OTOBÜSLÜ BÜYÜK ORTA AVRUPA

 
Bulgaristan- Sırbistan- Macaristan- Slovakya

Çek Cumhuriyeti- Avusturya

Belgrad- Budapeşte- Estergon- Visegrad- Szentendre- Bratislava- Prag

Karlovy Vary- Cesky Krumlov- Viyana- Baden- Novisad- Sofya 

BELGRAD(1) - BUDAPEŞTE(2) - PRAG(2) - VİYANA(1) - NİŞ (1)

ESTERGON & VİSEGRAD SZENTENDRE TURU DAHİL 

KARLOVY VARY TURU DAHİL & BRATİSLAVA TURU DAHİL 

CESKY KRUMLOV  TURU DAHİL & NOVİ SAD TURU DAHİL

 

Tur:22-30 Temmuz Tur:19-27 Ağustos

 Tur:23 Eylül 01 Ekim 

8 Gece 8 Gün

1. Gün:

Saat 22:00 hareket. misafirlerimizi aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz. Kapıkule sınır kapımızda pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlıyoruz ve Bulgaristan tarafına geçiyoruz.Svilengrad-Plovdiv-Sofya güzergâhını takip ederek Belgrad'a geçiyoruz. 

2. Gün:

Öğlen saatlerinde Belgrad’a varışımız sonrası panoromik şehir turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda göreceğimiz yerler arasında,Yeni Belgrad, Usce Alışveriş merkezi,Tarihi Brankov Köprüsü, Taş Meydan, Slaviya Meydanı, Aziz Sava Kilisesi, Eski Saray,Yeni Saray ve Meclis Binası,Kanuni Sultan Süleyman tarafından fethedilen Kale Megdan, Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Belgrad Galibi Heykeli, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri müze, Saat Kapı ve Müzesi, İstanbul Kapı, Nebojşa Kulesi, Saborna Kilisesi,Kale Meydan gördükten sonra Cumhuriyet Meydanı’nda yürüyüş turumuza başlıyoruz. Belgrad’ın en hareketli Caddesi  ve adını Sırbistan III.Prensi Mihailova’dan alan ve 1870 yıllarına ait bir çok büyük ve etkileyici binayı barındıran, Knez Mihajlova Caddesi’nde yürüyüş turumuzda, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukur Çeşme, Cumhuriyet Meydanı, Sırbistan Ulusal Parlamentosu ve Prens Mihailo Heykeli’ni gördükten sonra  turumuzu bitiriyoruz.Konaklama otelimizde.

3. Gün:

Sabah kahvaltımızın ardından Budapeşte’ye doğru yola çıkıyoruz.Budapeşte’ye varışımızı takiben, yapılacak olan şehir turumuzda; Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Parlamento Binası, Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır.Tur bitiminde otelimize transfer oluyoruz.Dileyen misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Tuna Nehri’nin ikiye böldüğü, Avrupa’nın incisi Budapeşte’yi nehirden izleme ve binaların tarihini dinlerken içeceklerini yudumlama fırsatı bulacakları Tuna Nehri gezisine katılabilirler. Radyo sanatçılarının sesinden muhteşem tarih yorumları ile Türkçe anlatımların yapıldığı turumuzu kaçırmamanızı tavsiye ederiz.Konaklama otelimizde.
İSTEĞE BAĞLI Ekstra Tuna Nehri Tekne Gezisi: 30 EUR

4. Gün:

Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Estergon & Visegrad & Szentendre turu için otelimizden hareket ediyoruz. Bu turda önce Estergon Katedralini, Osmanlı’dan kalan Kale’nin kalıntılarını geziyoruz. Ardından bir ortaçağ kalesi  ve aynı zamanda av şatosu olan ihtişamlı Visegrad’ı ziyaret ediyoruz. Bu turumuzda Visegrad Kalesi panoramik olarak görülecektir.Daha sonra alışveriş için Szentendre isimli küçük bir kasabaya gidiyoruz. El işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler vb, pek çok şeyi bulabileceğiniz bu kasabada serbest zamanın ardından otele dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Çigan Gecesi yemekli, içkili, müzikli eğlenceli turumuza katılabilirler.Bu turumuzda gideceğimiz şarap mahzeninde hem yerel şarapların ve yemeklerin hem de Macar dansı ve müziğinin keyfini çıkaracaksınız. Sizlerde şovun bir parçası olabilirsiniz.Konaklama otelimizde.
İSTEĞE BAĞLI Ekstra Çigan Gecesi: 45 EUR 

5. Gün:

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Prag yolculuğumuz başlıyor.Yol üzerinde Slovakya Başkenti Bratislava’yı gezerek Prag’a hareket ediyoruz.Prag’a varışımız sonrası panoramik şehir turumuzda Hradcany Kale  Bölgesi, Loretta Kilisesi ,Cumhurbaşkanlığı Sarayı,yapımının 600 yıl sürdüğü neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan ST.Vitüs  Katedrali,Simyacılar sokağı,Franz Kafka’nın Evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu  Charles Köprüsü, Eski Şehir Meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12  Havari bulunan tarihi Astronomik Saat Kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası otelimize transfer oluyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşam rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan Vltava Nehrinde açık büfe yemekli tekne turuna katılabilirler.Prag’ın muhteşem gece manzarasını müzikli açık büfe yemek eşliğinde izliyoruz.Konaklama otelimizde.

İSTEĞE BAĞLI Ekstra Vltava Nehrinde açık büfe yemekli tekne turu : 45 EUR 

6. Gün:

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Lapis Elmas,Granat Satış Mağazası & Karlovy Vary & Kültür & Alışveriş turu için otelimizden hareket ediyoruz.Bu turumuzda öncelikle Dünyaca ünlü Lapis Elmasın Çek Cumhuriyeti fabrika satış mağazasını ziyaret ediyoruz.Burada birbirinden değerli taşların sergilendiği mağazada indirimli alışveriş yapabilir birçok değerli taşları tanıma ve görme fırsatı yakalayabilirsiniz. Mağazada verilecek serbest zaman ardından Çek Cumhuriyeti'nin kaplıcalarıyla ünlü şehri Karlovy Vary yolculuğumuza rehberimizin keyifli anlatımlarıyla devam ediyoruz. Kentte sıcaklıkları 30-72 C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır. Gezimiz esnasında yapılacak şehir turunda; Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dovorak`ın, Mozart`ın  Göthe`nin, Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek, 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Ayrıca kristal, porselen, granat, kehribar  taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika  satış mağazalarında alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız.Tur bitiminde Prag merkeze transfer oluyoruz.Dileyen misafirlerimiz akşam rehberimiz tarafından düzenlenecek Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği yaklaşık 600 yıllık bir handa yer alan ortaçağ mekanımızda, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda limitsiz yemek ve içecek servisi ile çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayabilirler. Gecenin sonunda konaklama otelimizde.
İSTEĞE BAĞLI Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği : 55 EUR

7. Gün:

Sabah kahvaltımızın ardından Viyana’ya hareket ediyoruz.İlk durağımız Cesky Kurumlov, Çek Cumhuriyeti’nin değerli bir mücevheri olmakla beraber aynı zamanda Unesco tarafından Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kasabadır. Komünizmin en koyu dönemlerinde harap duruma gelmiş olan Cesky Kurumlov , 1990’lardan itibaren tekrar yeniden doğuşunu yaşamış ve güzelliklerini ziyarete gelen tüm misafirlerine yansıtmıştır.Kısa bir mola ardından Viyana’ya hareket ediyoruz.Varışımızla birlikte Viyana şehir turumuza başlıyoruz. Opera Binası,Üniversite,Parlemento Binası,Tiyatro,Prater,Hofburg Sarayı,Hundertwasser House ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır. Turumuz sonrasında otelimize transfer oluyoruz.Arzu eden misafirlerimiz ile akşam ekstra düzenlenecek olan  Avusturya Grinzing Gecesi turumuza katılabilirler. Bu turumuzda Viyana merkezine 20-25 dakika uzaklıkta bulunan Grinzing kasabasının küçük ve şirin evlerinde, Viyana müzikleri eşliğinde ünlü şnitzellerinin tadına bakıyoruz. Gecenin sonunda konaklama otelimizde.

İSTEĞE BAĞLI Ekstra Avusturya Grinzing Gecesi Turu: 50 EUR

8. Gün:

Sabah kahvaltımızın ardından ekonomik olarak Sırbistan’ın en gelişmiş bölgesi olan Voyvodina’nın başkenti Novi  Sad’a hareket ediyoruz. Burada yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turunda  Özgürlük Meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagogu görüyoruz. Gezimizi bitirdikten sonra Niş'e hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde. 

9. Gün:

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Sofya’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Sofya panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasında;Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali , Milli kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski kraliyet sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji müzesi, Eski Sofya - Sendika şehri, Rotonda Kilisesi bulunmaktadır. Daha sonra Meclis Binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ve fotoğraf molası,ardından  şehrin simgesi olan Banya Başı Camisi’ni ziyaret ediyoruz.Serbest zaman sonrası Türkiye’ye hareket ediyoruz. Kapıkule sınır kapısındaki pasaport, gümrük işlemleri ve free shop alışveriş molasından sonra Türkiye’ye giriş yapıyoruz.Keşan-Gelibolu-Çanakkale üzerinden Balıkesir'e ve Bandırm'ya ulaşıyoruz.Bir dahaki  KARESİ  TUR  organizasyonumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Otobüs İle Ulaşım
 • Hotelde 7 gece konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (7)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Tüm şehir girişleri
 • Gümrük vergileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı
 • Tüm Öğle ve Akşam yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Vize Ücreti 140 Euro (Yeşil Pasaporta Vize yoktur)
 • Seyahat Sağlık Sigortası 70 Yaş üstü farkı (15 Euro)
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (150 TL)
 • İsteğe Bağlı Tekne turları ve Eğlence Geceleri

Tur Hareket Detayları

Tur Hareket Tarihleri:
22 Temmuz • 19 Ağustos • 23 Eylül
TarihMüsaitlik İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk
22.07.2022Son 1 Kişi399,00 519,00 399,00 0 - 2 Yaş 100,00
3 - 12 Yaş 294,00
19.08.2022Son 2 Kişi399,00 519,00 399,00 0 - 2 Yaş 100,00
3 - 12 Yaş 294,00
23.09.2022Son 2 Kişi399,00 519,00 399,00 0 - 2 Yaş 100,00
3 - 12 Yaş 294,00

1.Ek Bilgiler

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri