Acente, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Acente sorumlu tutulamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acente sorumlu tutulamaz. 


BALİ D/K/G/KULTUR 22/03/2020Extra Turlar

1. Gün İstanbul – Doha   

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali buluşma noktamızda buluşuyoruz. Check-in işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrollerinin ardından Katar Hava Yolları tarifeli seferi ile Doha’ya hareket ediyoruz.  

2. Gün Doha-Denpasar-Ubud

Doha’ya varıyoruz. Doha’da aktarmamızı gerçekleştirip, Katar Hava Yolları tarifeli seferi ile Denpasar’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 12 saat süren bir yolculuğun ardından Denpasar’a varıyoruz. Gümrük kontrollerinin ardından havalimanında karşılanıyor ve otele transferimiz gerçekleşiyor. Check in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.  Konaklama otelimizde.

3. Gün Ubud

Kahvaltının ardından serbest gün. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Kintamani (Volkan) turuna katılabilirler.

Bu turumuzda ilk olarak Bali’nin yerel dansı olan “Barong Dansını”   izlemek üzere Batubulan köyüne hareket ediyoruz. İyi ile kötünün mücadelesinin anlatıldığı bu güzel performansın ardından sanatçılar köyü Celuk’a hareket ediyoruz. Celuk’ta gümüş ve ahşabın maharetli ellerde nasıl birer sanat eserine dönüştüğünü görme imkanı bulacağız. Ardından Batur Volkanı’nın eşsiz güzelliğini görmek ve krater gölü manzarası eşliğinde öğle yemeğimizi almak üzere Kintamani’ye gidiyoruz. Yemeğin ardından Kutsal Su Tapınağı olarak da bilinen Tirta Empul tapınağını ziyaret ediyoruz. Tapınak gezimiz sonrası Gunung Kawi Kraliyet anıtlarını ziyaret ediyoruz.

Gezilerimizin ardından Tegalalang pirinç teraslarını görme imkanı buluyoruz. Turumuzun bitiminde otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

Kintamanı (Volkan) Turu  (Ögle Yemekli) : 60 USD

4. Gün Ubud

Kahvaltının ardından serbest gün. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Kutsal Maymun Ormanı ve Tapınaklar  turuna katılabilirler. Turumuzda öncelikle Bali sanatını daha yakından tanımak üzere Singapadu köyüne gidiyoruz. Ardından Pura Dalem Agung Padangtegal tapınağını ve ölü yakma seramonilerinin de gerçekleştiği kutsal bahar hamamı tapınağını  ziyaret etmek üzere  Kutsal Maymun Ormanı’na doğru yola çıkıyoruz. Ziyaretlerimizi gerçekleştirip yemeğimizi almak üzere yerel bir restorana gidiyoruz.

Yemek sonrasında eşsiz güzellikteki mimarisi ile ünlü Pura Saraswati tapınağını ziyaret ediyoruz. Tapınak ziyaretlerimiz sonrası farklı hediyelik eşya seçenekleri bulabileceğiniz Ubud Pazarına gidiyoruz. Günün son ziyaret noktası ünlü İspanyol Ressam Antonio Blanco’nun eserlerinin sergilendiği müze olacak. Ardından otelimizie dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

Kutsal Maymun Ormanı ve Tapınaklar Turu (Ögle Yemekli) : 75 USD

5. Gün Ubud-Nusa Dua

Kahvaltının ardından Tanjung Benoa’ya hareket ediyoruz. Check in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz (14:00 sonrası) Tüm gün denizin keyfini çıkarıyoruz. Konaklama otelimizde.

Dileyen misafirlerimiz öğleden sonra ekstra olarak düzenlenecek “Kecak Dansı ve Uluwatu Tapınağı” turuna katılabilirler.

Rehberimizin belirteceği saatte lobide buluşup Uluwatu Tapınağı’na gitmek üzere hareket edeceğiz.Deniz seviyesinden 100 mt yüksekte bulunan ,etrafı ormanlarla çevrili bu güzel tapınağı gezip , ardından Rama ve Shinta’nın aşkını anlatan mitolojik dans gösterisini izleme imkanı bulacağız. Gösterinin ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

Kecak Dansı ve Uluwatu Tapınağı 30 USD

6. Gün Nusa Dua

Kahvaltının ardından serbest gün. Tüm gün denizin keyfini çıkarıyoruz. Konaklama otelimizde.

Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek “Bali Esintileri”  turuna katılabilirler.

Otelimizden Klungkung bölgesine doğru hareket ediyoruz. İlk ziyaret noktamız Kerta Gosa antik mahkeme binası. Ziyaretimiz sonrası yolculuğumuza eşsiz manzaralar eşliğinde Bukit Jambul bölgesine doğru devam ediyoruz. Bali Hinduizmi’nin Ana Tanrıçası Besakih tapınağını ziyaret edip, Hinduizm ile ilgili detaylı bilgi ediniyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız yemeğin ardından meşhur Luwak kahvesinin ve Endonezya baharatlarının yetiştiği tarlaları ziyaret ediyoruz. Ardından Bali’nin en güzel tapınaklarından olan,  Bangli Krallığı’nın merkez tapınağı Kehen’i ziyaret ediyoruz. Son durağımız geleneksel kapıları ile ünlü Penglipuran Köyü olacak.

Ardından otelimizie dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

Bali Esintileri    (Ögle Yemekli) : 75 USD

7. Gün Nusa Dua

Kahvaltının ardından serbest gün. Tüm gün denizin keyfini çıkarıyoruz. Konaklama otelimizde.

Dileyen misafirlerimiz Tanah Lot&Taman Ayun Turu’na katılabilirler.

Rehberimizin belirteceği saatte lobide buluşuyoruz. İlk durağımız Taman Ayun tapınağı olacak. İsmi güzel bahçe anlamına gelen bu güzel tapınağı ve bahçelerini görme imkanı bulacağız. Ardından Alas Kedaton Maymun Ormanlarından geçerek Tanah Lot tapınağına varacağız.Tapınağı gezdikten sonra hüneşin okyanus üzerinde batışını izleme imkanı bulacağız.

Ardından otelimizie dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

Tanah Lot&Taman Ayun Turu 35 USD

8. Gün  Nusa Dua -Denpasar-İstanbul  

Kahvaltının ardından rehberiniz belirteceği saatte havalimanına transfer oluyoruz. Havalimanına varışımızı takiben check-in  işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.  Katar Havayolları tarifeli seferi ile Doha’ya hareket ediyoruz. Doha’ya varışımızı takiben aktarmamızı gerçekleştiriyoruz.  Katar Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Sabiha Gökçen havalimanına varıyoruz. Turumuzun sonu, bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.

Kintamanı (Volkan) Turu  (Ögle Yemekli) : 60 USD

Kutsal Maymun Ormanı ve Tapınaklar Turu (Ögle Yemekli) : 75 USD

Kecak Dansı ve Uluwatu Tapınağı : 30 USD

Bali Esintileri    (Ögle Yemekli) : 75 USD

Tanah Lot&Taman Ayun Turu : 35 USD


**** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

Ekstra tur paketi satışı tur esnasında rehber tarafından yapılacaktır.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Qatar Hava Yolları ile İstanbul – Doha-Denpasar / Denpasar-Doha– İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Ubud’da  4* otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama
 • Bali’de    4* otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama
 • Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
 • Türkçe rehberlik hizmetleri


    

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu   
  • Programda belirtilmeye tüm yemekler
  • Şahsi harcamalar, tüm içecekler
  • ekstra turlar ve programda belirtilmeyen yemekler
  • Seyahat Sigortası  Otel Çocuk Yaş Sınırı Kota Çift Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Tek Kişilik Ekstra Bebek Ekstra Çocuk
  Rama Phala Hotel 4* vb (Ubud) ( 3 gece ) https://www.tjampuhan-bali.com/ Tijili Benoa Hotel 4* vb (Bali - Deniz kenarı otel) (3 gece) https://tijilihotels.com/benoa/home/ 12 14 1149 USD 1149 USD 1449 USD 250 USD 899 USD

  1.Ülke Hakkında

  Endonezya

  Güneydoğu Asya’nın en kalabalık ülkesi ve dünyanın en fazla müslüman nüfusa sahip ülkesi olan Endonezya yaklaşık on yedi bin adadan oluşuyor.

  Java ve Sumatra gibi kahve üretimi yapan adalar, lüks tatil beldesi Bali ve komodo ejderleri Endonezya’nın dünyaca tanınmış özellikleri arasında. 

  Tropikal kuşakta, Pasifik ve Hint okyanuslarının geçiş bölgesinde bulunan bu adalar ülkesi Avrupalılar buralara ulaşmadan çok daha erken dönemde, Doğu Afrika kıyıları, Hindistan ve Çin ile kurulan ticaret ilişkileri ile zenginlik kazanmış, abanoz ve tik gibi değerli ağaç ürünleri, reçine ve karanfil başta olmak üzere çeşitli baharatları dünyaya tanıtmış.

  Başkent Jakarta ise Java Adası’nda yer alıyor. Burası ekonominin merkezi olmasının haricinde çok sayıda müze ve ulusal anıt ile ülkenin kültürel açıdan en önde gelen cazibe merkezi. 

  Günümüzde yaklaşık iki yüz elli milyon nüfusu ile Endonezya dünyanın dördüncü en kalabalık ülkesi. Ortadoğu, Hint, Çin ve Okyanusya kültürlerini harmanlayan kozmopolit nüfusu, tropikal iklim ve bitki örtüsü, zengin mutfağı, renkli festivalleri ve güler yüzlü halkı ile Endonezya Güneydoğu Asya’nın en çok ziyaret edilen ülkelerinden biri.

  Gezilecek Yerler

  Bintan Adası

  Endonezya’nın Bali’den sonra ikinci uluslararası turizm merkezi olarak lanse ettiği Bintan Adası; konumu, zengin tarihi ve gelişmiş altyapısı ile göz kamaştırıyor. 

  Dünyanın en önemli ticaret rotalarından biri olan Malakka Boğazı’na hakim bir konumda yer alan Bintan Adası’na, Singapur’dan kısa bir feribot yolculuğu ile kolayca ulaşılabiliyor. 

  Bintan Adası’nın kuzeyindeki Lagoi bölgesinin kusursuz plajları tatil tesisleri için değerlendirilmiş. Bu bölgede ayrıca dünya çapında şampiyonaların ve turnuvaların düzenlendiği çok sayıda golf alanları ve spor aktiviteleri için kullanılan bir yapay lagün bulunuyor. 

  Adanın güneyinde bulunan Tanjung Pinang kasabası Hollanda koloni mimarisi tarzındaki yapıları ile dikkat çeken eski bir ticaret limanı. Burada Vihara Avalokitesvara adı verilen Budist tapınağı ilginç bir ziyaret noktası. Yerel halk bu tapınağı Maritria ismiye de anıyor. 

  Tanjung Pinang kasabasının hemen karşısında yer alan Penyengat Adası, 19.yy’a kadar Johor Riau Krallığı’nın başkenti ve Malay dünyasının önemli kültür merkezlerinden biriydi. Bu adada bulunan Sultan Sarayı Hollanda ve Java mimari tarzlarını sentezleyen tasarımıyla Sultan Camii ise, büyüklüğü ve zarafeti ile dikkat çekiyor.

  2.Ek Bilgiler

  SIKÇA SORULAN SORULAR


  Sağlık

  Endonezya’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.

  Vize Bilgileri

  Umuma Mahsus,Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

  Uçuş Süreleri

  İstanbul – Doha arası uçuş  4 saat 10 dakika, Doha – Denpasar arası uçuş ise 12 saat  sürmektedir.

  Para Birimi

  Endonezya’nın para birimi IDR Endonezya Rupiahı dır. Seyahatiniz esnasında yanınıza EURO ve Dolar cinsinden ufak birimlerini almanızı öneririz.

  Saat Dilimi

  Gideceğimiz Lokasyon olan Güneydoğu Asya ile Türkiye arasında kış tarifesinde 5 Yaz tarifesinde 4 Saatlik  saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Bali’de  17:00 dır

  Telefon Kullanımı

  Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır. Bazı bölgelerde iletişim sıkıntılı olabilir

  Kıyafet ve Gerekli

  Eşyalar

  Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

  Yemek Kültürü

  Güney Doğu Asya’da tavuk, deniz mahsulleri oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır .

  Elektrik

   Elektrik 230 volt olsa da kalınacak otellerde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. Prizler A tipi ikili ve B tipi üçlü prizlerdir. Prizlerin örnekleri şu adreslerden görülebilir: http://www.iec.ch/worldplugs/t... ve http://www.iec.ch/worldplugs/typeB.htm. Adaptör getirmeniz gerekecektir.

  Alışveriş

  Hediyelik eşyalar dışında gidilen ülkeye özgü el saatları ürünleri ve doğal yiyecek ve içecek türü şeyler bulamanız mümkündür.

  3.İptal Şartları

  4.Vize Bilgileri