KARADENİZ GEZİSİ

SİNOP – SAMSUN – FATSA – ORDU – BOZTEPE – UZUNGÖL – RİZE    ÇAMLIHEMŞİN - ZİLKALE – FIRTINA VADİSİ – AYDER YAYLASI – BORÇKA KARAGÖL – ARTVİN – BATUM (GÜRCİSTAN)  - SÜMELA MANASTIRI – TRABZON    KULAKKAYA YAYLASI – TOKAT – AMASYA

**ARTVİN, KULAKKAYA YAYLASI, TOKAT, AMASYA FARKI İLE

**KARAGÖL, BATUM (GÜRCİSTAN) FARKI İLE

8 Gün 7 Gece ( 6 Gece Otel Konaklamalı )

 13 AĞUSTOS Çıkışlı --  27 AĞUSTOS Çıkışlı --  10 EYLÜL Çıkışlı

1.Gün: Saat 19:00 hareket. Yol güzergâhında gerekli molalar sonrasında Sabah saatlerinde Sinop’a ulaşıyoruz.

2.Gün: Sinop ta ekstra yapacağımız sabah kahvaltısının ardından Büyük İskender’e “Gölge etme başka ihsan istemem” diyen Diyojen’in doğduğu yer olan Sinop’u gezmeye başlıyoruz. Sinop Kalesi, Tarihi Cezaevi’ni gördükten sonra Samsun’a doğru hareket ediyoruz. Samsun’da ilk durağımız olan, Atatürk’ü Samsun’a götüren Bandırma Vapuru olacak. Atatürk’ün Samsun’da silah arkadaşları ile toplantı yaptığı odayı ve Balmumu Heykellerini görüp o günü yaşıyoruz. Panorama 1919 müzesini ziyaret ediyoruz. Karadeniz’in en güzel sahil şeridine sahip ilçesi Ünye’den de geçerek Fatsa’ya varıyoruz. Otelimize yerleşme ve akşam yemeği otelimizde.

KONAKLAMA: Yalçın Resort Otel / FATSA

3.Gün: Sabah otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısının ardından Ordu’ya doğru yola çıkıyoruz. 475 metre yükseklikte bulunan ve Karadeniz’in en güzel panoramasına sahip Boztepe’ye çıkıyoruz. Çaylarımızı içip, Boztepe’ye çıkmalı, Şu Ordu’ya Bakmalı türküsünü söylerken bir taraftan da Ordu’nun Derelerini izliyoruz. Akçaabat ta öğle yemeğimizi alıyoruz. Sürmene' ye özgü Sürmene bıçaklarının yapımı görmek ve dileyen misafirlerimizin bıçak alışverişini yapabileceği daha sonra Çayın dalından kopartılıp soframıza kadar geliş aşamalarını görmek için çay fabrikasını gezip alış verişimizi yaparak yolumuza devam ediyoruz.  Solaklı Irmağı’nın kaynağındaki deniz seviyesinden 1090 metre yükseklikteki Uzungöl Yaylasına varıyor ve hep beraber doyumsuz manzaranın tadını çıkartıyoruz. Rize merkeze geliyoruz otelimize yerleşme ve akşam yemeği otelimizde.

KONAKLAMA: Grand Çavuşoğlu Hotel /RİZE

4.Gün: Sabah otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısının ardından Ayder yaylası’na doğru yola çıkıyoruz. Ülkemizin en çok yağış alan ve dizilere de konu olan Fırtına Vadisi’nin ortasından akan Fırtına deresi boyunca ilerleyerek Çamlıhemşin’e ulaşıyoruz. Bizleri bekleyen minibüslerimize binip (EXTRA) Çat Vadisi  boyunca yolumuza devam ediyor ve Şenyuva Taş Köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molamızın ardından Zilkale’ye ulaşıyoruz. 100 Mt’lik bir uçurumun tam tepesinde kurulmuş ve eski dönemlerde ticaretin güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan bu Kartal Yuvası’nı andıran kaleyi geziyoruz. Tekrar Çamlıhemşin’de bıraktığımız otobüsümüze dönüp oksijeni ve kaplıcasıyla ünlü olan Ayder Yaylası’na çıkıyoruz. 1250 mt. Yükseklikteki bölgenin en meşhur yaylasına çıkarken, Hala Deresi boyunca ara ara göreceğimiz Taş Köprü’lerden birinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrası Ayder’e ulaşıyoruz. Ayder’de vereceğimiz serbest zamanın ardından bu güzel yaylaya veda ederek Denizden  690 metre yükseklikten muhteşem panaromik manzarasıyla Karadeniz’i  fotoğraflayarak yolculuğumuza devam ediyoruz.  Borçka şehir merkezini geçerek Bizleri bekleyen minibüslerimize binip (EXTRA)  Çoruh nehrini takip ediyoruz, sonra  Borçka şehir merkezi ne 27 km. mesafede, deniz seviyesinden 1450 metre yükseklikte bulunan 19.yüzyıl başlarında, bugünkü ‘’Klakur (Aralık) Yaylası’nın yakınlarındaki bir tepenin heyelan sonucunda önünün kapanmasıyla oluşan cennet yeşili KARAGÖL’e ulaşıyoruz.  Misafirlerimiz Karagöl’ün etrafındaki ormanlarda yürüyüşlerini yapıyor.  Artvin merkez’e dönüyoruz otelimize yerleşme ve akşam yemeği otelimizde. 

KONAKLAMA: Grand Artvin Hotel / ARTVİN 

5.Gün: Yoğunluktan dolayı sabah erken saatlerde otelde aldığımız kahvaltımızın ardından Batum’a geçip gezmeye başlıyoruz. Gürcistan/ Acara bölgesine geçiyoruz. Hz.İsa`nın oniki havarisinden biri olan St.Mathias`ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio- Apsaros Kalesi’ni geziyoruz. Batum şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt’tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü göreceğiz. Şehir merkezinde aracımızdan inerek Tarihi Meryem Ana Katedral Kilisesi'ni,  Tarihi Orta Camii, Poseidon anıtını, Tiyatro Binasını, Medea Heykeli'ni, Batum Limanı’nı ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa meydanını göreceğiz. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sonra alışveriş ve öğle yemeği  için serbest zaman vereceğiz. Yemek sonrası Bambu ormanı ve Kurban Sait in romanından esinlenerek yapılmış Ali Nino anıtı fotoğraflıyoruz.  Aracımızla geçeceğimiz Sarp Sınır Kapısı'nda çıkış işlemlerimizi yapıp  Rize bezleri yapımını canlı olarak göreceğimiz ve alışveriş yapabileceğimiz Rize Bezi Atölyesi'ne gidiyoruz. Rize bezinin en büyük özelliği vücutta ki teri çekip vücudun serin olmasını ve nemsiz kalmasını sağlamasıdır. Rize bezi alışverişimizin ardından Rize deki otelimize yerleşme ve akşam yemeği otelimizde.

KONAKLAMA: Grand Çavuşoğlu Hotel /RİZE

6.Gün:  Sabah otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısının ardından Bizleri bekleyen minibüslerimize binip (EXTRA) Altın Dere Milli Parkı'nın içinde bulunan Sümela Manastırı'nı ziyaret ediyoruz. Sümela Manastırı'nın açık olan bölümlerini rehberimizin anlatımı eşliğinde fotoğraflıyoruz.  Trabzon’a doğru hareket ediyoruz. İlk durağımız Trabzon Ayasofya’sı oluyor. Komnenos Krallığı döneminde İstanbul’daki Ayasofya’ya ithafen yapılan bu mimari harikası yapıyı ve fresklerini tanıdıktan sonra Trabzon halkının Ata’ya armağanı olan Atatürk Köşkü’nü görüyoruz. Giresun’dan panoramik olarak geçerek 1600 rakımda  zifin çiçekleri ile meşhur yayla Kulakkaya’ya çıkıyoruz. Kulakkaya yaylasındaki otelimize yerleşme ve akşam yemeği otelimizde.

KONAKLAMA: Giresun Zifin Hotel / KULAKKAYA YAYLASI

7.Gün: Sabah otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısının ardından Şebinkarahisar yolundan Tokat’a doğru yolculuğumuz devam ediyor. Dünyanın 8. harikası olarak kabul edilen Dünyadaki bütün mağara oluşumlarından örnekler görebileceğiniz Ballıca Mağarasını geziyoruz. Tokat’ta ilk olarak, ihtişamı ile sizleri büyüleyecek Gök Medrese’yi (panoramik) görüyoruz. Sonrasında Tokat Şehir Merkezinde göreceğimiz ve gezeceğimiz yerler arasında; Müze ev olarak adlandırılan Latifoğlu Konağı, Tokat Saat Kulesi, Arastalı Bedesten, Yağıbasan Hanı ve Taş Han olacaktır. Otelimize yerleşme ve akşam yemeği otelimizde.

KONAKLAMA: Çavuşoğlu Tower Hotel /TOKAT

8.Gün: Sabah otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısının ardından Amasya’ya doğru hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde Ferhat-Şirin efsanesine ait su kanallarını fotoğraflıyoruz. Anadolu kültürünün kronolojik tarih sıralamasını görebileceğimiz ender kentlerden biri olan Amasya’da, Amasya Arkeoloji ve etnoğrafya müzesi, Minyatür Amasya müzesi, panoramik olarak Yeşilırmak, Yalı boyu evleri, Hazeranlar konağı, Amasya Kalesi ve Kral Mezarları nı görüyoruz., , II. Beyazid Külliyesi, Saat Kulesi, göreceğimiz başlıca yapıtlar olacak. Amasya gezimizi tamamlayarak dönüş yolumuza geçiyoruz. Merzifon, Osmancık, Gerede, Bolu, İznik istikametini takip ederek aldığımız yerlere misafirlerimiz bırakıyoruz.

Bir başka KARESİ TURİZM organizasyonunda görüşmek üzere siz değerli misafirlerimize uğurluyoruz.

NOT: Pandemi dolayısıyla Batum(Gürcistan) geçişi olmaz ise alternatif farklı yayla turu yapılacaktır.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Otelde 6 Gece Konaklama
 • Mercedes veya Safir Otobüsler İle Ulaşım
 • Çevre Gezileri
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Otelde 6 Sabah Kahvaltısı
 • Otelde 6 Akşam Yemeği
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Tüm ekstra Minibüs ücretleri( zil kale, Çat vadisi, Karagöl, Sümela Manastırı)
 • Müze ve Ören yeri girişleri
 • Batum çıkışında ödenecek yurt dışı çıkış harcı (50 TL)

Tur Hareket Detayları

Tur Hareket Tarihleri:
13, 27 Ağustos • 10 Eylül
Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
13.08.2021Karadeniz Turu2.149,00 TL2.849,00 TL 2.149,00 TL0 - 6 Yaş 999,00 TL
7 - 12 Yaş 1.499,00 TL
-Taksitler »
27.08.2021Karadeniz Turu2.149,00 TL2.849,00 TL 2.149,00 TL0 - 6 Yaş 999,00 TL
7 - 12 Yaş 1.499,00 TL
-Taksitler »
10.09.2021Karadeniz Turu2.149,00 TL2.849,00 TL 2.149,00 TL0 - 6 Yaş 999,00 TL
7 - 12 Yaş 1.499,00 TL
-Taksitler »

1.Ek Bilgiler

       GENEL ŞARTLAR

• Gezi süresi 7 gece 8 gün olup, otel konaklaması 6 gece yarım pansiyon şeklinde olacaktır.
• Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında geçerli olup, tek bir çocuk için uygulanabilmektedir. 0-6 Yaş grubu çocuklara otelde yatak verilmeyebilir.
• Turlarımız; otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez ve bu hizmetlerden herhangi birinin ya da bir kaçının kullanılmaması halinde ücret iadesi söz konusu değildir.
• Rezervasyon esnasında kesinlikle, koltuk numarası belirtilemez ve koltuk garantisi verilemez.
• Haftalık turlarda otobüs içi rotasyon uygulanmaktadır. Böylelikle bütün misafirlerimizin 1 günlüğüne de olsa ön sıralarda oturmaları sağlanmaktadır.
• Rehberimiz, programın tamamını gerçekleştirmek koşuluyla, programın akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
• Karesi Turizm, yoğun dönemlerde, aynı kalite ve standartları korumak ve misafire önceden bildirmek koşuluyla, otel değiştirme hakkını saklı tutar.
• Hava muhalefeti ve diğer doğal afetler sebebiyle gerçekleşmeyen turlardan Balıkesir tur platformu sorumlu değildir.
• Karesi Turizm, turlarda yeterli çoğunluğu sağlayamaması durumunda, misafire turun hareketine 48 saat kala ve daha öncesinden haber vermek koşuluyla, turu iptal etme hakkını saklı tutar.
• Bütün fiyatlara KDV dâhildir.

ÖNEMLİ NOTLAR

 • BALIKESİR’DEN TURUMUZA KATILAN MİSAFİRLERİMİZİ STADYUM ÖNÜNDEN ALINARAK DÖNÜŞTE DE YİNE STADYUM ÖNÜNDE BIRAKILACAKTIR.
 • BANDIRMA’DAN TURUMUZA KATILAN MİSAFİRLERİMİZ BARIŞ MANÇO KÜLTÜR MERKEZİ KARŞISINDAN ALINARAK DÖNÜŞTE DE YİNE BARIŞ MANÇO KÜLTÜR MERKEZİ KARŞISINA BIRAKILACAKTIR.
 • TUR ESNASINDA VE ARABADA UNUTULAN EŞYALARIMIZDAN KARESİ TURİZM SORUMLU DEĞİLDİR.
 • BATUM ( GÜRCİSTAN ) GÜMRÜK GEÇİŞLERİNDE YENİ KİMLİK İLE GEÇİŞ YAPILACAKTIR.
 • 18 YAŞ ALTI ÇOCUKLARDA ANNE VE BABASI YANINDA YOKSA NOTERDEN MUVAFAKATNAME ALMALARI GEREKİYOR.

 

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri