VARNA BURGAZ TURU

Deniz Parkı-Bazilika ve Katedral-Balchik- Romanya Kraliçe Sarayı

Alaca Manastırı-Şumnu-Bulgaristan’nın Tarihi Başkenti Veliko Tırnovo

Tserevets Kalesi- Samovodska Charshia-Nessebar

  

5* INTERNATIONAL SPA & CASINO OTELDE KONAKLAMA 
AÇIK BÜFE SABAH KAHVALTISI VE AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL

Aşı Kartı Sertifikası ile Seyahat İmkanı !!!

PCR Testi Yok !!!

Yeşil Pasaporta Vize Yok !!!

23 MART 2022 HAREKETLİ

4 Gece 4 Gün

1. Gün:

Saat 22:00 hareket. Bulgaristan`a doğru yola çıkıyoruz. Dereköy sınır kapısında Pasaport ve Gümrük işlemlerini takiben Varna`ya yolculuğumuz başlıyor. İlk durağımız olan Burgaz'a ulaşmamızın ardından kahvaltımızı almak üzere serbest zaman veriyoruz. Kahvaltımız sonrasında, gerçekleşecek panoromik şehir turumuzda Burgaz'ın en ünlü yeri olan Deniz Park, Şehir Kütüphanesi, Roma dönemine ait Lahit, Katolik Kilisesi ve Bulgaristan'ın en büyük Limanı görüyoruz. Burgaz gezimiz sonrasında  Bulgaristan`ın en büyük üçüncü şehri ve Karadeniz`in incisi olarak adlandırılan Varna şehir merkezine varıyoruz. Şehir merkezine varışımız sonrası, gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda Deniz Parkı, Bazilika ve Katedral göreceğimiz yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuz sonrası şehrin en büyük parkı ve kordonunda serbest zaman. Serbest zaman sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Misafirlerimiz otelimizin havuz, spa ve kumarhane imkanlarından faydalanabilirler. Geceleme otelimizde. 

 

2. Gün:

Varna (Balchik)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası tüm gün serbest zaman. Misafirlerimiz otelimizin havuz, spa ve kumarhane imkanlarından faydalanabilirler Arzu eden Misafirlerimiz ile Ekstra Balchik Botanik Bahçe & Alaca Manastırı & Varna Alışveriş  turu (25 Euro)  için Balchik`a hareket ediyoruz. Bünyesindeki 2000 farklı bitki çeşidiyle Avrupa`nın en büyük 2. Botanik Bahçesi`ni gezdikten sonraki durağımız, söylentiye göre gönlünü balıkçı bir Türk`e kaptıran Romanya Prensesi Marie`nin mimarisi bir camiyi andıran yazlık sarayı ziyaret edilecektir. Gezi sonrası Alaca Manastırına gdiyoruz ve Karadeniz kıyısındaki en ünlü ve efsanevi manastır olan Alaca Manastırı Sıradışı Mimarisi ile de ilginizi çekecektir. Manastır ziyaretimiz sonrasında Varna Çarşıda alışveriş için serbest zaman alıyoruz. Sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Bulgar Tavernası Turuna katılabilirler.(30 Euro)

 

3. Gün:

Varna- Veliko Tırnova

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası tüm gün serbest zaman. Misafirlerimiz otelimizin havuz, spa ve kumarhane imkanlarından faydalanabilirler. Dileyen misafirlerimiz ekstra(30 Euro) düzenlenecek olan Bulgaristan`ın  tarihi başkenti Veliko Tırnova, Şumnu Turuna katılabilirler. Otel önünden hareket edecek olan araçlarımızla tarihe yolculuğumuz başlıyor. Deliorman bölgesinde yer alan Şumlu`ya ulaşıyoruz, burada çok sayıda Osmanlı dönemine ayıt yapılar görüyoruz ve fotoğraflıyoruz. Veliko Tarnovonun resmi turizm portalına göre burada yasam 7000 yıl önce başlamış, üç tepenin üzerine kurulmuş Tserevets, Trapezitsa ve Sveta Gora Veliko Tarnovonun sembolü olan Tsarevets Kalesi, günümüze kadar ulaşan surları, kapıları, tarihi ve etkileyici manzarasıyla Bulgaristan`ın en çok ziyaret edilen yeridir, ziyaretimiz sonrasında rehberimiz eşliğinde Samovodska Charshia geziyoruz tarihi Tırnovo konaklarını fotoğraflıyoruz. Ziyaretlerimiz sonrası Varna`ya geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

 

4. Gün:

Varna
Sabah kahvaltımız sonrasında otelimizden ayrılıyor ve Sunny Beach'e hareket ediyoruz. Sunny Beach'te serbest zaman ..Arzu eden misafirlerimiz ile ( Ekstra ) Nessebar Yarımadası turuna başlıyoruz.(10 Euro)  Burgaz`a bağlı olan dar bir geçit ile anakaraya bağlı romantik, kayalık bir yarımadanın üzerinde yer alan ve 1983 yılında da eşsiz bir tarihe ve kültüre sahip olması nedeniyle Dünya Kültür Mirası Anıtı olarak seçilen Nesseber Antik Kentine geçiyoruz. Tarihi yarımada da bin yıldır varlığını koruyan Roma, Bizans ve ortaçağ kalıntıları ile Bulgar kiliseleri bulunur. Kent 13.yy ve 14.yy.lardan kalma kiliseleri ile ünlü iken kiliselerin özellikle cephe tasarımları ile ilgi çekicidir. Bizlere görkemli antik atmosfer sunan Nessebar`da ziyaretlerimiz sonrası Dereköy sınır kapısına doğru yola çıkıyoruz. Gümrük işlemlerimizin ardından Kırklareli üzerinden akşam saatlerinde Balıkesir'e varıyor ve bir sonraki Karesi tur organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

 

***E-Nabızdan alınan aşı sertifikası ile PCR testi yaptırmadan Bulgaristan'a giriş yapabilirsiniz.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Otobüs ile ulaşım
 • Hotelde 3 gece konaklama
 • Otellerde Alınan Sabah Kahvaltısı (3) – Akşam Yemeği (3)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Vize Ücreti 130 Euro (Yeşil Pasaporta Vize yoktur)
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (50 TL)
 • Programda belirtilen ekstra turlar
 • Seyahat Sağlık Sigortası

Tur Hareket Detayları

Tur Hareket Tarihleri:

1.Ek Bilgiler

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri