KOSOVALI BÜYÜK BALKAN

 

EKSTRA TUR YOK – HERŞEY DAHİL !!!! KOSOVALI PROGRAM

KOSOVA GİRİŞ ÜCRETİ DAHİL !!!

SELANİK KONAKLAMA AYRICALIĞI !!!

DUBROVNİK – MATKA KANYONU – BLAGAJ TEKKESi –SARAYBOSNA BOŞNAK KÖFTESİ VE YÖRESEL RESTAURANTLARDA GERÇEK MAKEDON PROGRAMLARI DAHİL FARKIYLA
Medeniyetlerin, Kültürlerin ve İnançların,

Buluşma Noktasında Balkanların Kalbine Yolculuk

Tarih ve Medeniyetlerin Buluşma Noktası.
Yunanistan - Makedonya – Kosova – Arnavutluk – Karadağ
Hırvatistan – Bosna Hersek – Sırbistan   – Bulgaristan


23 ŞEHİR – 5 BAŞKENT

 Sofya- Belgrad- Saraybosna- Mostar- Trebinje- Hırvatistan- Dubrovnik- Budva

 İşkodra- Prizren- Üsküp- Matka Kanyonu- Ohrid- Bitola(Manastır)- Selanik- Kavala

 

 Tur:13-21 Ekim

8 Gece 8 Gün

1. Gün:

Saat 20:00 hareket. Çanakkale, Keşan üzerinden İpsala sınır kapısına ulaşıyoruz. Gümrük işlemlerinden  sonra  Bulgaristan’a giriş yapıyoruz. 

2. Gün:

Haskova harmanlı Plovdiv üzerinden Sofya’ya ulaşıyoruz. Şehir merkezinde serbest kahvaltı molası sonrası Sofya panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasında Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali , Milli kütüphane, Sofya Üniversitesi, Neo klasik stilinde yapılmış olan yapılar Arkeoloji müzesi, Rotonda Kilisesi Mahmut Paşa Camii, Sveta Nedelya Kilisesi, Banyabaşı Camii, Parlamento ve Rus Kilisesinin yanı sıra Mustafa Kemal Atatürk’ün Sofya’da askeri ataşelik yaptığı dönemde Yeniçeri kıyafetiyle katıldığı balonun düzenlendiği Orduevi’ni görüyoruz. Kente adını veren Ayasofya Kilisesini ve Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ve fotoğraf molası, sonrası şehirden ayrılıyor Sırbistan’a geçiş yapıyoruz.  Aleksinac üzerinden Morava Vadisi boyunca ilerleyip Nish üzerinden Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan ve Balkanların vazgeçilmez kenti Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a ulaşıp otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Belgrad’daki otelimizde.

Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.

Konaklama: Belgrad

3. Gün:

Otelde alınan kahvaltının ardından Belgrad şehir turumuza başlıyoruz. Genel Kurmay Binaları, Sırbistan Parlamentosu, Eski Saray, Terazi Çeşmesi, Cumhuriyet Meydanı, Ulusal Müze ve Milli Tiyatro görülerek yapılacak şehir turumuzun ardından, yürüyüş turumuza başlıyoruz. Öğrenci Meydanı, Bayraklı Camii, Leopold ve zindan Kapıları, Kale Meydanı, Tuna ve Sava Nehirlerinin birleştiği noktada bulunan Büyük Savaş Adası, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Damat Ali Paşa Türbesi, İstanbul Kapısı ve Açıkhava Silah Müzesi gezilerimiz sonrasında Knez mihailova caddesinde kısa bir serbest zaman sonrasında Belgrad’dan ayrılıp Sabac ,Vlasenica ve Zvornik üzerinden Bosna Hersek ülkesine giriş yapıp başkent Saraybosna’da bulunan otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Akşam Yemeği: Yöresel Restaurant’da Boşnak Köftesi . Tur ücretine dahildir.

Konaklama:  Saraybosna

4. Gün:

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Saraybosna şehir turumuza başlıyoruz. Asırlar boyunca Balkanlar'ın kültür başkentliğini yapmış, 1914'te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand'ın Sırplar tarafından burada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olmuş, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnakların kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna'da panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında meşhur Başçarşı, tarihi Osmanlı hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğiniz turumuzu tamamlayarak Mostar'a hareket. Mostar varışı öncesi Blagay tekkesi Blagay turunu gerçekleştiriyoruz.(Fiyata Dahil). 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek'i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek'in en büyük şehri Mostar'ı tanıtan yürüyüş turumuzda; 1557'de Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin'in inşa ettiği, ancak 1992'de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004'te Türkiye'nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam ve dönemin tipik Osmanlı evini yansıtan Müslüm Bey Konağı göreceğimiz yerler arasındadır. Mostar'ın yerel pazarlarından alışveriş yapabileceğiniz serbest zamanın ardından Konaklama Trebinje veya Çevresindeki otelimizde. (Sezon yoğunluğuna göre konaklama şehri değişebilir)
 

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir .

Konaklama: Trebinje

5. Gün:

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından, Eski Yugoslavya'yı oluşturan üç ana devletten biri olan, Katolik mezhebini benimsemiş olması ve daha çok Adriyatik Sahili'ne hakim coğrafyası sebebiyle, Balkan kültüründen ziyade İtalyan-Akdeniz kültürüne yakınlığıyla bilinen Hırvatistan'a geçiyoruz. Dubrovnik turu için (Fiyata Dahil) Manzaralı, kısa bir yolculuğun ardından, İtalyanca adı Ragusa olan, Adriyatik'in en eski ticaret limanlarından, uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu mimarisi ve şehir dokusuyla bünyesinde muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran Dubrovnik'e varış. Bu güzel şehri tanıtan turumuza öncelikle UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dahil olan Eski Şehir Meydanı ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic'in Heykeli, tarihi Çeşme ve 14. yüzyıldan kalma Eczane diğer göreceğimiz yerlerden bazıları. Daha sonra bu güzel şehrin büyülü atmosferinde vakit geçirmek için serbest zaman. Turumuzun ardından Karadağ ülkesine yolculuk. Güzel manzaralar eşliğinde tarih boyunca coğrafi şartlarından dolayı Osmanlılar tarafından ele geçirilemeyen Kotor'a varıyoruz. Surlarla tahkim Kotor şehrindeki yürüyüş turumuzda, birçok tarihi yapının yanı sıra Deniz KapısıSilah Meydanı, Tarihi Saat Kulesi, Utanç Sütunu, Beskuca Sarayı, Pima Palata, Aziz Triphon Kilisesi, “Dedikodu” Çeşmesi (Karampana), Aziz Nikola ve Aziz Luka Kiliselerini, eski kentin önemli meydan ve malikânelerini göreceğiz. Kotor turumuzun ardından, Budva’ Panoramik olarak görerek balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde Jet Sosyetenin tatil yeri olan, muhteşem St Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola veriyoruz. Ardından Arnavutluk ülkesine geçiyor kıyısında kurulduğu göl ile aynı adı taşıyan ve 435 sene süren Osmanlı döneminde Osmanlı ordusunun önemli üslerinden biri olan İşkodra' ya ulaşıyoruz. Kenti panoramik olarak gördükten sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 

Sabah Kahvaltısı; Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Konaklama:  İŞKODRA

6. Gün:

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Kosova ülkesi geçişi takiben muhteşem mimarisi ve sokaklarında Türkçe kelimeleri duydukça bizleri kendisine hayran bırakacak olan Sempatik kent Prizren şehrine varış. Ülkede Türk nüfusunun en yoğun olduğu otantik şehir Prizren’de şehir turuna başlıyoruz. Şadırvan meydanı, Bayraklı Camii, Sinan Paşa Camii, Hamam, Tarihi Prizren Köprüsü(Taş köprü) ve Halveti Dergahı ziyaretleri sonrası öğle yemeği için serbest zaman. Buluşma sonrası panoramik olarak Başkent Priştine’yi görerek kuzey Makedonya ülkesine geçiş yapıp Başkent Üsküp’e ulaşıyoruz. Yahya Kemal Beyatlı'nın doğduğu şehir olan Üsküp'ü tanıtan yarım günlük panoramik turumuzda; Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale Surları, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar dış mekan anlatımları ile gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. Serbest zaman ve buluşmanın ardından otelimize transfer. Sonrasında rehberin belirliyeceği yerde ekstra yöresel yemekler ve müzik eşliğinde Makedon Gecesi .(Fiyata DAHİL !!!!).Geceleme otelimizde.
 

Sabah Kahvaltısı; Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Akşam Yemeği: 
Rehberin belirliyeceği yerde ekstra yöresel yemekler ve müzik eşliğinde Makedon Gecesi .Fiyata DAHİL !!!!
Konaklama: . ÜSKÜP

7. Gün:

Otelde alınan kahvaltının ardından eşsiz güzelliği ile bilinen Matka Kanyonu turunu gerçekleştiriyoruz (Fiyata Dahil) Güzergahımız üzerinde ülkenin 3. Büyük şehri ve Arnavut nüfusunun en yoğun olduğu Tetova (Kalkandelen) şehrini ziyaret ediyoruz. İki kız kardeşin banisi olduğu Alaca Camii ve İmarethanesini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrası devam eden yolculukla Ohri’ye ulaştığımızda Osmanlı’nın Balkanlardaki önemli üslerinden biri olmuş, Ohridlilerin ‘‘Tanrı cenneti çamurdan yaparken, bir parça kopup Ohrid in üzerine düşmüş’’ tanımlaması ile ünlü tarihi OHRİD şehrinde yürüyüş turu yapıyoruz. Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, Ayasofya Kilisesi, Kiril Alfabesini bulan Kiril ve Methodi kardeşlerinin heykelleri,  Asırlık Çınar Ağacı, Ali Paşa Camii, Halvetiye Tekkesi, Bizans dönemi Meryemana Kilisesi, Hacı Turgut Camii görerek gezimizi tamamlıyor ve Türk Çarşısı’nda serbest zaman veriyoruz. Bu esnada meşhur sedef - inci takılardan alışverişler yapabilirsiniz. Gezilerimiz sonrasında otelimize yerleşme.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.

Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir. 
Konaklama:. OHRID

8. Gün:

Otelde alınan kahvaltının ardından Ohrid gölünün doğduğu yer olup, muhteşem manzaralara ev sahipliği yapan ve bizlere kendisini hayran bıraktıracak olan St.Naum Turunu gerçekleştiriyoruz. Dileyen misafirlerimiz burada sabah kahve keyfini yapabilir, dileyen misafirlerimiz yürüyüşlerini gerçekleştirebilir dileyenlerimizde sandal turu veya kilise kompleksini gezebilir. Turun ardından Resneli Niyazi’nin memleketi olan Resne üzerinden geçerek ahmet niyazi beyin sarayını otobüsten görerek, Manastır  (Bitola)’ya hareket ediyoruz. Varışımız sonrası Şirok Sokak, İshak Camii, Yeni Camii, ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağımız Atatürk'ün mezun olduğu Askeri İdadi'yesi yer almaktadır. Manastır  ziyaretimiz ardından, Yunanistan’a giriş yapıyoruz. Filorina Veria- vardar ovası üzerinden Atatürk’ümüzün doğduğu şehir Thessaloniki (Selanik) şehrine ulaşıp otelimize yerleşiyoruz.  Arzu eden misafirlerimiz ile Extra Yemekli Yunan Tavernasına  gidiyoruz.Yunan Müziği eşliğinde eğleniyoruz. Akşam konaklama otelimizde. 

 

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.

Akşam Yemeği: Rehberin belirliyeceği yerde ekstra yöresel yemekler ve müzik eşliğinde Selanik Gecesi
Konaklama: Selanik 

 

9. Gün:

Otelde alınan kahvaltının ardından Yapacağımız panoramik şehir gezimizde, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Osmanlı ve Bizans eserlerini görüyoruz. Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi ve şu an Türk konsolosluğunun da bahçesinde bulunduğu Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ettikten sonra Kavala’ya hareket ediyoruz. Kısa ve keyifli bir yolculuk sonrasında Kavala’ya ulaşıyoruz, Kavala şehrini geziyoruz. Mehmet Ali Paşanın imarethanesi, Heykeli ve evinin anlatımı, resim çekim molası, Pargalı İbrahim Paşa tarafından yaptırılan dört köşe caminin görülmesi, Kanuni Sultan Süleyman zamanında yapılmış Su Kemerlerinin görülmesinden sonra Meşhur Kavala Kurabiyelerinden almak için verilecek molanın ardından Kipi sınır kapısına doğru Türkiye’ye giriş yapmak üzere devam ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Yunan Free Shop’unda alışverişlerimizi yaparak Türkiye İpsala Sınır kapısındaki pasaport ve gümrük işlerinin ardından, İpsala –Keşan-Çanakkale üzerinden Balıkesir'e ve Bandırma'ya geriye dönüş yaparak turumuzu sonlandırıyoruz. Bir başka KaresiTur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

KARESİ TURİZMİN YOL VE PROGRAM GÜZERGÂHINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKI SAKLIDIR

NOT: TUR PROGRAMIMIZDAKİ EKSTRALAR REHBERİMİZİN BELİRLEYECEĞİ MİNİMUM KİŞİ SAYISI SAĞLANDIĞINDA GERÇEKLEŞECEKTİR.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Otobüs ile ulaşım
 • 7 Gece otel konaklama
 • 4*  Otellerde alınan Sabah kahvaltısı (7) ve Akşam yemeği (5)
 • Yöresel Restaurant’da Makedon Gecesi Yemekli (Balkan Gecesi)
 • Yerel profesyonel Turkce rehberlik hizmetleri
 • Selanik , Üsküp , Tetova , Ohrid , Tiran , Budva , Kotor  , Mostar , Belgrad , Sofya ,St.Naum Panoramik Şehir Turları
 • Manastır Turu, Dubrovnik turu, Matka kanyonu turu, Prizren Turu, Blagay Turu, St.Naum Turu
 • Kosova giriş ücreti
 • Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
 • Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
 • Gümrük Vergileri
 • Programda belirtilen panoramik şehir turları.
 • Araç içi limitli su ikramı

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Vize Ücreti 160 Euro (Yeşil Pasaporta Vize yoktur)
 • Seyahat Sağlık Sigortası (20Euro) 
 • 70 Yaş Üzeri Ek Sürprim Sigorta Ücreti (20 Euro)
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (150TL)
 • Yemekli Yunan Taverna Eğlencesi

Tur Hareket Detayları

Tur Hareket Tarihleri:

1.Ek Bilgiler

YURT DIŞI TURLARI ÖNEMLİ SEYAHAT NOTLARI

1-Rehberimiz Programını Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı ile Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir

2- Triple Odalarda Üçüncü Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. LÜTFEN ÜÇÜNCÜ YATAK KARARINI SATIŞ ANINDA VERİNİZ.AKSİ TAKDİRDE OTELDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAKTIR.

3-İki Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda 0-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.

4- Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar.

5-Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz.Bu Durumda KARESİTUR’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

6-Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, KARESİTUR Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

7-Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.

8-Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan KARESİTUR’UN Sorumluluğu Yoktur.

9 -Uçaklı Turlarda KARESİTUR Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.

10-Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Geçerlilik tarihi geçmiş olan Pasaportlardan kaynaklı turun gerçekleşmemesi durumlarında Sorumluluk Misafirlerimize aittir.

11-Karesi Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Karesi Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Karesi Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Karesi Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

12-Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Karesi Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

13-18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan Muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

14-Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

15-Sınır kapı geçişlerinde alınması zorunlu olan Çıkış harç pulu Tur öncesinde ilgili bankalardan alınabileceği gibi Sınır Kapılarında rahatlıkla temin edilebilir.

16-Sınır kapılarında oluşacak olan yoğunluklardan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarından Karesi Tur sorumlu değildir.

17-Seyahat edeceğiniz ülkedeki para birimine göre lütfen beraberinizde bu Ülkelere ait paralar bulundurunuz.

18-Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3 Gün Önceden Haber Vermek Kaydı ile İptal Hakkı KARESİTUR’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda KARESİTUR İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. 

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri