BÜYÜK UKRAYNA (ODESSA-LVIV) 23-30 Mayıs 2021XLarge Paket (Opsiyonel)Large Paket (Opsiyonel)Etkinlik

1.Gün : İSTANBUL  - ODESSA 

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşma. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK 465 Sefer sayılı seferi ile Lviv’e hareket. Lviv'e varış ve şehir turumuza başlıyoruz. Varışımız ardından şehir turuna başlıyoruz. Ukrayna’nın güzel sahil kenti Odessa ziyaretimiz sırasında Aşıklar köprüsünü, Opera binasını, Katerina anıtını ve potemkin merdivenlerini görme imkanı bulacağız. Şehir turumuzun ardından otelimize geçiyoruz. Ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde otelde.

2.Gün : ODESSA 

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimizle opsiyonel olarak Katakomblar (Yeraltı Labirentleri) turumuz için hareket ediyoruz.

Katakomblar (Yeraltı Labirentleri) turumuzda şehrin altında uzunlukları binlerce kilometreyi bulan Katakombları gezme imkanı bulacağız. 200 Yıl önce inşa edilmiş bu tüneller, 2 . Dünya Savaşında Nazi işgali sırasında direnişçiler tarafından yoğunlukla kullanılmış ve adeta direnişin sembolü olmuştur. Gezimiz esnasında hem bu direnişin hem de öncesinde mağaraları kullanmış olan diğer grupların izlerini sürme imkanı bulacağız. Gezimizin ardından dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenlenecek Konyak Fabrikası (Müzesi) gezisi ve Degüstasyon (Tadım) turumuza katılabilirler. Tur esnasında Shustov Konya Fabrikasını gezip konyak yapımı ve tarihi hakkında bilgi edinme imkanı bulup , farklı konyak türlerini tadım imkanı bulacağız.

Turlarımızın ardından otelimize geçiyoruz. Ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde otelde.

Katakomblar Turu                                                                                       

Konyak Fabrikası (Müzesi) gezisi ve Degüstasyon (Tadım) Turu  

3.Gün : ODESSA-UMAN-KİEV

Sabah kahvaltısının ardından Kiev’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde ilk durağımız olan Uman şehrine uğruyoruz. Uman şehri Alman Nazilerin 1.000 Yahudi çocuğu katletmesi ve Uman katliamı olarak da bilinen bir şehirdir. Ayrıca kent Hasidik Yahudiler içinde özel önem taşıyan bir yerdir. Tarikatın önde gelen liderlerinden birisi olan Rabbi Nachman ( Breslov Nachman ) 1820 yılında burada ölmüştür. 1768 yılında 30.000’den fazla Polonyalı ve Yahudi’nin burada katledildiği bilinmektedir. Bu sebeple Hasidik tarikatı üyeleri burada hac görevlerini de yerine getirmektedirler. Uman ziyareti sonrası Kiev’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımız ardından panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Dinyeper Kıyısı'na kurulan bu şehir ismini efsaneye göre Kiy, Şek ve Horiv adlı 3 kardeşin en büyüğü olan Kiy’den almıştır. Son yıllarda devrimlerle dünya kamuoyunun gündemine gelen Kiev, aynı zamanda, Ruslar’ın tarihindeki ilk başkent olma özelliğine sahiptir. 1500 yıllık tarihi olan Kiev, ayrıca, dünyanın en yeşil şehirlerinden biridir. Shevchenko Bölgesi’nde yer alan ve Kiev’in en merkezi ve işlek caddesi olan 1100 Metre uzunluğundaki ünlü Kreschatik Caddesi, Europeiskaya ile Bessarabskaya Meydanları'nı birbirine bağlayan eşsiz bir konuma sahiptir. Birçok restoran ve kafenin bulunduğu Kreschatik Caddesi’nde, sokak dansçıları ve müzisyenler de kentin dinamizmini arttırıyor. Panoramik turumuzda, Kiev’in ana meydanlarını ve belli başlı tarihi binalarını göreceğiz. Ardından otele transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4.Gün : KİEV

Sabah kahvaltısının ardından, dileyen misafirlerimizle opsiyonel olarak  düzenlenecek olan Mikro Minyatür Müzesi & Pecerskaya Lavra Manastırı ve 2. Dünya Savaş müzesi turuna katılabilirler.

Mikro Minyatür Müzesi’nde ancak mikroskop ile görebileceğiniz ve çoğunluğu Guinness Rekorlar Kitabına giren eserleri inceleme imkanı bulacağız. İçinde 18 kiliseyi barındıran Pecerskaya Lavra Manastırı 11. yüzyıldan kalma ve UNESCO Dünya Mirasları Listesindedir. Slav Ortodokslar için kutsal sayılan ziyaret noktalarından birisi olan bu kompleksin ruhani ve mistik havasını seveceksiniz. 2. Dünya Savaşı zaferi anısına yapılmış olan Dünya Savaş Müzesi açık ve kapalı iki bölümden oluşur. Açık bölümde Sovyet Ordusunun Afgan savaşında ve 2. Dünya Savaşı'nda kullandığı savaş uçakları, tanklar, roketler sergilenmektedir. Kapalı kısım ise 3 kattan oluşur. Burada 2. Dünya Savaşı dönemine ait orijinal halleriyle saklanmış belge ve araçları yakından görme şansı bulacaksınız..

Öğleden sonra, dileyen misafirlerimiz, opsiyonel olarak düzenlenecek olan Kiev Metrosu & Kültür ve Alışveriş Turu’na katılabilir. Kyiv’in sanat dolu metro duraklarını gezerken şaşıracaksınız. Günde yaklaşık 1.5 Milyon yolcu taşıyan bu metronun en derinindeki 105.5 metre derinlikteki metro durağını göreceğiz. Ardından Ünlü Andreyevski Yokuşu’nda hediyelik eşya alabilme şansı yakalayacağız. Dinyeper Nehri'nin manzarasını, Ayasofya Meydanı ve Kontraktova Meydanını birleştiren bu tarihi yokuş içerisinde pek çok restoran ve hediyelik eşya dükkanı bulundurmaktadır. Ardından serbest zaman ve otele transfer. Geceleme otelimizde.

Mikro Minyatür Müzesi & Pecerskaya Lavra Manastırı ve 2. Dünya Savaş müzesi 

Kiev Metrosu & Kültür ve Alışveriş Turu  

5.Gün : KİEV

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimizle opsiyonel olarak Çernobil turumuz için hareket ediyoruz. 1986 yılında Dünya’nın gördüğü en büyük facialardan birine tanıklık eden bölgeyi detaylı olarak gezme imkanı bulacağız. Günümüzde tehlikenin minimuma indiği bu bölge bir açıkhava müzesi olarak binlerce turisti ağırlamaktadır. Faciadan günümüze acı hatıralar barındıran Zalesya Köyü, Kreş binası, Duga Radarları göreceğimiz önemli noktalar olacaktır. Öğle yemeğimizin ardından, hayalet şehir Pripyat’ı gezeceğiz.

Hotel Polissia, Lenin Heykelleri, Pripyat Stadyumu ve meşhur Lunapark göreceğimiz önemli noktalar olacaktır. Faciaya ilk müdahaleyi yaparken hayatlarını kaybedenler anısına yapılan “Dünyayı Kurtaranlar Anıtı” ve yönetim merkezi ziyaretleri ile turumuzu tamamlamış olacağız. Turumuzunda ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Çernobil Turu (Öğle Yemekli)        

6.Gün: KİEV-LVİV

Sabah kahvaltısının ardından Otobüsle Lviv’e hareket ediyoruz. Lviv'e varış ve şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz sırasında göreceğimiz yerler arasında, Lviv’in kurucusu Prens Danilo heykeli, UNESCO tarafından koruma altına alınan şehrin trafiğe kapalı meydan ve caddeleri, Opera ve Tiyatro binası ve Svaboda meydanındaki tarihi her biri farklı hikayeye sahip binaları ve tarihi kiliseleri de gördükten sonra otele transfer. Odalara yerleşmenin ardından serbest zaman

7.Gün: LVİV

Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenlenecek olan Şatolar turuna katılabilirler. Gezimiz sırasında Lviv bölgesinde 16. Yüzyıldan kalma tarihi şatolardan en önemli 3 tanesini görme imkanımız olacak, kendinizi adeta şovalyeler zamanında hissedecek ve şovalye kıyafetleri ile fotoğraf çektirme imkanına sahip olacaksınız. Şato gezilerinin ardından öğle yemeğini yine gezdiğimiz şatonun içindeki batı Ukrayna mutfağı ile ünlü restoranımızda alıyoruz. Yemekten sonra Lviv'e dönüş. Otele transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.  

Şatolar turu (Öğle Yemekli)                 

8.Gün : LVİV -İSTANBUL

Kahvaltımızın ardında havalimanına transfer olacağız. THY’nin TK  442 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile İstanbul’a hareket ve İstanbul’a varış.  Bir sonraki turumuzda buluşmak dileğiyle.

Katakomblar Turu                 

40 €

Mikro Minyatür Müzesi & Pecerskaya Lavra Manastırı ve 2. Dünya Savaşı müzesi Turu

65 €

Kiev Metrosu & Kültür ve Alışveriş Turu 

20 €

Çernobil turu

120 €

Şatolar Turu

60 €

305-€ Yerine 260-€

****** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

Ekstra tur paketi satışı tur esnasında rehber tarafından yapılacaktır.


Katakomblar Turu        

40 €

Mikro Minyatür Müzesi & Pecerskaya Lavra Manastırı ve 2. Dünya Savaş müzesi Turu

65 €

Şatolar Turu

60 €

165-€ Yerine 145-€

****** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

Ekstra tur paketi satışı tur esnasında rehber tarafından yapılacaktır.


Konyak Fabrikası (Müzesi) gezisi ve Degüstasyon (Tadım) Turu  30 €

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk  Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’dan Odessa'ya gidiş ve  Lviv'den  İstanbul’a dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Odessa’da  2 gece , Kiev’de 3 gece , Lviv’de  2 gece  4-5 * otellerde konaklama
 • Sabah kahvaltıları,
 • Havalimanı - Otel - Havalimanı arası transferler,
 • Panoramik Lviv şehir turu,
 • Panoramik Kiev şehir turu,
 • Panoramik Odessa şehir turu
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu  ( 50-TL)           
 • Programda açıkça belirtilmeyen hizmetler
 • Seyahat Sigortası                           
 • Şahsi harcamalar, opsiyonel turlar ve  programda belirtilmeyen yemekler

Tur Hareket Detayları

Tur Hareket Tarihleri:

1.Ek Bilgiler

SIK SORULAN SORULAR


Sağlık

Ukrayna girişinde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz

Vize Bilgileri

Umumi ,Hizmet veya Yeşil Pasaport sahipleri  Ukrayna ‘ya girişlerinde 30 güne kadar vizeden muaftır. Ayrıca yeni (çipli) kimlik ile de giriş yapılabilmektedir.

 

Uçuş Süreleri

İstanbul – Lviv  arası direkt uçuş olup, uçuş süresi 2 saat  5 dakikadır. Odessa-İstanbul  arası direkt uçuş olup, uçuş süresi 1 saat  25 dakikadır.

Para Birimi

Ukrayna para birimi Grivnadır.  1 Euro : 27,5 Grivnadır.

Yanınızda Euro ve Dolar bulundurmanızda fayda vardır.

Saat Dilimi

Türkiye ile Ukrayna arasında saat farkı bulunmamaktadır.

Telefon Kullanımı

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

Kıyafet ve Gerekli

Eşyalar

Yaz sezonunda gidilecekse Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

Yemek Kültürü

Çin, Arap, Türk ve Fransız Mutfaklarından etkilenmiş olan Ukrayna mutfağı, çeşitlilik açısından çok zengindir. 

Elektrik

Ukrayna’da elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır.

Alışveriş

Şehir  merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkanı bulunmaktadır.Uçuş Adı:İstanbul - Odessa
Buluşma:2021-05-23T05:00:00
Kalkış:2021-05-23T08:05:00
Varış Tarih:2021-05-23T09:30:00
Varış Havalimanı:ODS
Kalkış Havalimanı:IST
Varış Havalimanı:Odessa
Kalkış Havalimanı:İSTANBUL
Havayolu:Türk Havayolları
Uçuş Kodu:TK 465

Uçuş Adı:Lviv - İstanbul
Buluşma:T:00
Kalkış:2021-05-30T10:35:00
Varış Tarih:2021-05-30T12:40:00
Varış Havalimanı:IST
Kalkış Havalimanı:LWO
Varış Havalimanı:İSTANBUL
Kalkış Havalimanı:Lvov
Havayolu:Türk Havayolları
Uçuş Kodu:TK 442

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri