Air Serbia ile BÜYÜK BALKAN TURU

 6 ÜLKE VİZESİZ

GÜNDÜZ SAATLERİ İLE AKTARMASIZ DİREKT UÇUŞ

4* Oteller – Akşam Yemekleri Dahil

EKSTRA TUR YOK – HERŞEY DAHİL !!!!
Yöresel Restaurantlarda Makedon Gecesi ve Boşnak Köftesi DAHİL!!

7 Gece Konaklama
Medeniyetlerin, Kültürlerin ve İnançların,

Buluşma Noktasında Balkanların Kalbine Yolculuk

Tarih ve Medeniyetlerin Buluşma Noktası.
Sırbistan – Makedonya – Kosova – Arnavutluk – Karadağ - Bosna Hersek

 

Belgrad – Üsküp – Priştina – Prizren – Matka Kanyonu – Tetova(Kalkandelen)-Ohrid-Sveti Naum-Bitola(Manastır)- Resne – Struga – Tiran – Bar – Petrovac – Budva – Kotor – Herceg Novi – Trebinje – Blagaj – Mostar – Konjic – Saraybosna – Belgrad
 

Tur Hareket Tarihleri :

6 Nisan / 10 Nisan / 18 Mayıs / 1 Haziran / 8 Haziran / 15 Haziran / 22 Haziran / 29 Haziran / 6 Temmuz / 13 Temmuz / 20 Temmuz / 27 Temmuz / 3 Ağustos / 10 Ağustos / 17 Ağustos / 24 Ağustos / 31 Ağustos / 7 Eylül / 14 Eylül / 21 Eylül / 28 Eylül / 5 Ekim / 12 Ekim / 19 Ekim / 26 Ekim / 9 Kasım

Özel Günler :
Ramazan Bayramı : 6 Nisan / 10 Nisan
19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı : 18 Mayıs
Kurban Bayramı :  15 Haziran
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü : 13 Temmuz
30 Ağustos Zafer Bayramı : 24 Ağustos
Cumhuriyet Bayramı : 26 Ekim
Kasım Sömestre : 9 Kasım

 

Program’ın Ayrıcalıklarından sadece bazıları:

 • Gündüz saatlerinde aktarmasız direkt uçuş.
 • Kosova dahil 6 Ülke imkanı
 • 2 Akşam Yöresel Restaurantlarda Makedon Gecesi ve Boşnak Köftesi
 • 7 Gece 4* otellerde konaklama farkı
 • Profesyonel Rehber kadrosu ile tam donanımlı tur imkanı
 • Adım adım tüm Balkan Coğrafyasını gezme imkanı
 • Otellerde alınan akşam yemekleri
 • Profesyonel Turizm paketli otobüsler ile tur süresince ulaşım
 • Balkanların en gözde yerlerinden Sveti Naum turu dahil
 • Enfes güzelliği ile bilinen Matka Kanyonu dahil
 • Blagaj turu dahil
 • Sürpriz ekstra ödeme olmadan , herşey dahil program
 • Manastır(Bitola) turu dahil​ 

1.Gün İzmir– Belgrad – Üsküp
İzmir Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Air Serbia kontuarı önünde buluşma,Bilet , bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından ; Air Serbia Havayolları JU821 sefer sayılı tarifeli uçağı ile saat 16:05’de Belgrad’a hareket. Yerel saat ile 16:55’de Belgrad’a varış. Varışımızla birlikte zaman kaybetmeden ; yolda vereceğimiz molanın ardından Makedonya ülkesinin başkenti olan Üsküp’e hareket ediyoruz. Otelimize transfer.Geceleme otelimizde.
Akşam Yemeği: Yol üzerinde bir tesisde alınnacak olup ekstradır.
Konaklama: Hotel Gold v.b.– ÜSKÜP
Rota: Belgrad – Üsküp 430 KM
Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 01:00

2.Gün Üsküp - Kosova(Pristina- Prizren-Sultan Murat Türbesi) - Üsküp
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası  Üsküp’te şehir turumuza başlıyoruz. Yahya Kemal Beyatlı'nın doğduğu şehir olan Üsküp'ü tanıtan panoramik turumuzda; Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale Surları, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar dış mekan anlatımları ile gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. Ardından nüfusunun büyük çoğunluğu Müslüman Arnavutlardan oluşan, dünyanın en genç devletlerinden Kosova’ya  hareket ediyoruz.  Çok yakın bir zaman önce bir insanlık dramının yaşandığı eski Osmanlı topraklarında, duygu yüklü bir gün geçireceğiz. Gümrük işlemlerimizin ardından  Pristina üzerinden Prizren’e gideceğiz.. Balkanların belki de en şirin şehirlerinden biri olan Prizren’de yapacağımız tur esnasında 17. yy.’dan kalma Türk Hamamı, 1615’de yapılmış Sinan Paşa Camii, Prizren Kalesi, Ortodoks Kilisesi, Christ Saviour Kilisesi görülecek yerler arasındadır.

Turun bitimi ile birlikte Balkanlardaki en eski Osmanlı yapısı olan Sultan Murat Türbesine hareket edeceğiz. Balkanlar tarihindeki en önemli savaşlardan bir tanesine ev sahipliği yapmış olan bu noktada vereceğimiz kısa süreli serbest zamanından ardından. Üsküp’e hareket ediyoruz.. Geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı; Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Konaklama: Gold Otel v.b. ÜSKÜP
Rota: Üsküp – Pristina 92 KM, Pristina –Prizren 85 KM ,Prizren – Üsküp 161 KM
Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 19:00

3.Gün Üsküp- Matka Kanyonu – Kalkandelen-Bitola-Resne-Ohrid
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, eşsiz güzelliği ile bilinen Matka Kanyonuna hareket ediyoruz. Matka Kanyonu ziyaretimiz sonrası bizim Kalkandelen; Makedonların ise Tetova olarak adlandırdığı şehre hareket ediyoruz. Makedonya’nın 3. Büyük şehri olan ve nüfusunu Müslüman Arnavutların oluşturduğu bu şehirde Alaca Camii olarak bilinen ve farklı mimari tarzı ile dikkat çeken muhteşem eseri gördükten sonra Mavrovo dağı üzerinden  Manastır (Bitola) şehrine varıyoruz. Gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Cami’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrası devam eden kısa bir yolculukla varılan Resne de bulunan İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan olan Resne’li Niyazi’nin Sarayını görüp Ohrid’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımız sonrası Balkanların en büyük göllerinden biri olan Ohrid Gölünden ismini alan Ohrid şehrinde birlikte yapacağımız tur esnasında ; 17 yy’dan beri varlığını sürdüren Halveti Tekkesi ,Ohrid’in sembolü Çınar ağacı, Türk Çarşısı, uzun süren restorasyon çalışması sonrasında tekrar ibadete açılmış olan Ali Paşa Camii, Ohrid Limanı ,Karantina kilisesi , Kendinizi bir film setinde gibi hissettirecek olan ; Türk ve Horasan evleri, Abbaralar ,Antik Egnatia yolu , Keraklea Lynketis, Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesip panoramik olarak  görülecek yerler arasındadır .Turumuzun ardından Ohrid çarşısında alışveriş için serbest zaman bırakıyoruz.(İncicilik; Ohrid tarihi boyunca şehrin önemli geleneklerinden biridir. Serbest zamanda tüm yapım aşamalarını inceleyip alış veriş yapma şansınız olacaktır. ) Geceleme otelimizde.
Sabah Kahvaltısı; Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Yöresel Restaurantta Makedon Gecesi alınacak olup , tur ücretine dahildir
Konaklama: Belvedere Otel v.b. OHRID
Rota:  Üsküp – Matka 14 KM , Matka-Kalkandelen  36 KM , Kalkandelen – Manastır  150 KM, Manastır –Resne-Ohrid  70 KM

Otele Giriş Saati; Yol durumuna bağlı olarak tahmini  20:00

4.Gün Ohrid – Sveti Naum –Tiran-İşkodra
Sabah kahvaltısı sonrası turumuzda öncelikle muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 45 dakikalık yolculukla St. Naum’a varıyoruz. Ohrid gölünün doğduğu kaynağı ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Ardından Arnavutluğun başkenti Tirana hareket ediyoruz.20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca'nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi , 1614'te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Tiran turumuzun ardından serbest zaman. Sonrasında konaklamızı gerçekleştireceğimiz İşkodra kentine hareket ediyoruz.Geceleme otelimizde.
Sabah Kahvaltısı; Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Konaklama: Alis Otel v.b. – İŞKODRA
Rota: Ohrid – Sv Naum ;23 KM , Sv Naum – Tiran 138 KM , Tiran – İşkodra 103 km
Otele Giriş Saati; Yol durumuna bağlı olarak tahmini  19:30

5.Gün İşkodra–Sveti Stefan- Budva –Kotor – Medjugorje
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası , Dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. İlk durağımız Sveti Stefan adasını yularıdan fotoğraflayabileceğimiz seyir terası.Zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılan muhteşem St Stefan’ı ve Budva’yı Panoramik olarak tepeden görebileceğimiz bir mola sonrasında Budva’dan panoramik olarak geçiyor ve ülkenin en turistik ve canlı noktası olan Kotor’a hareket ediyoruz. Önemli tarih ve doğa cenneti ve turiztik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor… Burada StariGrad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda  Saat Kulesi , Balkanların en uzun Balkonu , Pima ailesinin evi , Kilise meydanı , silah meydanı gibi bir çok önemli nokta görülecek yerler arasındadır..Kotor turumuz sonrası konaklamamızı gerçekleştireceğimiz ve Bosna-Hersek sınırları içerisinde kalan Trebinje şehrine muhteşem manzaralar eşliğinde hareket ediyoruz. (Medjugorje veya çevresi)  Geceleme otelimizde
Sabah Kahvaltısı; Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Konaklama: Luna Otel v.b. – MEDJUGORJE
Rota: İşkodra – Sveti Stefan 170 KM,  Sveti Stefan – Kotor 26 KM ,  Kotor – Trebinje 87 KM
Otele Giriş Saati; Yol durumuna bağlı olarak tahmini  19:30

6.Gün Medjugorje- Blagaj- Mostar- Konjic-Saraybosna
Sabah otelimizde alınacak kahvaltı ardından odaların boşaltılması ile beraber özel otobüslerimizle otelimizden ayrılarak  Blagaj’a hareket ediyoruz. Burada gerçekleştireceğimiz turumuz ve serbest zaman sonrası Mostar`a hareket ediyoruz.Mostar`a varış ardından  yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. (Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir.) Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz .Vereceğimiz serbest zaman sonrası  Saraybosna yolculuğumuza başlıyoruz. Saraybosna yolculuğumuz; Bazi durulacak noktalarda  molalar vererek  yaklasik 2.5 saat surecektir.Ilk molamizi Konjic (Konyitz) sehrinde Osmanli dan gunumuze kadar gelmis restorasyonu Turkiye tarafindan yapilan meshur Konjic (konyitz) koprusunu gorme ve  Neretva nehri kanarinda kahve keyfi icin mola veriyoruz . Sonrasında  ülkenin başkenti Saraybosna’ya varışımızı gerçekleştiriyoruz. Sonrası şehir turumuza başlıyoruz .Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından I. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni ziyaret ettikten sonra otelimize transfer.Geceleme otelimizde.                                                                                                                                                                                                                       

Sabah Kahvaltısı; Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Yöresel restaurantta  Boşnak Köftesi alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Konaklama: Holiday Otel v.b. - SARAYBOSNA
Rota: Trebinje – Blagaj 108 KM , Blagaj – Mostar 14 KM , Mostar – Konjic 70 KM, Konjic – Saraybosna 60KM
Otele Giriş Saati: Yol durumuna bağlı olarak tahmini: 19:30

7.Gün Saraybosna– Belgrad
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Sırbistan Başkenti Belgrad’a hareket ediyoruz. Varışımız sonrası panoramik Belgrad şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan, Sava kilisesi  görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte serbest zaman.Sonrası otelimize transfer.Geceleme otelimizde.
Sabah Kahvaltısı; Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği:  Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Konaklama: Theater Hotel  v.b. BELGRAD
Rota: Saraybosna–Belgrad 290 KM
Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20:00

8.Gün Belgrad – İzmir
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında rehberimizin belirleyeceği hareket saatinde buluşup Nikola Tesla Havalimanına transfer oluyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Air Serbia Hava Yolları’nın JU820 sefer sayılı uçağı ile saat 12:40’da İzmir’e hareket.15:20 ’de İzmir’e varış. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek dileğiyle…
Sabah Kahvaltısı; Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Air Serbia Hava Yolları İzmir-Belgrad-İzmir Ekonomi Sınıf Uçuş Biletleri
 • Yerel Ulaşım Hizmetleri
 • Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • 4* Otellerde 2 Gece Üsküp , 1 Gece Ohrid , 1 Gece Belgrad , 1 Gece Saraybosna , 1 Gece Trebinje veya Çevresi , 1 Gece İşkodra ile toplam 7 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
 • 1 Gece Üsküp , 1 Gece Belgrad , 1 Gece Trebinje , 1 Gece İşkodra otellerinde alınan 4 akşam yemeği
 • Yöresel Restuarant’da Makedon Gecesi
 • Yöresel Resturant’da Boşnak Köftesi
 • Prizren , Üsküp , Tetova , Ohrid , Resne , Bitola , Belgrad , Saraybosna , Konjic , Mostar , Trebinje Kotor , Budva , İşkodra , Tiran Panoramik şehir turları
 • Kosova Geçiş Ücreti
 • Sveti Naum Turu
 • Matka Kanyonu Turu
 • Blagaj Tekkesi Turu 
 • Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
 • Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
 • Şehir Vergileri
 • Gümrük Vergileri
 • Programda belirtilen panoramik şehir turları
 • Havalimanı vergileri ve servis bedelleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri. 
 • Otelde alınan ekstralar. 
 • Tüm kişisel harcamalar 
 • Ekstra turlar
 • Öğle yemekleri
 • Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar.
 • İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Yurtdışı seyahat sağlık sigortası
 • Bandırma/ Balıkesir İzmir Havalimanı Gidiş-Dönüş Transferi

Tur Hareket Detayları

Tur Hareket Tarihleri:
27 Temmuz • 03, 10, 17, 31 Ağustos • 07, 14, 21, 28 Eylül • 05, 12, 19, 26 Ekim • 09 Kasım
TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. Çocuk
27.07.2024Son 2 Kişi799,00 €999,00 €799,00 €0 - 1 Yaş 169,00 €
2 - 12 Yaş 779,00 €
03.08.2024Son 2 Kişi799,00 €999,00 €799,00 €0 - 1 Yaş 169,00 €
2 - 12 Yaş 779,00 €
10.08.2024Son 2 Kişi799,00 €999,00 €799,00 €0 - 1 Yaş 169,00 €
2 - 12 Yaş 779,00 €
17.08.2024Son 2 Kişi799,00 €999,00 €799,00 €0 - 1 Yaş 169,00 €
2 - 12 Yaş 779,00 €
31.08.2024Son 2 Kişi749,00 €949,00 €749,00 €0 - 1 Yaş 169,00 €
2 - 12 Yaş 729,00 €
07.09.2024Son 2 Kişi699,00 €899,00 €699,00 €0 - 1 Yaş 169,00 €
2 - 12 Yaş 679,00 €
14.09.2024Son 2 Kişi699,00 €899,00 €699,00 €0 - 1 Yaş 169,00 €
2 - 12 Yaş 679,00 €
21.09.2024Son 2 Kişi699,00 €899,00 €699,00 €0 - 1 Yaş 169,00 €
2 - 12 Yaş 679,00 €
28.09.2024Son 2 Kişi699,00 €899,00 €699,00 €0 - 1 Yaş 169,00 €
2 - 12 Yaş 679,00 €
05.10.2024Son 2 Kişi699,00 €899,00 €699,00 €0 - 1 Yaş 169,00 €
2 - 12 Yaş 679,00 €
12.10.2024Son 2 Kişi699,00 €899,00 €699,00 €0 - 1 Yaş 169,00 €
2 - 12 Yaş 679,00 €
19.10.2024Son 2 Kişi699,00 €899,00 €699,00 €0 - 1 Yaş 169,00 €
2 - 12 Yaş 679,00 €
26.10.2024Son 2 Kişi699,00 €899,00 €699,00 €0 - 1 Yaş 169,00 €
2 - 12 Yaş 679,00 €
09.11.2024Son 2 Kişi699,00 €899,00 €699,00 €0 - 1 Yaş 169,00 €
2 - 12 Yaş 679,00 €

1.Ek Bilgiler

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri