KARADENİZ GEZİSİ

SAMSUN – ORDU – FATSA – TRABZON – SÜRMENE – UZUNGÖL – HOPA – AYDER YAYLASI –ZİL KALE – ÇAT VADİSİ – BATUM (GÜRCİSTAN) – BORÇKA – KARAGÖL – SÜMELA MANASTIRI – GÜMÜŞHANE – ZİGANA GEÇİDİ – KARACA MAĞARASI – SİVAS – TOKAT – AMASYA

6 GÜN 5 GECE OTEL KONAKLAMALI

 

TUR: 08 EKİM ÇIKIŞLI –

1.GÜN: Saat 20:00 hareket. Yol güzergâhında dinlenme molaları sonrası Samsun’a doğru yolculuğumuz devam ediyor. Samsun’da ilk durağımız olan, Atatürk’ü Samsun’a götüren Bandırma Vapuru olacak. Atatürk’ün Samsun’da silah arkadaşları ile toplantı yaptığı odayı ve Balmumu Heykellerini görüp o günü yaşıyoruz. Panorama 1919 müzesini ziyaret ediyoruz. Ordu’ya doğru yola çıkıyoruz. 475 metre yükseklikte bulunan ve Karadeniz’in en güzel panoramasına sahip Boztepe’ye çıkıyoruz. Çaylarımızı içip, Boztepe’ye çıkmalı, Şu Ordu’ya Bakmalı türküsünü söylerken bir taraftan da Ordu’nun Derelerini izliyoruz. Buradaki serbest zaman sonrası Fatsa’ya doğru hareket ediyoruz. Otelimize yerleşme ve akşam yemeği otelimizde.

KONAKLAMA: Fatsa Termal Otel / FATSA

2.GÜN: Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltının ardından Trabzon’a doğru hareket ediyoruz. İlk durağımız Trabzon Ayasofya’sı oluyor. Komnenos Krallığı döneminde İstanbul’daki Ayasofya’ya ithafen yapılan bu mimari harikası yapıyı ve fresklerini tanıdıktan sonra Sürmene' ye özgü Sürmene bıçaklarının yapımı görmek ve dileyen misafirlerimizin bıçak alışverişini yapabileceği daha sonra Çayın dalından kopartılıp soframıza kadar geliş aşamalarını görmek için çay fabrikasını gezip alış verişimizi yaparak yolumuza devam ediyoruz. Solaklı Irmağı’nın kaynağındaki deniz seviyesinden 1090 metre yükseklikteki Uzungöl Yaylasına varıyor ve hep beraber doyumsuz manzaranın tadını çıkartıyoruz. Hopa da ki otelimize yerleşme ve akşam yemeği otelimizde.

KONAKLAMA: Peronti Hotel /HOPA

3.GÜN: Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltının ardından Ayder yaylası’na doğru yola çıkıyoruz. 1250 mt. Yükseklikteki bölgenin en meşhur yaylasına çıkarken, Hala Deresi boyunca ara ara göreceğimiz Taş Köprü’lerden birinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrası Ayder’e ulaşıyoruz.

Ayder yaylası Alternatif tur: Dileyen misafirlerimizle Bizleri bekleyen minibüslerimize binip (EXTRA) Çat Vadisi boyunca yolumuza devam ediyor ve Şenyuva Taş Köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molamızın ardından Zilkale’ye ulaşıyoruz. 100 Mt’lik bir uçurumun tam tepesinde kurulmuş ve eski dönemlerde ticaretin güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan bu Kartal Yuvası’nı andıran kaleyi geziyoruz

Ayder’de vereceğimiz serbest zamanın ardından bu güzel yaylaya veda ederek…

1.Alternatif tur: Dileyen misafirlerimizle ekstra Batum’a geçip gezmeye başlıyoruz. Gürcistan/ Acara bölgesine geçiyoruz. Hz.İsa`nın oniki havarisinden biri olan St.Mathias`ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio- Apsaros Kalesi’ni geziyoruz. Batum şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt’tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü göreceğiz. Şehir merkezinde aracımızdan inerek Tarihi Meryem Ana Katedral Kilisesi'niTarihi Orta Camii, Poseidon anıtını, Tiyatro Binasını, Medea Heykeli'ni, Batum Limanı’nı ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa meydanını göreceğiz. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sonra Bambu ormanı ve Kurban Sait in romanından esinlenerek yapılmış Ali Nino anıtı fotoğraflıyoruz.

NOT: Batum’a çipli Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı ile girilebilir Ehliyet vb. kimlikler ile giriş yapılamamaktadır.TC vatandaşı olmayan misafirlerimiz Pasaport ile giriş yapabilirler. Ailesi ile olmayan ve Batum’a geçmek isteyen 18 yaş altı misafirlerimiz için Noterden onaylı Muvafakatname gerekmektedir.

2.Alternatif tur: Dileyen misafirlerimizle ekstra Denizden  690 metre yükseklikten muhteşem panaromik manzarasıyla Karadeniz’i  fotoğraflayarak yolculuğumuza devam ediyoruz.  Borçka şehir merkezini geçerek Çoruh nehrini takip ediyor, sonra  Borçka şehir merkezi ne 27 km. mesafede, deniz seviyesinden 1450 metre yükseklikte bulunan 19.yüzyıl başlarında, bugünkü ‘’Klakur (Aralık) Yaylası’nın yakınlarındaki bir tepenin heyelan sonucunda önünün kapanmasıyla oluşan cennet yeşili KARAGÖL’e ulaşıyoruz.  Misafirlerimiz Karagöl’ün etrafındaki ormanlarda yürüyüşlerini yapıyor.

Akşam yemeği otelimizde.

KONAKLAMA: Grand Çavuşoğlu Hotel /RİZE

4.Gün: Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltının ardından Trabzon halkının Ata’ya armağanı olan Atatürk Köşkü’nü görüyoruz. Sümela manastırına doğru yola çıkıyoruz Bizleri bekleyen minibüslerimize binip (EXTRA) Altın Dere Milli Parkı'nın içinde bulunan Sümela Manastırı'nı ziyaret ediyoruz. Sümela Manastırı'nın açık olan bölümlerini rehberimizin anlatımı eşliğinde fotoğraflıyoruz. Sümela manastırını gezdikten sonra Gümüşhane’ye gidiyoruz 1700 metre uzunluğundaki Zigana geçidinden geçerek Karaca Mağarası’na gitmek için minibüslere biniyoruz.15 milyon yıllık oluşumu ile gizemli bir dünyada yolculuk ederek doğal klima havasını ciğerlerimize çekiyoruz. Otelimize yerleşme ve akşam yemeği otelimizde.

KONAKLAMA: Ramada Hotel / GÜMÜŞHANE

5.Gün: Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltının Sivas’a hareket ediyoruz. Sivas’taki ilk gezi noktamız Gök Medresesi olacaktır. Eğri minaresiyle görenleri hayrete düşüren ve hala bu minarenin kullanıldığı Ulu Camii ise diğer gezi noktamızdır. Sonrasında gerçekleştireceğimiz Bürücüye Medresesi, Çifte Minare, Osmanlı dönemindeki sosyal yaşamın inceliklerini günümüze kadar aktaran Kale camindeki sadaka ve kayıp taşları gezilerimizi takiben Sivas Kongresi’nin gerçekleştirildiği ve içinde gezerken Kurtuluş Dönemini yaşadığımız Kongre Binası’na gidiyoruz Öğle yemeği molamızı veriyoruz. Tokat’a doğru hareket ediyoruz. Tokat Şehir Merkezinde göreceğimiz ve gezeceğimiz yerler arasında; Tokat Saat Kulesi, Arastalı Bedesten, Yağıbasan Hanı ve Taş Han olacaktır. Otelimize yerleşme ve akşam yemeği otelimizde.

KONAKLAMA: Çavuşoğlu Tower Hotel /TOKAT

6.Gün: Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltının ardından Amasya’ya doğru hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde Ferhat-Şirin efsanesine ait su kanallarını fotoğraflıyoruz. Anadolu kültürünün kronolojik tarih sıralamasını görebileceğimiz ender kentlerden biri olan Amasya’da, Amasya Arkeoloji ve etnoğrafya müzesi, Minyatür Amasya müzesi, panoramik olarak Yeşilırmak, Yalı boyu evleri, Hazeranlar konağı, Amasya Kalesi ve Kral Mezarları nı görüyoruz., , II. Beyazid Külliyesi, Saat Kulesi, göreceğimiz başlıca yapıtlar olacak. Amasya gezimizi tamamlayarak dönüş yolumuza geçiyoruz. Merzifon, Osmancık, Gerede, Bolu, İznik istikametini takip ederek aldığımız yerlere misafirlerimiz bırakıyoruz.

Bir başka KARESİ TURİZM organizasyonunda görüşmek üzere siz değerli misafirlerimize uğurluyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Otelde 5 Gece Konaklama
 • Mercedes veya Safir Otobüsler İle Ulaşım
 • Çevre Gezileri 
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Otelde 5 Sabah Kahvaltısı
 • Otelde 5 Akşam Yemeği
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Tüm ekstra Minibüs ücretleri 
 • Müze ve Ören yeri girişleri 
 • Batum çıkışında ödenecek yurt dışı çıkış harcı
 • Tüm ekstra turlar

Tur Hareket Detayları

Tur Hareket Tarihleri:

1.Ek Bilgiler

NOT: Batum’a çipli Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı ile girilebilir Ehliyet vb. kimlikler ile giriş yapılamamaktadır.TC vatandaşı olmayan misafirlerimiz Pasaport ile giriş yapabilirler. Ailesi ile olmayan ve Batum’a geçmek isteyen 18 yaş altı misafirlerimiz için Noterden onaylı Muvafakatname gerekmektedir.

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri