Bragança Dükleri’nin sarayını görüyoruz. Turumuz sonrasında otele transfer ve serbest zaman.

3.GÜN PORTO - LİZBON

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Lizbon’a transfer için otelden ayrılıyoruz. Varışımızın ardından karşılanma ve panoramik şehir turumuz için hareket. Panoramik Lizbon şehir turumuzda; Jeronimus Manastırı, Belem Kulesi, Kaşi er Anıtı, Rossio & Praca Do Commercio Meydanları, Av. Liberdade (Özgürlük Bulvarı), Marquez Pompal Meydanı ve şehrin tepesindeki Sao Jorge Kalesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize hareket ediyoruz. Turumuz sonrasında otele transfer ve serbest zaman. Akşam arzu eden misa rlerimiz ile opsiyonel olarak düzenlenecek bir Portekiz klasiği olan Fado Şov Gecesi Etkinliği (75 Euro) için hareket ediyoruz. Portekiz’in dünyaca ünlü, hüzünlü melodisi ile nam salmış Fado müziğini yerel içecekler eşliğinde deneyimliyoruz. Gece sonunda otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

4.GÜN LİZBON

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası arzu eden misa rlerimiz ile opsiyonel olarak düzenleyeceğimiz Nazare & Obidos & Batalha & Fatima Gezisi (75 Euro) için hareket ediyoruz. Bu gezimizde öncelikle bir balıkçı köyü olan Nazare’yi geziyor, ardından Orta Çağ zamanında Portekiz kralının kraliçesine hediye ettiği Obidos şehrini tanıma fırsatı buluyoruz. Ardından Batalha gezimize başlıyoruz. Bu gezimide UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve muhteşem bir mimariye sahip olan Batalha Manastırı göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin son durağı olan Fatima’ya hareket ediyoruz. Her yıl binlerce Hristiyan hacıya ev sahipliği yapan ve “Fatima’nın Üç Sırrı” mucizesi ile ünlenen Fatima Kasabası’nda benzersiz bir kültürel deneyim yaşayacaksınız. Gezi bitimiyle birlikte otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

5.GÜN LİZBON - İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Sonrasında arzu eden misa rlerimiz ile opsiyonel olarak düzenlenecek olan Cascais & Estoril & Capo De Roca Gezisi (70 Euro) için hareket ediyoruz. Avrupa kıtasının batıdaki en uç noktası olan eşsiz manzarasıyla Cabo da Roca’yı, Atlantik kıyısındaki eski balıkçı kasabası Cascais’i ve Estoril’i göreceğiz. Turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Sonrasında serbest zaman. Ardından rehberimizin belirteceği saatte havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızla birlikte turumuzun sonuna geliyoruz.

NOT: Havalimanına gidiş - dönüş transfer isteyen misafirlerimize ekstra olarak sağlanacaktır.

UÇUŞ BİLGİLERİ;

Tarih:27.09.2023 | 01.10.2023

Uçuş No: TK1449 (Türk Havayolları) - Kalkış: Istanbul - Tarih: 27 Eylül 2023 - Saat: 08:25 - Varış: Porto - Tarih: 27 Eylül 2023 - Saat: 11:15

Uçuş No: TK1760 (Türk Havayolları) - Kalkış: Lizbon - Tarih: 01 Ekim 2023 - Saat: 16:25 - Varış: Istanbul - Tarih: 01 Ekim 2023 - Saat: 23:10

Tarih:18.10.2023 | 22.10.2023

Uçuş No: TK1449 (Türk Havayolları) - Kalkış: Istanbul - Tarih: 18 Ekim 2023 - Saat: 08:25 - Varış: Porto - Tarih: 18 Ekim 2023 - Saat: 11:15

Uçuş No: TK1760 (Türk Havayolları) - Kalkış: Lizbon - Tarih: 22 Ekim 2023 - Saat: 16:25 - Varış: Istanbul - Tarih: 22 Ekim 2023 - Saat: 23:10

Tarih:15.11.2023 | 19.11.2023

Uçuş No: TK1449 (Türk Havayolları) - Kalkış: Istanbul - Tarih: 15 Kasım 2023 - Saat: 08:25 - Varış: Porto - Tarih: 15 Kasım 2023 - Saat: 11:15

Uçuş No: TK1760 (Türk Havayolları) - Kalkış: Lizbon - Tarih: 19 Kasım 2023 - Saat: 16:25 - Varış: Istanbul - Tarih: 19 Kasım 2023 - Saat: 23:10

 

AVANTAJLI ETKİNLİK PAKETİ

290 Euro yerine 250 Euro (40 Euro İndirim!)

Tüm etkinlikler paket olarak alındığında geçerlidir.

 • Guimares & Braga Gezisi 70 Euro
 • Fado Şov Gecesi Etkinliği 75 Euro
 • Nazare & Obidos & Batalha & Fatima Gezisi 75 Euro
 • Cascais & Estoril & Capo De Roca Gezisi 70 Euro

GENEL BİLGİLER: 

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

VİZE

Umumi Pasaport - Vize gerekli Yeşil Pasaport - Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu - Vize gerekli değil

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

SAĞLIK

Portekiz girişinde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul - Porto 4 sa 40 dk

Lizbon - İstanbul 5 sa 00 dk

OPSİYONEL TURLAR & ETKİNLİKLER

Opsyonel turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya Opsyonel tur / etkinlik yatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca Opsyonel turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

KONAKLAMA

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. 3 kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve yatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

PARA BİRİMİ

Portekiz para birimi Euro (EUR)’dur. Yanınızda Euro (EUR) bulundurmanızda fayda vardır.

SAAT DİLİMİ

Portekiz Türkiye’den yaz saat diliminde 4, kış saat diliminde 3 saat geridedir. Örneğin, yazın Türkiye’de saat 18:30 iken Portekiz’de 14:30 dur.

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

YEMEK KÜLTÜRÜ

Brezilya yerlileri, Afrika yerlileri, Avrupa ve Asya da ki sömürgelerinden pek çok lezzet öğrenmiş olan Portekizliler bu lezzetleri kendi mutfaklarına uyarlamışlardır. Pirinç, patates, ekmek, et ve deniz ürünleri mutfağın temelini oluşturmaktadır.

ÖNEMLİ NOTLAR

 • Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
 • Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
 • Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acente sorumlu değildir.
 • Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Panoramik Porto şehir gezisi
 • Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır)
 • Alan-otel-alan transferleri
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 • Havalimanı vergileri
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul (IST) - Porto (OPO) / Lizbon (LIS) - İstanbul (IST) gidiş-dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 3 & 4 yıldızlı otellerde 4 gece oda-kahvaltı konaklama Panoramik Lizbon şehir gezisi
 • Otel ve turist şehir vergileri(25-30 Euro)
 • Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Şoför tipleri 5-10 Euro / kişibaşı (isteğe bağlı)
 • Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Vize ücreti, servis bedeli
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları Opsiyonel geziler/etkinlikler
 • İç hat bağlantı bileti
 • Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası
 • Bandırma/ Balıkesir İzmir Havalimanı Gidiş-Dönüş Transferi

Tur Hareket Detayları

Tur Hareket Tarihleri:

1.Ek Bilgiler

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri