Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acente sorumlu tutulamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acente sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. 


ARJANTIN - BREZILYA 22-31 MAYIS 2020 (ŞEKER BAYRAMI)Arjantin & Brezilya X Large Paket (Opsiyonel)Arjantin & Brezilya Large Paket (Opsiyonel)

1. GÜN: İSTANBUL – BUENOS AIRES // 22 Mayıs 2020 Cuma

Turumuz saat 06.00’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 15 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.40’ta Buenos Aires’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile 21.30’da varış. Alanda bizi bekleyen özel aracımızla otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Buenos Aires’teki otelimizde.


2. GÜN: BUENOS AIRES // 23 Mayıs 2020 Cumartesi

Kahvaltının ardından panoramik Buenos Aires gezimize başlıyoruz. Güney Amerika’nın en büyük şehirlerinden olmasına rağmen kendinizi önemli bir Avrupa kenti geziyormuş hissinden kurtaramayacağınız mimarisi, birbirinden lezzetli yemeklerden oluşan mutfağı ve elbette kalbinden taşan tango ile eşsiz şehir Buenos Aires’te ilk durağımız bu şehre neden “Güney Amerika’nın Paris’i" namının verildiğini bize varlığı ile anlatan La Recoleta semti olacak. Şehrin seçkin semtlerinden biri olan bu yerde Eva Peron’un (Evita) da mezarının bulunduğu Recoleta Mezarlığı’nı göreceğiz. Ardından Katedral ve Colon Tiyatrosu, La Boca semti gezimizin diğer önemli noktaları arasındadır. Turumuzun ardından şehri dilediğinizce gezebilmeniz için serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği olarak düzenlenecek Yemekli Tango Gecesi'ne katılabilirler. Akşam yemeğimizi de alacağımız bu gezide bambaşka bir tango deneyimine tanık olmak için şehrin en iyi tango mekânlarından birinde olacağız. Konaklama Buenos Aires’teki otelimizde.

Akşam Etkinliği : Yemekli Tango Gecesi   110-USD (Kişi başı)


3. GÜN: BUENOS AIRES // 24 Mayıs 2020 Pazar

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği San Isidro ve Tigre turuna katılabilirler. Turumuzdan özel aracımız ile Buenos Aires’in kuzeyinde yer alan, sadece Buenos Aires’in değil tüm Güney Amerika kıtasının en varlıklı semtlerinden biri olan San İsidro’ya hareket ediyoruz. Burada taş döşeli yollar ve kolonyal dönem evleri ile çevrili tarihi merkezi görüyoruz. Daha sonra aracımız bizi Tigre’ye götürecek. Burada halka açık bir feribotla Parana Deltası’nda yaklaşık 1 saat süren bir gezi yapıyoruz. Turumuzun ardından özel aracımız ile otelimize hareket ediyoruz. Günün geri kalanında serbest zaman.  Konaklama Buenos Aires’teki otelimizde.

San İsidro ve Tigre Turu: 70-USD (Kişi başı)


4. GÜN: BUENOS AIRES – IGUAZU // 25 Mayıs 2020 Pazartesi

Kahvaltımızın ardından özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayollarına ait tarifeli bir uçak ile Iguazu’ya (Arjantin) uçuyoruz. Varışımızda havalimanında yerel rehberimiz tarafından karşılanıyor ve Iguazu’nun Brezilya tarafına geçiyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Iguazu Şelalelerini keyifli bir yürüyüş eşliğinde geziyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Macuco Safarisine katılabilirler. Macuco Safari, İguazu’nun tüm görkemine ve keyfine varacağınız, heyecan dolu bir maceraya götürecek eşsiz bir tekne turu. Gezimizi tamamladıktan sonra otelimize transfer oluyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama Iguazu otelimizde.

Macuco Safari Turu: 120-USD(Kişi başı)


5. GÜN: IGUAZU // 26 Mayıs 2020 Salı Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen yolcularımızla ekstra Kuş Parkı turu yapılacaktır.  160 kuş türünüm barındığı Dünyaca ünlü Tropik yağmur ormanının içerisinde unutulmaz anlar yaşayıp, birbirinden güzel tropikal kuşları fotoğraflama imkânı yakalayabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği olarak düzenlenecek Yemekli Rafa Inn Show’a katılabilirler. Güney Amerika danslarının sergilendiği gösteri süresince yemeğinizi yerken keyifli ve unutulmaz dakikalar yaşayabilirsiniz. Konaklama Iguazu otelimizde.

Kuş Parkı Turu: 75-USD ( Kişi Başı )

Akşam Etkinliği : Yemekli Rafa Inn Show  105-USD (Kişi başı)


6.GÜN: IGUAZU - RIO DE JANEIRO // 27 Mayıs 2020 Çarşamba

Kahvaltının ardından havaalanı transferine kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerim rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Şeytan Boğazı turuna katılabilir. Dünya'nın 7 Doğa harikasından birisi olan Iguazu Şelaleri'nin Arjantin tarafında bulunan muhteşem görüntüsü ve suyun çağıltısıyla insanı büyüleyen Garganta del Diablo'ya (Şeytan boğazı'na) 2 km. boyunca en hızlı akan nehir üzerinden yürüyerek ulaşılabilir. Sular U şeklinde, 150 metre genişliğindeki ve 700 metre uzunluğundaki yarıktan ve 82 metre yükseklikten müthiş bir su damlacıkları bulutu oluşturarak düşüyor. Burası Iguazu Şelaleri'nin en etkileyici ve büyüleyici seyir noktasıdır. Turun ardından rehberin belirlediği saatte havaalanına transfer oluyoruz ve Rio de Janeiro’ya uçuyoruz. Varışımızı takiben otele transfer. Dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği olarak düzenlenecek olan yemekli Samba Show’a katılabilirler. Yerel bir restoranda alınacak akşam yemeğinin ardından dünyanın en güzel dans gösterilerinden biri olan ve adı ülke ile özdeşleşmiş Platformda Samba Show izleyeceğiz. Konaklama Rio De Janerio otelimizde.

Şeytan Boğaz’ı Turu 120-USD (Kişi başı)

Akşam Etkinliği : Yemekli Samba Show   160-USD (Kişi başı)


7. GÜN: RIO DE JANEIRO // 28 Mayıs 2020 Perşembe

Kahvaltının yapılacak panoramik şehir turumuzda kolonyal bölgesini ziyaret edecek, burada dar caddeler, meydanlar ve tarihi binalar arasında Candelaria, Praça XV, Travesso Marketi, Metropolitan Katedrali’ni göreceğiz. Gezinin ardından şehir keşif için serbest zaman. Konaklama Rio De Janeiro otelimizde.


8. GÜN: RIO DE JANEIRO // 29 Mayıs 2020 Cuma

Kahvaltının ardından alışveriş yapmak, dinlenmek, çevreyi tanımak, deniz ve güneşten istifade etmek için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği yarım günlük Corcovado turuna katılabilirler. Bu turumuz esnasında Rio’nun sembolü olmuş tepedeki ünlü İsa Heykelini görecek ve ünlü Monorail adlı raylı sisteme binerek tepeye çıkacak ve Rio’nun o doyumsuz manzarasını göreceksiniz. Ardından dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Sugar Loaf turuna katılabilirler. Turumuzda Guanabara Körfezi’nin inanılmaz manzarasına doyacağınız Sugar Loaf Tepesi’ne teleferikler ile çıkıyoruz. Dönüşte otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

Corcovado Turu: 100usd( Kişi başı)

Sugar Loaf turu: 100usd ( Kişi başı)


9. GÜN: RIO DE JANEIRO – SAO PAULO // 30 Mayıs 2020 Cumartesi

Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayollarına ait bir uçakla Brezilya’nın en önemli şehirlerinden biri olan Sao Paulo’ya hareket ediyoruz. Varışta yapılacak panoramik şehir turumuzda Iburapuera Park, Japon Mahallesi, Katedral, Tarihi Şehir Merkezi, Belediye Tiyatrosu göreceklerimiz arasındadır.

Daha sonra İstanbul uçuşu için havalimanına hareket. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 194 sefer sayılı uçağı ile saat 22.45’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Yeni günü uçakta karşılıyoruz.

  

10. GÜN: SAO PAULO – İSTANBUL // 31 Mayıs 2020 Pazar

İstanbul varışımız yerel saat ile 17.20’te. 


****** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****510 $ Yerine 460 $

San İsidro ve Tigre 70 $

Macuco Safari 120 $

Şeytan Boğazı  120 $

Corcovado Turu 100$

Sugar Loaf Turu 100 $


**** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

Ektsra tur paketi satışı tur esnasında rehber tarafından yapılacaktır.


320 $ Yerine 290 $

Şeytan Boğazı 120 $

Sugar Loaf Turu 100 $

Corcovado Turu 100 $


**** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

Ektsra tur paketi satışı tur esnasında rehber tarafından yapılacaktır.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Havayolları  ile İstanbul -  Buenos Aires gidiş / Sao Paulo  – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri.
 • Buenos Aires – Iguazu / Iguazu – Rio de Janeiro / Rio de Janerio – Sao Paulo arası ekonomi sınıf uçak biletleri ve bu biletlere ilişkin alan vergileri.
 • Buenos Aires’te 3 gece 4 yıldızlı otelde konaklama
 • Iguazu’da 2 gece 4 yıldızlı otelde konaklama
 • Rio de Janeiro’da 3 gece 4 yıldızlı otelde konaklama
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Panoramik Buenos Aires, Rio De Janeiro, Sao Paulo şehir turları
 • Iguazu Şelaleleri Brezilya tarafında Ulusal Parklara giriş ücretleri
 • Özel araçlar ile programda belirtilen tüm geziler. Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış fonu ( 50 TL )
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Seyahat Sigortası
 • Kişisel harcamalar
 • Bahşişler 
Otel Çocuk Yaş Sınırı Kota Çift Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Tek Kişilik Ekstra Bebek Ekstra Çocuk
Buenos Aires – 4* Kenton Palace vb. http://www.kentonpalace.com.ar/ Iguazu – 4* Mabu Interludium Iguassu Convention vb. https://www.hoteismabu.com.br/en/hoteis/hoteis-em-foz-do-iguacu/mabu-interludium-foz-do-iguacu-en/ Rio De Janeiro - 4* Merlin Copacabana Hotel vb. http://www.hotelmerlin.com.br/ 12 6 2599 USD 2599 USD 3274 USD 510 USD 2549 USD
Buenos Aires – 4* Kenton Palace vb. http://www.kentonpalace.com.ar/ Iguazu – 4* Mabu Interludium Iguassu Convention vb. https://www.hoteismabu.com.br/en/hoteis/hoteis-em-foz-do-iguacu/mabu-interludium-foz-do-iguacu-en/ Rio De Janeiro - 4* Merlin Copacabana Hotel vb. http://www.hotelmerlin.com.br/ 12 4 2549 USD 2549 USD 3224 USD 510 USD 2499 USD
Buenos Aires – 4* Kenton Palace vb. http://www.kentonpalace.com.ar/ Iguazu – 4* Mabu Interludium Iguassu Convention vb. https://www.hoteismabu.com.br/en/hoteis/hoteis-em-foz-do-iguacu/mabu-interludium-foz-do-iguacu-en/ Rio De Janeiro - 4* Merlin Copacabana Hotel vb. http://www.hotelmerlin.com.br/ 12 4 2699 USD 2699 USD 3374 USD 510 USD 2649 USD
Buenos Aires – 4* Kenton Palace vb. http://www.kentonpalace.com.ar/ Iguazu – 4* Mabu Interludium Iguassu Convention vb. https://www.hoteismabu.com.br/en/hoteis/hoteis-em-foz-do-iguacu/mabu-interludium-foz-do-iguacu-en/ Rio De Janeiro - 4* Merlin Copacabana Hotel vb. http://www.hotelmerlin.com.br/ 12 6 2649 USD 2649 USD 3324 USD 510 USD 2599 USD

1.Ülke Hakkında

Arjantin

Eski İspanyol sömürgesi, bugün ise Latin Amerika’nın yükselen değeri; romantik tango gecelerinin sabahlara taşınan aşk kokusudur Arjantin.

Rönesans kokan yapılarıyla bitmek bilmeyen arazilerin üzerine kurulmuş çiftliklerin yamacında bekleyen “gaucho”ların içtiği “mate” tadında yaşanır Arjantin.

Duygu yüklü, heyecan dolu ve sert duruşlu ama dost canlısı insanların ülkesidir.

And Dağları ve Perito Moreno yani nam-ı diğer Mavi Buzullar'ı ile gerçeküstü doğaya sahiptir.

Buenos Aires sokaklarına adım atıldığı andan itibaren ise bambaşka bir dünyadır. Zaman yavaşlar, kimi zaman 16.yy’dan kalma bir sokakta bulursunuz kendinizi, kimi zaman Mayıs annelerinin toplandığı meydanda. Modern dünya ile tarih iç içe girmiştir bu şehirde. 

Yaşamak gerekir Arjantin’i. Görmek, o havayı içine çekmek, muhteşem yemeklerini tatmak ve bir hayalin içinde olabilmek için.

Gezilecek Yerler

Buenos Aires

İspanyol sömürgeciliğinin Latin Amerika’daki en önemli merkezi olan Buenos Aires, 16.yy’dan bugüne açık hava müzesidir.

Peron’un meşhur konuşmasını yaptığı Casa Rosada ve önündeki Mayo Meydanı; Peron adı söylenince içerisinde Eva Peron’un mezarının da bulunduğu Recoleta Mezarlığı, yapılarıyla cezbedicidir.

San Martin Meydanı, Colon Tiyatro Binası mimarisiyle büyülerken; San Telmo Pazarı harika el işleri ve samimi ortamıyla keyifli zaman geçirmek için fırsat sunuyor.

Meşhur Arjantin etlerini denemeden, yeşil çay olan Mate çayı içmeden, şehrin büyülü tango evlerinden birine gitmeden dönülmemelidir.

Duygusal ve düşsel bir yolculuk, tangonun Arjantinliler için ne anlama geldiğini doğduğu topraklarda en derinden hissettiriyor.

Sıkça Sorulan Sorular

- Sağlık

Arjantin'e girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmuyor. Musluk suyu kullanmamanızı, kapalı şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz. 

- Vize Bilgileri

Türk vatandaşları, Arjantin'e gerçekleştirecekleri 90 güne kadar kalış süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

- Gezi Zamanlaması

Arjantin’de hava sıcaklığı bölgelere göre değişiklik göstermektedir. Ekvator’a yakın kuzey bölgeleri kuru ve sıcak iken, Antarktika’ya komşu güney bölgeleri soğuktur. Santiago’yu da içine alan orta kesim Akdeniz İklimi’ne benzer bir iklimdedir. Ekim - Mart ayları arası İlkbahar - Yaz dönemidir ve sıcaklık 25°C civarında seyreder. Nisan - Eylül dönemi Sonbahar - Kış dönemidir ancak bu dönemde de hava sıcaklığı 15°C civarında seyreder. Şili’ye yakın bir iklim seyretmektedir..

- Uçuş Süreleri

İstanbul ile, ülkenin başkenti olan Buenos Aires arası uçuş süresi yaklaşık olarak 17 saat 35 dakikadır.

 -Para Birimi

Arjantin’in para birimi Argentine Peso (ARS)'dur. Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

- Saat Dilimi

Türkiye ile  arasında -5 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00  Arjantin’de saat 07.00 dir.

- Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.

- Yemek Kültürü

Arjantin’de et yemekleri başta olmak üzere, tahıl ürünlerinin de ağırlıkta olduğu mutfak kültürleri vardır. 

 - Elektrik

Arjantin’de C tipi ikili yuvarlak ve I tipi üçlü yassı prizler kullanılmaktadır.

- Alışveriş

Buenos Aires’te şehir merkezindeki Avenida Santa Fe ve Avenida Corrientes ile Belgrano'daki Avenida Cabildo alışveriş açısından şehirdeki en hareketli yerlerdir. Ülkede kredi kartı ile alışveriş olanağı mevcuttur, fakat yüksek faiz uygulamaları mevcuttur.

- Sosyal Yaşam

Arjantin halkı kültürel ve duygusal olarak Latin Amerikalıdan çok Avrupalılar ve oldukça sıcak kanlı insanlar. Arjantin’de alınan bir hediyeyi hemen açmak gerekiyor ve eğer bir Arjantinlinin evine giderseniz oldukça temiz ve düzgün giyinmeniz gerekiyor. Giyim ve moda onlar için çok önemli ve tertipli ve muhafazakar giysileri tercih ediyorlar.  Burada insanlar iletişim kurarken yakın durmayı ve dokunmayı seviyorlar ve sizden de aynı samimiyeti bekliyorlar.

Arjantin halkı Brezilya ve Amerika ile karşılaştırılmaktan hiç hoşlanmıyorlar çünkü onları rakip olarak görüyorlar. İngiltere ve Falkland Adaları ile ilgili konuları konuşmaktan kaçınmalıyız çünkü onların hassas olduğu konular.

2.Ek Bilgiler

SIKÇA SORULAN SORULAR


Sağlık

Arjantin ve Brezilya’ya girişlerde aşı zorunluluğu bulunmuyor. Yemeklerde sağlığınıza etki edecek bir sorun olacağını düşünmüyoruz. Musluk suyu kullanmamanızı, kapalı şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz. Yanınıza gerekiyorsa mide ve ishal ilaçları, vitaminler, baş dönmesi, kusma, baş ağrısı, soğuk algınlığı ve tansiyon hastalıklarına karşı ilaçlarınızı almayı unutmayınız.

Vize Bilgileri

Arjantin ve Brezilya’ya girişlerde Türk vatandaşlarına vize uygulaması yoktur. Fakat farklı ülke vatandaşı olan misafirlerimizin, kendi elçilikleri ile görüşerek konu ile ilgili bilgi almaları gerekmektedir.

Uçuş Süreleri

İstanbul - Buenos Aires arası uçuş 17 saat 35 dakikadır. Uçak Sao Paulo’da 1 saat 20 dakika kadar sürecek bir teknik duruş gerçekleştirecektir. Bu esnada uçaktan inilmesi yasaktır. //// Sao Paulo - İstanbul arası uçuş 12 saat 20 dakikadır ve direkt uçuştur.

 

Para Birimi

Arjantin’in para birimi Argentine Peso (ARS): 1 USD = 4.65 ARS / 1 Euro = 6.05 ARS Brezilya’nın para birimi Brazilian Real’dir (BRL): 1 USD = 2.01 BRL / 1 Euro = 2.61 BRL

Saat Dilimi

Her iki ülke ile Türkiye arasında –5 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken her üç ülkede de saat 07.00.

Telefon Kullanımı        

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

Kıyafet ve Gerekli

Eşyalar

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü

Arjantin ve Brezilya’da et yemekleri başta olmak üzere, tahıl ürünlerinin de ağırlıkta olduğu mutfak kültürleri vardır. Şili’nin enfes içeceklerini özellikle denemenizi öneririz.

Elektrik

Her iki ülkede de elektrik 220 volttur. Arjantin’de C tipi ikili yuvarlak ve I tipi üçlü yassı prizler kullanılmaktadır. Brezilya’da A tipi ikili yassı ve C tipi ikili yuvarlak uçlu prizler kullanılmaktadır. Adaptör gerekecektir.

Alışveriş

Buenos Aires’te şehir merkezindeki Avenida Santa Fe ve Avenida Corrientes ile Belgrano'daki Avenida Cabildo alışveriş açısından şehirdeki en hareketli yerler. Fakat kredi kartı ile yapılan alışverişlerde yüksek banka komisyonları uygulandığını göz önünde bulundurmakta ve mümkünse alışverişler sırasında nakit para kullanmakta fayda olduğunu belirtmek isteriz.

3.İptal Şartları

4.Vize Bilgileri