KONYA MEVLANA ŞEB-İ ARUS TURU

Hz Mevlana'nın 750. Vuslat Yıldönümü

Alaaddin Camii - Karatay Medresesi - İnceminare Medresesi - Yeşil Kubbe –Mevlana - Şems-i TebrizTürbesi - Sema Töreni - Meram Bağları -Tuzcu Baba Türbesi – Sille –Tropikal Kelebek Bahçesi - Akşehir - Nasreddin Hoca Türbesi

2 Gün 1 Gece 4* Bera Hotel Konaklamalı

*15 ARALIK 2023 Çıkışlı

1. GÜN:  Saat 01:00 hareket. Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrası Konya merkeze ulaşıyoruz. İlk olarak Gezimizin devamında Mevlana Müzesinin hemen arkasında Üçler Türbesi ve 16 Dilimli Yeşil Kubbe (Kubbe-i Hadra), Mevlana Hazretleri ve babası Sultan-ül Ulema Bahaddin Veled'in bulunduğu Mevlana Türbesi, Mevlevi Giysileri, Müzik Aletleri, Sofra Düzeni, Mevlevi Dergahı; Mevlana'yı Mevlana yapan içindeki ışığı ateşleyen Şems-i Tebriz Türbesini ziyaret ettikten sonra bölgeye has imal edilmiş özel Mevlana Koleksiyonlarını görmek üzere aynı zamanda alışveriş yapma imkanımız olacaktır. Buradaki verilen serbest zaman sonrası Büyük İslam Düşünürü ve Mutasavvıfı Hz. Mevlana'nın Vuslat Yıldönümü anma törenleri dâhilindeki Mevlevi Törenlerini izlemek üzere salona gidiyoruz. Semazenlerin ve izleyenlerin kendinden geçtiği Sema Töreninin ardından Konya'nın en güzel yerlerinden Meram Bağları'na doğru yola çıkıyoruz. Mevlana Hazretleri'nin devamlı ziyaret ettiği zamanın bilgini ve psikoloğu Tavus Baba (Tuzcu Baba) esas ismi Muhammed El-bini Türbesini geziyoruz. otelimize doğru yola çıkıyoruz. Konaklama otelimizde.

2. GÜN: Sabah kahvaltı sonrası otelimizden hareket 1.Alaeddin Keykubat'ın tamamladığı Alaeddin tepesi üzerindeki Alaaddin Camii çevresini, Anadolu Selçuklu devri çini işçiliğinde önemli yeri bulunan, Mevlana Celaleddin Rumi ile Hocası Şems-i Tebrizi'nin ders verdikleri Karatay Medresesi Çini Eserler Müzesini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında Selçuklu Sultanlarından İzzettin Keykavus 2. devrinde Vezir Sahip Ata Fahreddin Ali tarafından hadis ilmi okutturulmak üzere yaptırılan İnceminare Medresesi (Taş ve Ahşap Eserler Müzesini) ziyaret ediyoruz.  Sonrasında Konya'nın 8 km kuzey batısında yer alan, Selçuklu ve Osmanlı döneminde İpek ve Baharat yolları üzerinde olması nedeniyle önemli bir belde olan Sille'ye hareket ediyoruz. Konya'da yaşayan Mevlevi Dervişlerince defalarca ziyaret edilmiş bu beldeyigezdikten sonra Tropikal Kelebek Bahçesine gidiyoruz burayı gezdikten sonra türbesi dünyadaki herkesin ilgisini çekmiş olan ve hikâyeleri dilden dile dolaşan Nasreddin Hoca'nın türbesinin bulunduğu Akşehir'e hareket ediyoruz. Büyük Din Adamı, değerli zat, fazilet sahibi, filozof kişiliği ile ünlenmiş Nasreddin Hoca'nın Türbesini ziyaret edip dualarımızı tamamladıktan sonra Dönüş yolculuğumuza devam ediyoruz. Afyon ikbal dinlenme tesisinde akşam yemeği için mola veriyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde Balıkesir ve Bandırma’ya ulaşıyoruz.

Karesi Turizmin yol güzergâhında değişiklik yapma hakkı saklıdır

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Otelimizde 1 gece Konaklama
 • Otelimizde 1 Sabah Kahvaltısı ve 1 Akşam yemeği
 • Mercedes veya Safir Otobüsler İle Ulaşım
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Çevre Gezileri
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Tüm Özel Harcamalar, Müze ve ören yeri girişleri
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Şeb-i Arus gösteri bileti (kişi başı  100 TL) 

Tur Hareket Detayları

Tur Hareket Tarihleri:

1.Ek Bilgiler

 

 

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri