Acente, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Acente sorumlu tutulamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acente sorumlu tutulamaz. 


BALİ D/K/G 24-31 MAYIS 2020EkstraTur Bulunmamaktadır

1. Gün İstanbul – Doha   

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali buluşma noktamızda buluşuyoruz. Check-in işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrollerinin ardından  Katar Hava Yolları tarifeli seferi ile Doha’ya hareket ediyoruz.  

2. Gün Doha-Denpasar-Tanjung Benoa

Doha’ya varıyoruz. Doha’da aktarmamızı gerçekleştirip , Katar Hava Yolları tarifeli seferi ile Denpasar’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 12 saat süren bir yolculuğun ardından  Denpasar’a varıyoruz. Gümrük kontrollerinin ardından havalimanında karşılanıyor ve otele transferimiz gerçekleşiyor. Check in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz .  Konaklama otelimizde.

3. Gün Tanjung Benoa

Kahvaltının ardından serbest gün. Tüm gün denizin keyfini çıkarıyoruz. Konaklama otelimizde.

4. Gün Tanjung Benoa

Kahvaltının ardından serbest gün. Tüm gün denizin keyfini çıkarıyoruz. Konaklama otelimizde.

5. Gün Tanjung Benoa

Kahvaltının ardından serbest gün. Tüm gün denizin keyfini çıkarıyoruz. Konaklama otelimizde.

6. Gün Tanjung Benoa

Kahvaltının ardından serbest gün. Tüm gün denizin keyfini çıkarıyoruz. Konaklama otelimizde.

7. Gün Tanjung Benoa

Kahvaltının ardından serbest gün. Tüm gün denizin keyfini çıkarıyoruz. Konaklama otelimizde.

8. Gün  Tanjung Benoa -Denpasar-İstanbul  

Kahvaltının ardından rehberiniz belirteceği saatte havalimanına transfer oluyoruz. Havalimanına varışımızı takiben check-in  işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.  Katar Havayolları tarifeli seferi ile Doha’ya hareket ediyoruz. Doha’ya varışımızı takiben aktarmamızı gerçekleştiriyoruz.  Katar Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Sabiha Gökçen havalimanına varıyoruz. Turumuzun sonu, bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Qatar Hava Yolları ile İstanbul – Doha-Denpasar / Denpasar-Doha– İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
  • Havalimanı vergileri
  • 4* otelde 6 gece oda kahvaltı konaklama
  • Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
  • Türkçe rehberlik hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Programda belirtilmeye tüm yemekler
  • Şahsi harcamalar, tüm içecekler
  • ekstra turlar ve programda belirtilmeyen yemekler
  • Seyahat Sigortası
  • Yurtdışı çıkış harcı 
Otel Çocuk Yaş Sınırı Kota Çift Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Tek Kişilik Ekstra Bebek Ekstra Çocuk
Tijili Benoa Hotel 4* vb https://tijilihotels.com/ 12 20 1099 USD 1099 USD 1399 USD 250 USD 899 USD

1.Ülke Hakkında

Endonezya

Güneydoğu Asya’nın en kalabalık ülkesi ve dünyanın en fazla müslüman nüfusa sahip ülkesi olan Endonezya yaklaşık on yedi bin adadan oluşuyor.

Java ve Sumatra gibi kahve üretimi yapan adalar, lüks tatil beldesi Bali ve komodo ejderleri Endonezya’nın dünyaca tanınmış özellikleri arasında. 

Tropikal kuşakta, Pasifik ve Hint okyanuslarının geçiş bölgesinde bulunan bu adalar ülkesi Avrupalılar buralara ulaşmadan çok daha erken dönemde, Doğu Afrika kıyıları, Hindistan ve Çin ile kurulan ticaret ilişkileri ile zenginlik kazanmış, abanoz ve tik gibi değerli ağaç ürünleri, reçine ve karanfil başta olmak üzere çeşitli baharatları dünyaya tanıtmış.

Başkent Jakarta ise Java Adası’nda yer alıyor. Burası ekonominin merkezi olmasının haricinde çok sayıda müze ve ulusal anıt ile ülkenin kültürel açıdan en önde gelen cazibe merkezi. 

Günümüzde yaklaşık iki yüz elli milyon nüfusu ile Endonezya dünyanın dördüncü en kalabalık ülkesi. Ortadoğu, Hint, Çin ve Okyanusya kültürlerini harmanlayan kozmopolit nüfusu, tropikal iklim ve bitki örtüsü, zengin mutfağı, renkli festivalleri ve güler yüzlü halkı ile Endonezya Güneydoğu Asya’nın en çok ziyaret edilen ülkelerinden biri.

Gezilecek Yerler

Bintan Adası

Endonezya’nın Bali’den sonra ikinci uluslararası turizm merkezi olarak lanse ettiği Bintan Adası; konumu, zengin tarihi ve gelişmiş altyapısı ile göz kamaştırıyor. 

Dünyanın en önemli ticaret rotalarından biri olan Malakka Boğazı’na hakim bir konumda yer alan Bintan Adası’na, Singapur’dan kısa bir feribot yolculuğu ile kolayca ulaşılabiliyor. 

Bintan Adası’nın kuzeyindeki Lagoi bölgesinin kusursuz plajları tatil tesisleri için değerlendirilmiş. Bu bölgede ayrıca dünya çapında şampiyonaların ve turnuvaların düzenlendiği çok sayıda golf alanları ve spor aktiviteleri için kullanılan bir yapay lagün bulunuyor. 

Adanın güneyinde bulunan Tanjung Pinang kasabası Hollanda koloni mimarisi tarzındaki yapıları ile dikkat çeken eski bir ticaret limanı. Burada Vihara Avalokitesvara adı verilen Budist tapınağı ilginç bir ziyaret noktası. Yerel halk bu tapınağı Maritria ismiye de anıyor. 

Tanjung Pinang kasabasının hemen karşısında yer alan Penyengat Adası, 19.yy’a kadar Johor Riau Krallığı’nın başkenti ve Malay dünyasının önemli kültür merkezlerinden biriydi. Bu adada bulunan Sultan Sarayı Hollanda ve Java mimari tarzlarını sentezleyen tasarımıyla Sultan Camii ise, büyüklüğü ve zarafeti ile dikkat çekiyor.

2.Ek Bilgiler

SIKÇA SORULAN SORULAR


Sağlık

Endonezya’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.

Vize Bilgileri

Umuma Mahsus,Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Uçuş Süreleri

İstanbul – Doha arası uçuş  4 saat 10 dakika, Doha – Denpasar arası uçuş ise 12 saat  sürmektedir.

Para Birimi

Endonezya’nın para birimi IDR Endonezya Rupiahı dır. Seyahatiniz esnasında yanınıza EURO ve Dolar cinsinden ufak birimlerini almanızı öneririz.

Saat Dilimi

Gideceğimiz Lokasyon olan Güneydoğu Asya ile Türkiye arasında kış tarifesinde 5 Yaz tarifesinde 4 Saatlik  saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Bali’de  17:00 dır

Telefon Kullanımı        

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır. Bazı bölgelerde iletişim sıkıntılı olabilir

Kıyafet ve Gerekli

Eşyalar

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü

Güney Doğu Asya’da tavuk, deniz mahsulleri oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır .

Elektrik

 Elektrik 230 volt olsa da kalınacak otellerde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. Prizler A tipi ikili ve B tipi üçlü prizlerdir. Prizlerin örnekleri şu adreslerden görülebilir: http://www.iec.ch/worldplugs/t... ve   http://www.iec.ch/worldplugs/typeB.htm. Adaptör getirmeniz gerekecektir.

Alışveriş

Hediyelik eşyalar dışında gidilen ülkeye özgü el saatları ürünleri ve doğal yiyecek ve içecek türü şeyler bulamanız mümkündür.

3.İptal Şartları

4.Vize Bilgileri