KURBAN BAYRAMI TATİLİNDE

KARADENİZ GEZİSİ

Safranbolu - Kastamonu - Sinop –Hamsilos fiyordu - Samsun - Ordu – Mavigöl - Giresun - Trabzon  - Sümela manastırı - Uzungöl Borçka karagöl - Maçahel vadisi - Zilkale - Ayder yaylası – Amasya

8 Gün 7 Gece ( 6 Gece Otel Konaklamalı )

17 TEMMUZ 2021 HAREKETLİ

1.GÜN: Siz saygıdeğer konuklarımızı 22:30’de hareket.  Otobüsümüz ile Safranbolu’ya doğru yol almaya başlıyoruz. Susurluk’da verilen mola sonrası yolumuza devam ediyoruz. İyi yolculuklar…

07:00 – 07:30 arası  Safranbolu’da olacağız. Burada verilen serbest kahvaltı molasının ardından adını yörede yetişen safran bitkisinden alan Müzekent Safranbolu gezimize Hıdırlık Tepesi’nden başlıyoruz. Türklerin Safranbolu’ya geldikleri vakit konuşlandığı yer olan, açık “namazgâh” şeklindeki, Yağmur duası ile “Hıdrellez” kutlamalarının yapıldığı Hıdırlık Tepesinden Safranbolu’yu kuşbakışı seyrediyoruz. Köstendil Kaymakamı Hasan Paşa’nın Türbesi, iki namazgâhı, Hızır (Hıdır) Paşa’nın mezarı ile Kurtuluş Savaşı kahramanlarından Dr. Ali Yaver Ataman’ın (1955) anıt mezarı bulunan Hıdırlık Tepesinde vereceğimiz fotoğraf molasında Eski Hükümet Konağı ve Saat Kulesi’nin fotoğraflarını alıyoruz. Ardından tarihi çarşıya inerek Cinci Hoca Hanı, Cinci Hoca Hamamı, Kaymakamlar Evi (Müzesi), Pazar Yeri, Arastacılar Çarşısı (Yemeniciler), Köprülü Camii, Güneş Saati, Semerciler Çarşısı, Manifaturacılar Çarşısı, Demirciler Çarşısı, Bakırcılar Çarşısı, Lokum Atölyesi’ni gezerek Kurtuluş Savaşında emektar kenti Kastamonu’ya hareket ediyoruz. Kastamonu’ya ulaşarak gezmeye Şerife Bacı Anıtından başlıyoruz. Nasrullah Camii, Münüre Medresesi Elsanatları Çarşısı gezilerinin Kastamonu merkezde bulunan otelimize hareket ediyoruz.(akşam yemeği otelimizde).

KONAKLAMA: Mütevelli otel / KASTAMONU

2.Gün: Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Büyük İskender’e “Gölge etme başka ihsan istemem” diyen Diyojen’in doğduğu yer olan Sinop’u gezmeye başlıyoruz.  Sinop’ta ülkemizin tek fiyordu olan Hamsilos Fiyordu, Sinop Kalesi, Tarihi Cezaevi’ni gördükten sonra Samsun’a doğru hareket ediyoruz. Karadeniz’in en güzel sahil şeridine sahip ilçesi Ünye’den de geçerek Fatsa’ya varıyoruz. Otelimize yerleşme ve akşam yemeği otelimizde.

KONAKLAMA: Yalçın Resort Otel / FATSA

3.Gün: Sabah otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısının ardından Ordu’ya doğru yola çıkıyoruz. 475 metre yükseklikte bulunan ve Karadeniz’in en güzel panoramasına sahip Boztepe’ye çıkıyoruz. Çaylarımızı içip, Boztepe’ye çıkmalı, Şu Ordu’ya Bakmalı türküsünü söylerken bir taraftan da Ordu’nun Derelerini izliyoruz. Giresun’a doğru hareket ediyoruz. Giresun'un Dereli ilçesindeki Kuzalan Tabiat Parkı ABD'deki Yellowstone Ulusal Parkı'ndan sonra orman içindeki dünyanın en büyük travertenlerini bünyesinde barındırıyor. Burdaki serbest zaman sonrası Doğu Karadeniz Bölgesi'nde sodalı suyun dere halinde aktığı tek yer olma özelliğine sahip Mavi Göl’ü görüyoruz. Karadeniz’in incisi haline gelen Trabzon’a doğru yol alıyoruz. Atatürk Köşkünün geziyoruz. Maçka daki otelimize yerleşme ve akşam yemeği otelimizde.

KONAKLAMA: Sümela maçka hotel / MAÇKA

4.Gün:  Sabah otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısının ardından Bizleri bekleyen minibüslerimize binip (EXTRA) Altın Dere Milli Parkı'nın içinde bulunan Sümela Manastırı'nı ziyaret ediyoruz. Sümela Manastırı'nın açık olan bölümlerini rehberimizin anlatımı eşliğinde fotoğraflıyoruz. Sürmene' ye özgü Sürmene bıçaklarının yapımı görmek ve dileyen misafirlerimizin bıçak alışverişini yapabileceği daha sonra Çayın dalından kopartılıp soframıza kadar geliş aşamalarını görmek için çay fabrikasını gezip alış verişimizi yaparak yolumuza devam ediyoruz. Rize bezleri yapımını canlı olarak göreceğimiz ve alışveriş yapabileceğimiz Rize Bezi Atölyesi'ne gidiyoruz. Rize bezinin en büyük özelliği vücutta ki teri çekip vücudun serin olmasını ve nemsiz kalmasını sağlamasıdır. Rize bezi alışverişimizin ardından Solaklı Irmağı’nın kaynağındaki deniz seviyesinden 1090 metre yükseklikteki Uzungöl Yaylasına varıyor ve hep beraber doyumsuz manzaranın tadını çıkartıyoruz. Rize merkeze geliyoruz otelimize yerleşme ve akşam yemeği otelimizde.

KONAKLAMA: Grand Çavuşoğlu Hotel /RİZE

5.Gün: otelde aldığımız kahvaltımızın ardından Yusufeli baraj gölü panoramasını seyrederek Borçka da bizi bekleyen minübüslerimize geçerek (EXTRA)yeşilin bin bir tonunu barındıran ülkemizde çok nadir görülen subtropikal iklimi barındıran Maçahel vadisine 1830 rakımlı geçitten geçiyor yukarıdan efeler ormanını ve karagölü seyrediyoruz. Ardından yukarıdan gördüğümüz efeler ormanı içinde yapacağımız orta soluklu bir yürüyüş sonrası 63 mt. Yüksekten dökülen şikvedili şelalesini görüyoruz. Tekrar bizleri bekleyen minibüslerimize geçip Mindieti(Maral) köyünün 1853 de Müslüman gürcü mimarisi ile ahşaptan yapılmış eşine artık çok az rastlanan İremit camini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Camili köyü merkezinde kısa bir mola vererek Türk-Gürcü sınırında nöbet tutan askerlerimize bir moral selamı veriyoruz.   Tekrar yola koyuluyor, deniz seviyesinden 1450 metre yükseklikte bulunan 19.yüzyıl başlarında, bugünkü ‘’Klakur (Aralık) Yaylası’nın yakınlarındaki bir tepenin heyelan sonucunda önünün kapanmasıyla oluşan cennet yeşili KARAGÖL’e ulaşıyoruz. Öğle yemeği olarak bir gece önce rehberimizin tavsiyesi üzerine marketten aldığımız yemeklerimizi burada yaktığımız mangalda afiyetle yiyoruz. Misafirlerimiz Karagöl’ün etrafındaki ormanlarda yürüyüşlerini yapabilir tertemiz havanın ve ve yeşilin bin tonunun keyfine varabilir, çeşmelerden buz gibi sularından içebilir. Yemek sonrası tekrar yola koyuluyor dönüp oksijeni ve kaplıcasıyla ünlü olan Ayder Yaylası’na çıkıyoruz. 1250 mt. Yükseklikteki bölgenin en meşhur Huser yaylasına çıkarken, Hala Deresi boyunca ara ara göreceğimiz Taş Köprü’lerden birinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrası Ayder’e ulaşıyoruz. Ayder’de vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize yerleşme ve akşam yemeği otelimizde.

KONAKLAMA: Ümit hotel / Ayder yaylası

6.Gün:  Sabah otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısının ardından Ülkemizin en çok yağış alan ve dizilere de konu olan Fırtına Vadisi’nin ortasından akan Fırtına deresi boyunca ilerleyerek Çamlıhemşin’e ulaşıyoruz. Bizleri bekleyen minibüslerimize binip (EXTRA) Çat Vadisi boyunca yolumuza devam ediyor ve Şenyuva Taş Köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molamızın ardından Zilkale’ye ulaşıyoruz. 100 Mt’lik bir uçurumun tam tepesinde kurulmuş ve eski dönemlerde ticaretin güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan bu Kartal Yuvası’nı andıran kaleyi geziyoruz. Tekrar Çamlıhemşin’de bıraktığımız otobüsümüze dönüyoruz Amasya’ya doğru yola çıkıyoruz. Rize, Trabzon da Ayasofya’yi  sizlerle ziyaret ediyoruz.,Giresun, Ordu güzergâhından Samsun daki ziyaret noktamız Atatürk’ü Samsun’a götüren Bandırma Vapuru olacak. Atatürk’ün Samsun’da silah arkadaşları ile toplantı yaptığı odayı ve Balmumu Heykellerini görüp o günü yaşıyoruz. Panorama 1919 müzesini ziyaret ediyoruz.  Amasya’ya varıyoruz. otelimize yerleşme ve akşam yemeği otelimizde.

KONAKLAMA: The Apple Palace Hotel / Amasya

7.Gün: Sabah otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısının ardından Ferhat-Şirin efsanesine ait su kanallarını fotoğraflıyoruz. Anadolu kültürünün kronolojik tarih sıralamasını görebileceğimiz ender kentlerden biri olan Amasya’da, Amasya Arkeoloji ve etnoğrafya müzesi, Minyatür Amasya müzesi, panoramik olarak Yeşilırmak, Yalı boyu evleri, Hazeranlar konağı, Amasya Kalesi ve Kral Mezarları nı görüyoruz., , II. Beyazid Külliyesi, Saat Kulesi, göreceğimiz başlıca yapıtlar olacak. Amasya gezimizi tamamlayarak dönüş yolumuza geçiyoruz. Merzifon, Osmancık, Gerede, Bolu, İznik istikametini takip ederek aldığımız yerlere misafirlerimiz bırakıyoruz.

Bir başka KARESİ TURİZM organizasyonunda görüşmek üzere siz değerli misafirlerimize uğurluyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Otelde 6 Gece Konaklama
 • Mercedes veya Safir Otobüsler İle Ulaşım
 • Çevre Gezileri
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Otelde 6 Sabah Kahvaltısı
 • Otelde 6 Akşam Yemeği
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Tüm ekstra Minibüs ücretleri ( zil kale, Çat vadisi, Karagöl, Sümela Manastırı)
 • Müze ve Ören yeri girişleri
 • Batum çıkışında ödenecek yurt dışı çıkış harcı (50 TL)

Tur Hareket Detayları

Tur Hareket Tarihleri:
17 Temmuz
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
17.07.20212.249,00 TL2.949,00 TL 2.249,00 TL0 - 6 Yaş 1.099,00 TL
7 - 12 Yaş 1.599,00 TL
Taksitler »

1.Ek Bilgiler

GENEL ŞARTLAR

• Gezi süresi 7 gece 8 gün olup, otel konaklaması 6 gece yarım pansiyon şeklinde olacaktır.
• Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında geçerli olup, tek bir çocuk için uygulanabilmektedir. 0-6 Yaş grubu çocuklara otelde yatak verilmeyebilir.
• Turlarımız; otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez ve bu hizmetlerden herhangi birinin ya da bir kaçının kullanılmaması halinde ücret iadesi söz konusu değildir.
• Rezervasyon esnasında kesinlikle, koltuk numarası belirtilemez ve koltuk garantisi verilemez.
• Haftalık turlarda otobüs içi rotasyon uygulanmaktadır. Böylelikle bütün misafirlerimizin 1 günlüğüne de olsa ön sıralarda oturmaları sağlanmaktadır.
• Rehberimiz, programın tamamını gerçekleştirmek koşuluyla, programın akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
• Karesi Turizm, yoğun dönemlerde, aynı kalite ve standartları korumak ve misafire önceden bildirmek koşuluyla, otel değiştirme hakkını saklı tutar.
• Hava muhalefeti ve diğer doğal afetler sebebiyle gerçekleşmeyen turlardan Balıkesir tur platformu sorumlu değildir.
• Karesi Turizm, turlarda yeterli çoğunluğu sağlayamaması durumunda, misafire turun hareketine 48 saat kala ve daha öncesinden haber vermek koşuluyla, turu iptal etme hakkını saklı tutar.
• Bütün fiyatlara KDV dâhildir.

ÖNEMLİ NOTLAR

 • BALIKESİR’DEN TURUMUZA KATILAN MİSAFİRLERİMİZİ STADYUM ÖNÜNDEN ALINARAK DÖNÜŞTE DE YİNE STADYUM ÖNÜNDE BIRAKILACAKTIR.
 • BANDIRMA’DAN TURUMUZA KATILAN MİSAFİRLERİMİZ BARIŞ MANÇO KÜLTÜR MERKEZİ KARŞISINDAN ALINARAK DÖNÜŞTE DE YİNE BARIŞ MANÇO KÜLTÜR MERKEZİ KARŞISINA BIRAKILACAKTIR.
 • TUR ESNASINDA VE ARABADA UNUTULAN EŞYALARIMIZDAN KARESİ TURİZM SORUMLU DEĞİLDİR.
 • BATUM ( GÜRCİSTAN ) GÜMRÜK GEÇİŞLERİNDE YENİ KİMLİK İLE GEÇİŞ YAPILACAKTIR.
 • 18 YAŞ ALTI ÇOCUKLARDA ANNE VE BABASI YANINDA YOKSA NOTERDEN MUVAFAKATNAME ALMALARI GEREKİYOR.

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri