1. Gün:

ORTA AVRUPA TURU OTOBÜSLÜ

 

Bulgaristan- Sırbistan- Macaristan- Slovakya

Çek Cumhuriyeti- Avusturya- Yunanistan

Belgrad- Budapeşte- Estergon- Visegrad- Szentendre- Bratislava- Prag

Karlovy Vary- Viyana-  Novisad- Selanik- Kavala

BELGRAD(1) - BUDAPEŞTE(2) - PRAG(2) - VİYANA(1) -NOVİ SAD(1)- SELANİK (1)

ESTERGON & VİSEGRAD SZENTENDRE TURU DAHİL 

KARLOVY VARY TURU & NOVİ SAD TURU DAHİL

TÜM ŞEHİR GİRİŞ ÜCRETLERİ & TÜM KONAKLAMA VERGİLERİ

MÜKEMMEL FİYAT AVANTAJI İLE EKSTRA TUR YOK !!!

SELANİK KONAKLAMA AYRICALIĞI !!!

9 Gece 9 Gün

Tur Hareket Tarihleri:
14 Haziran 2024 • 23 Ağustos 2024  • 01 Eylül 2024 

1. Gün:

Saat 18:00 hareket. Yolgüzergahında gereklı molalar sonrası Kapıkule sınır kapısına ulaşıyoruz. pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından Bulgaristan’a geçiş yapıyoruz. 

2. Gün:

Belgrad şehir turumuza başlıyoruz. Balkanların vazgeçilmez ve değişilmez Başkentinde Genel Kurmay Binaları, Sırbistan Parlamentosu, Eski Saray, Terazi Çeşmesi, Cumhuriyet Meydanı, Ulusal Müze ve Milli Tiyatro görülerek yapılacak şehir turumuzun ardından, yürüyüş turumuza başlıyoruz. Öğrenci Meydanı, Bayraklı Camii, Leopold ve zindan Kapıları, Kale Meydanı, Tuna ve Sava Nehirlerinin birleştiği noktada bulunan Büyük Savaş Adası, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Damat Ali Paşa Türbesi, İstanbul Kapısı ve Açıkhava Silah Müzesi gezilerimiz sonrasında Knez mihailova caddesinde kısa bir serbest zaman sonrasında Belgrad'da bulunan otelimize  yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün:

Sabah kahvaltımızın ardından Budapeşte’ye doğru hareket ediyoruz. Avrupa Birliğinin Schengen Bölgesine girmek üzere pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlayarak, Orta Avrupa coğrafyasının, Macaristan topraklarında, verimli Pannonian Ovasını kat ederek ilerliyoruz. Szeged ve Kecskemet hattında yapacağımız keyifli bir yolculuğun ardından, 145 yıl Osmanlı hâkimiyetinde kalan, 1873 yılında Budin ve Peşte’nin birleşmesi ile ortaya çıkan  ülkenin başkenti Budapeşte’ye ulaşıyoruz. Önce, şehrin ve ülkenin dini tarihinde önemli yer tutan gelişmelere sahne olmuş, kentin ve Tuna Nehrinin doyumsuz manzaralarını izleyebileceğimiz, Gellert Tepesine çıkıyoruz. İlgili anlatımların ardından, serbest zaman verdikten sonra panoramik olarak yapacağımız şehir turumuza başlıyoruz. Şehrin ortasından geçen Tuna Nehri üzerindeki Tarihi Köprüleri, Opera Binasını, Kraliyet Sarayını, kentin sembol yapısı olan mimarlık şaheseri Parlamento Binasını, şehri süsleyen tarihi meydanları, bulvarları ve ülkenin tarihine yön vermiş önemli şahsiyetlerin heykellerini görerek, Kahramanlar Meydanına ulaşıyoruz. Macaristan’ın bininci yılı anısına 1896 yılında yapılan kutlamalar için hazırlanan bu tarihi meydanda, Milenyum Anıtı ve Macar kahramanlarına ait heykelleri, Erszebet Köprüsünü,  rehberimizin anlatımları eşliğinde gördükten sonra, otelimize gidiyoruz. Arzu eden misafirlerimizle, isteğe bağlı ve ekstra olarak düzenlenecek Limitsiz Şarap Eşliğinde, Yemekli Macar-Çigan Gecesi için otelimizden ayrılıyoruz. İki saat sürecek programın ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme Budapeşte’deki otelimizde.

İSTEĞE BAĞLI Ekstra Çigan Gecesi: 65 Euro

4. Gün:

Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Estergon & Visegrad & Szentendre turu için otelimizden hareket ediyoruz. Bu turda önce Estergon Katedralini, Osmanlı’dan kalan Kale’nin kalıntılarını geziyoruz. Ardından bir ortaçağ kalesi  ve aynı zamanda av şatosu olan ihtişamlı Visegrad’a doğru ilerliyor güzel manzaralar eşliğinde Visegrad Kalesini panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra alışveriş için tuna nehri kenarında ünlüler köyü diye de adlandırılan Szentendre isimli küçük bir kasabaya gidiyoruz. El işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler vb, pek çok şeyi bulabileceğiniz bu kasabada serbest zamanın ardından Budapeşte'ye geçiyor Buda Kalesine çıkıyoruz. Şehrin mimari harikalarından olan tarihi Matthias Kilisesini ve Balıkçılar Burcunu ziyaretimizi takiben, Zincirli köprünün hikayesini rehberimizden dinledikten sonra, kentin en ünlü ve canlı caddesi olan Vasi Caddesinde gezinti, alışveriş ve akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimizle, isteğe bağlı ve ekstra olarak düzenlenecek bir saatlik Tuna Nehri Tekne Turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzun sonunda, otelimize dönüyoruz. Geceleme BUDAPEŞTE’de otelimizde.

İSTEĞE BAĞLI Ekstra Tuna Nehri Tekne Gezisi: 35 Euro

5. Gün:

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Prag yolculuğumuz başlıyor.Yol üzerinde Slovakya Başkenti Bratislava  üzerinden  Prag’a hareket ediyoruz. "Altın Şehir""Masal Şehri""Şehirlerin Anası" ve "Avrupa'nın Kalbi" gibi isimlerle anılan Prag’a varışımız sonrası Şaheserler turumuza başlıyoruz. Hradcany Kale  Bölgesi, Loretta Kilisesi , Cumhurbaşkanlığı Sarayı,yapımının 600 yıl sürdüğü neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan ST.Vitüs  Katedrali,Simyacılar sokağı,Franz Kafka’nın Müze Evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu  Charles Köprüsü, Eski Şehir Meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12  Havari bulunan tarihi Astronomik Saat Kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası otelimize transfer oluyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşam rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan Vltava Nehrinde açık büfe yemekli tekne turuna katılabilirler.Prag’ın muhteşem gece manzarasını müzikli açık büfe yemek eşliğinde izliyoruz.Konaklama otelimizde.

İSTEĞE BAĞLI Ekstra Vltava Nehrinde açık büfe yemekli tekne turu : 50 Euro

6. Gün:

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Lapis Elmas,Granat Satış Mağazası & Karlovy Vary & Kültür & Alışveriş turu için otelimizden hareket ediyoruz. Çek Cumhuriyeti'nin kaplıcalarıyla ünlü şehri Karlovy Vary yolculuğumuza rehberimizin keyifli anlatımlarıyla devam ediyoruz. Kentte sıcaklıkları 30-72 C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır. Gezimiz esnasında yapılacak şehir turunda; Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dovorak`ın, Mozart`ın  Göthe`nin, Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek, 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Ayrıca kristal, porselen, granat, kehribar  taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı satış mağazalarında alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız.Tur bitiminde Prag merkeze transfer oluyoruz.Dileyen misafirlerimiz akşam rehberimiz tarafından düzenlenecek Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği yaklaşık 600 yıllık bir handa yer alan ortaçağ mekanımızda, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda limitsiz yemek ve içecek servisi ile çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayabilirler. Gecenin sonunda konaklama otelimizde.
İSTEĞE BAĞLI Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği : 70 Euro

7. Gün:

Sabah kahvaltımızın ardından Viyana’ya hareket ediyoruz.Habsburg hanedanlığının yazlık sarayı olarak faaliyet gösteren ve 1996 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesine alınan Schönbrunn Sarayı’nı görüyor, Bahçelerini gezip birbirinden güzel fotoğraf kareleri alarak, ilgili anlatımlar eşliğinde geziyoruz. Müzik, mimarlık, resim ve heykelin kalbi olan, Dünya Savaşlarının zorlu günlerine zarafetinden bir şey kaybetmeyerek direnen ve Gotik, Rönesans, Barok, Rokoko, Neo-Klasik ve Art Nouveau sanat akımlarının benzersiz bir sentezini sunan, uzun bulvarlarıyla adeta bir açık hava müzesi olan şehirde panoramik bir tur yapıyoruz. Turumuz sırasında Avusturya’nın dünyaya mal olan ressamı Gustav Klimt’in öğrencilik ve hocalık yaptığı Uygulamalı Sanatlar AkademisiKursalon Konser SalonuDevlet Opera Binası, Maria Theresia Meydanı, Sanat Tarihi Müzesi, Doğa tarihi Müzesi, Parlamento, Belediye Sarayı (Rathaus) ve Viyana Üniversitesine ait muhteşem yapılar ile Kraliçe Sisi'nin sarayı olarakta bilinen kışlık saray Hoffburg Sarayı ve bahçelerini görerek Graben bölgesinde rehberimizin detaylı anlatımlarını dinleyerek Viyana'nın mıuhteşem çarşısında ilerliyor veba sütununu fotoğraflıyor muazzam güzellikteki Aziz Stephan katedrali önünde görkemli yapı önünde serbest zaman alıyoruz. Dileyen misafirlerimiz Kertnerstrasse caddesinde akşam yemeklerini klasik müzik dinleyerek alabilir, veya Sisi'nin pastanesinde keyifli vakit geçirebilirler. Serbest zamanın ardından Viyana'daki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

8. Gün:

Sabah kahvaltımızın ardından ekonomik olarak Sırbistan’ın en gelişmiş bölgesi olan Voyvodina’nın başkenti Novi  Sad’a hareket ediyoruz. Burada yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turunda  Özgürlük Meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagogu görüyoruz. Gezimizi bitirdikten sonra Novi Sad otelimize yerleşiyoruz.  Konaklama otelimizde.

 
9. Gün:

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Selanik'e gitmek üzere yola çıkıyoruz. Kuzey Makedonya Üsküp hattından ilerleyerek rehberimizin bilgi dolu ve keyifli anlatımlarıyla İzmir'in ikizi Atatürk’ümüzün doğduğu şehir Selanik'e ulaşıyoruz.  Yapacağımız panoramik şehir gezimizde, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizans eserlerini görüyoruz. Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesini  görüp otelimize yerleşiyoruz.  Arzu eden misafirlerimiz ile Extra Yemekli Yunan Tavernasına  gidiyoruz.Yunan Müziği eşliğinde eğleniyoruz. Akşam konaklama Selanik otelimizde. 

10. Gün:

Otelde alınan kahvaltının ardından Türk konsolosluğunun da bahçesinde bulunduğu Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ettikten sonra Kavala’ya hareket ediyoruz. Kısa ve keyifli bir yolculuk sonrasında Kavala’ya ulaşıyoruz, Kavala şehrini geziyoruz. Mehmet Ali Paşanın imarethanesi, Heykeli ve evinin anlatımı, resim çekim molası, Pargalı İbrahim Paşa tarafından yaptırılan dört köşe caminin görülmesi, Kanuni Sultan Süleyman zamanında yapılmış Su Kemerlerinin görülmesinden sonra Meşhur Kavala Kurabiyelerinden almak için verilecek molanın ardından Kipi sınır kapısına doğru Türkiye’ye giriş yapmak üzere devam ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Yunan Free Shop’unda alışverişlerimizi yaparak Türkiye İpsala Sınır kapısındaki pasaport ve gümrük işlerinin ardından, İpsala –Keşan-Çanakkale üzerinden  dönüş yaparak turumuzu sonlandırıyoruz. Bir başka karesi Tur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Ekstra tur Avantajları : 

 Avantajlı Maxi ekstra tur paketi:

 • Çigan Gecesi: (65 Euro)
 • Tuna Nehri Tekne Gezisi (35 Euro)
 • Vltava Nehrinde açık büfe yemekli tekne turu  (50 Euro)
 • Ortaçağ eğlencesi ve yemeği  (75 Euro)

TOPLAM 225 EURO YERİNE 200 EURO !!!

 

 

KARESİ TURİZMİN YOL VE PROGRAM GÜZERGÂHINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKI SAKLIDIR

NOT: TUR PROGRAMIMIZDAKİ EKSTRALAR REHBERİMİZİN BELİRLEYECEĞİ MİNİMUM KİŞİ SAYISI SAĞLANDIĞINDA GERÇEKLEŞECEKTİR.

 

TUR HAREKET DETAYLARI: 

Balıkesir Stadyum Önü (18:00)

Susurluk Yasa Dinlenme Tesisi Karşısı (18:45)

Bandırma Barış Manço Kültür Merkezi Karşısı (19:30)

Biga Otogar Önü (20:30) 

Lapseki Otogar Önü (21:15)

Çanakkale (22:00)

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Otobüs İle Ulaşım
 • Hotellerde 8 gece konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (8)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
 • Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
 • Şehir ve Gümrük Vergileri 
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı
 • Tüm Öğle ve Akşam yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Vize Ücreti 200 Euro (Yeşil Pasaporta Vize yoktur)
 • Seyahat ve Sağlık Güvence Paketi 20 Euro (70 yaş üzeri 35 Euro) 
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (150 TL)
 • İsteğe Bağlı Tekne turları ve Eğlence Geceleri 
 • Vltava Nehri Tekne Turu, Tuna Nehri Tekne Turu
 • Çigan Gecesi, Ortaçağ Gecesi

Tur Hareket Detayları

Tur Hareket Tarihleri:
23 Ağustos • 01 Eylül
TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. Çocuk
23.08.2024Son 2 Kişi799,00 €1.099,00 €799,00 €0 - 2 Yaş 249,00 €
3 - 12 Yaş 759,00 €
01.09.2024Son 2 Kişi799,00 €1.099,00 €799,00 €0 - 2 Yaş 249,00 €
3 - 12 Yaş 759,00 €

1.Ek Bilgiler

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri