Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acente sorumlu tutulamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acente sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. 


SÜPER PROMO JAPONYA - KORE TURU 18 - 26 OCAK 2020 (SÖMESTİR DÖNEMİ)Japonya & Kore X Large Paket (Opsiyonel)Japonya & Kore Large Paket (Opsiyonel)

1.Gün  : İSTANBUL – TOKYO  

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’na ait TK 52 sefer sayılı uçak ile Tokyo’ya hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ve rehberimiz ile buluşup konaklama yapacağımız otelimize doğru yola çıkıyoruz. Otelimize varış ardından odalarımıza yerleşme ve geceleme otelimizde.

               

2.Gün  : TOKYO  

Kahvaltının ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzun ilk durağında ünlü Asakusa Bölgesini ve Sensoji Tapınağını geziyoruz. Ardından Dünya’nın ikinci uzun kulesi Sky Tree ve ihtişamlı Kraliyet Sarayı panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Sonrasında Tokyonun en ünlü caddesi Ginza’yı göreceğiz. Turumuz sonrası serbest zaman.  Konaklama Tokyo otelimizde.


3.Gün  : TOKYO  

Kahvaltımızın ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Nikko Turu’na katılabilirler. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Japonya’nın en güzel yerlerinde birisi olan Nikko’da önce Chunzenjiko’yu ve burada bulunan harika gölün etrafını gezecek ardından Kegon Şelale’leri ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizin ardından 15000 işçi tarafından günümüzün parası ile üç yüz milyon Euro’ya mal olan Toshogu Mabedini göreceğiz. Gezimizin ardından Tokyo’ya dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

Ekstra: Nikko Turu (Öğle yemekli) 185-$ (Kişi Başı)

Katılım çoğunluğuna göre 2. alternatif çevre gezisi;

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin Ekstra olarak düzenleyeceği, Fuji & Hakone turuna katılabilirler. Turumuzda önce eski çağlardan beri Japon halkının kutsal kabul ederek taptığı, 3.776 metre yüksekliği ile Japonya’nın en yüksek dağı olan Kutsal Fuji’ye gideceğiz. Bu görkemli dağa yaklaşabileceğimiz uygun noktaya ulaştıktan sonra 1,5 saat uzaklıktaki Hakone’ye varıyoruz. Ashi Gölü’nde yapacağımız tekne gezisinde doğa harikası coğrafyada keyifli vakit geçirip, fotoğraf çekme fırsatı elde edeceğiz. Tur sonrası Tokyo’ya dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

Ekstra: Fuji & Hakone Turu 175-$ (Kişi başı)

4.Gün  : TOKYO  – OSAKA   

Kahvaltımızın ardından otelimizden check out ile birlikte tren istasyonuna transfer oluyoruız ve en hızlı tren olan Shinkansenlerle Osaka’ya doğru hareket ediyoruz. Varışımız sonrası tren istasyonunda karşılanıyor ve Osaka’yı gezmeye başlıyoruz. Osaka’ya geleneksel olarak "Milletin Mutfağı" veya Japonya’nın gürme yiyecekler başkenti gözüyle bakılmaktadır. Osaka sade anlamıyla "Büyük Tepe" ya da "Büyük Bayır" anlamına gelir. Osaka'da yapacağımız şehir turumuzda öncelikle 16. yüzyılda inşa edilen ve Japon mimarisinin en güzel örneklerinden birisi olan Osaka Kalesi ile başlıyoruz. Kale, 1585-1598 seneleri arasında Japonya’ya hükmeden ulusal birliği sağlayan "Toyotomi Hideyoshi" tarafından inşa ettirilmiş olup, kalenin inşasında da ortalama 100.000 işçinin çalıştığı bilinmektedir. Osaka Kalesi sonrası Japonya'nın en eski tapınaklarından birisi olan Shitennoji Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz. Shitennoji, Japonya nın en eski tapınaklarından birisi olup, 593 senesinde Japon Prensi Shotoku tarafından inşa ettirilmiştir. Bu ziyaretlerimiz sonrasında Osaka'nın çarşılarında serbest zaman ayırıyor, alışveriş ve yeme içme cenneti sayılabilecek bu şehrin lezzet duraklarını keşfetme şansına sahip oluyoruz.  Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


5.Gün  : OSAKA   

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle ekstra Nara turu. . Japonya'nın eski başkentlerinden olan ve aynı zamanda tarihte Japon sanatlarının, el sanatlarının, edebiyatın, kültürün ve sanayinin beşiği olan ve bir saat mesafedeki Nara'ya giderek Nara Büyük Buda'sının bulunduğu Todaiji Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz. Todaji, dünyanın en büyük ahşap yapısı olmasının yanı sıra dünyanın en büyük Buda heykeli olan ve Japoncada "Daibutsu" denen heykeli de bünyesinde barındırmaktadır. Tapınak aynı zamanda, bir Budist okulu olan, Kegon'un da ana merkezidir. Naka şehrindeki yedi tarihi tapınak ve mekâna ek olarak UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer almaktadır. Nara Park gezimiz sonrasında Osaka'ya hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.

Ekstra: Nara Turu 160-$  (Kişi Başı )

6.Gün  : OSAKA   

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle ekstra tam gün Kyoto ve Kobe turu. Bu turumuzda önce Kyoto’ya gidiyoruz ve Bir Geyşa’nın anıları filminin çekimlerinde yer almış Fushimi İnari tapınağını geziyoruz. Arka arkaya yerleşmiş yüzlerce tanrı kapısı çok ilginizi çekecek. Daha sonra bir çok Japonya tanıtım filminde yer alan ünlü Bambu ormanı Arashiyama gezeceğimiz ikinci önemli nokta. Öğlen Kobe’ye geçiyoruz. Kobe’de önce Kobe körfezi manzaralı Mosaic çarşıda yemek molamızı veriyoruz. Burada dilediğiniz restoranda değişik deniz mahsulleri ve Kobe eti yeme şansınız olacak ( Yemek dahil değildir) Öğleden sonra şehir merkezini görüp Ikatu tapınağını gezdikten sonra Osaka’da otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Ekstra: Kyoto & Kobe Turu 140-$  (Kişi Başı )

7.Gün  : OSAKA – SEUL

Bu sabah kahvaltımızın ardından otelimizden check out ile birlikte, Osaka havalimanına transfer oluyoruz check in ve bagaj işlemlerimiz sonrası yerel hava yolları uçuşu ile Seul’e uçuyoruz. Yaklaşık 1 saat 45 dakikalık uçuşumuzun ardından Seul kentine varıyoruz. Pasaport işlemlerinin ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında 1395 Yılında Jaseon Hanedanı’nın kurucusu olan Kral Taejo tarafından yaptırılan Gyeongbokgung Sarayı, şehrin kalbinde yer alan Insa Dong caddesi ve birçok pahalı markaya ev sahipliği yapan Myeong-Dong caddesi göreceğimiz yerler arasında olacak. Turumuzun ardından otelimize hareket ediyoruz. Bu akşam dileyen misafirlerimiz ile Ekstra Han Nehri Tekne gezisine katılabilirler. Kore yarımadasının en büyük 4. nehri olan ve şehri ikiye bölen bu nehirde Seul halkının su kenarında yaşantısına tanıklık edebilirsiniz. Bu gezimizde Seul’u ışıklar altında görme imkânına sahip olacaksınız (akşam yemeği dâhil değildir).

Ekstra Han Nehri Tekne Turu: 55-$ (Kişi Başı)

8. Gün: SEUL – İSTANBUL

Kahvaltıdan sonra serbest zaman. Dileyen konuklarımız ile ekstra Kuzey Kore sınırında bulunan Tarafsız Bölge / DMZ turu için hareket. Dünyada iki bölünmüş tek ülke olan Kore’yi bir başka açıdan görebileceksiniz. Son derece güvenli bu askerden arındırılmış tampon bölgeye gittiğimizde burada neler olduğunu hissedecek ve Kore’ye neler olduğunu da anlayabileceksiniz. Pasaportunuzu yanınızda bulundurmayı unutmayın. Tur sırasında Özgürlük köprüsünde yürüyecek, 1978 yılında bulunan Kuzey Korelilerin iki sınır arasında yaptığı 1.7 km uzunluğundaki Üçüncü Sızma Tüneline ineceksiniz. Dorasan tren istasyonunda mola verip,  Gözetleme Merkezinden Kuzey Kore'ye bakacaksınız. Daha sonra Imjingak Anıtı ve Birleşme Köyününden geçerek  Seul havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimiz ardından Türk Hava Yolları’nın TK 89 sefer sayılı uçuşu ile Seul’den İstanbul’a uçacağız. Gecemiz uçakta geçiyor.

Tarafsız Bölge / DMZ turu : 100 $ Kişi Başı

9. Gün: İSTANBUL

Sabah saatlerinde İstanbul Havalimanı’na varıyoruz ve turumuzun sonu. Bir sonraki keşfinizde görüşmek dileğiyle.**** Japonya & Kore ve İsrail turlarımızda son zamanlarda sıklıkla yaşanmaya başlanan iltica olayları sebebi ile programlarımıza ‘’tek erkek’’ misafir kabul edemeyeceğimizi bilgilerinize sunarız.

****** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir ****


640 $ Yerine 570 $ 

Nara Turu            $ 160,00

Nikko Turu (Öğle yemekli)          $ 185,00

Kyoto & Kobe   $ 140,00

Han Nehri Tekne Turu - Seul       $   55,00

Tarafsız Bölge / DMZ turu             $ 100,00
400 $ Yerine 360 $ 

Nara Turu            $ 160,00

Kyoto & Kobe    $ 140,00

Tarafsız Bölge / DMZ turu             $ 100,00

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul–Tokyo/Seul–İstanbul gidiş & dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Tokyo – Osaka arası ekonomi sınıfı hızlı tren bileti ve vergileri
 • Osaka – Seul arası yerel hava yolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • Tokyo’da 3* otellerde 3 gece oda & kahvaltı dahil konaklama
 • Osaka’da 4* otellerde 3 gece oda & kahvaltı dahil konaklama
 • Seul’de 4* otellerde 1 gece oda & kahvaltı dahil konaklama
 • Tokyo, Osaka ve Seul panoramik şehir turları
 • Havalimanı – otel – havalimanı arası transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış fonu ( 50 TL )
 • Tüm öğle ve Akşam yemekleri,
 • Opsiyonel (Ekstra) turlar
 • Seyahat  Sağlık  Sigortası
 • Kişisel harcamalar
Otel Çocuk Yaş Sınırı Kota Çift Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Tek Kişilik Ekstra Bebek Ekstra Çocuk
3* Hotel WBF Tokyo Asakusa vb. 4* Kuromon Cyrstal Hotel vb. 4* Best Western Premier Hotel Seul Garden vb. 11 6 2549 USD 2549 USD 3048 USD 550 USD 2499 USD
3* Hotel WBF Tokyo Asakusa vb. 4* Kuromon Cyrstal Hotel vb. 4* Best Western Premier Hotel Seul Garden vb. 12 6 2599 USD 2599 USD 3098 USD 550 USD 2549 USD
3* Hotel WBF Tokyo Asakusa vb. 4* Kuromon Cyrstal Hotel vb. 4* Best Western Premier Hotel Seul Garden vb. 12 4 2649 USD 2649 USD 3148 USD 550 USD 2599 USD
3* Hotel WBF Tokyo Asakusa vb. 4* Kuromon Cyrstal Hotel vb. 4* Best Western Premier Hotel Seul Garden vb. 12 4 2699 USD 2699 USD 3198 USD 550 USD 2649 USD

1.Ülke Hakkında

Güney Kore

O kadar uzak, o kadar yakındır Güney Kore; Uzakdoğu’nun çalışkan ülkesi.

Türk halkını Kore Savaşı’ndan beri kardeş bilen, Dünya Kupası Futbol maçı sonrası sporcuların el ele seyirciyi selamladığı; Türkiye’ye ve güzelliklerine hayran Kore halkı, nezaketin adıdır.

1950-1953 arası cereyan etmiş Kore Savaşı sonrası “Han Nehri Mucizesi” olarak adlandırılan ekonomik büyüme ve gelişmesiyle dünyayı şaşkına çeviren ülke, insanlık tarihinin devam eden en eski medeniyetlerinden.

Güney Kore olarak bilinse de resmi adıyla Kore Cumhuriyeti, tarihinden coğrafyasına derin bir kültür ve müthiş bir flora sunan Uzakdoğu gezilerinin değişmez ülkesidir. Geçmişin izleri, aynı gelenekler gibi korunur, gözetilir.

Tüm ekonomik gelişim ve modernizm içinde, halkın ailesine düşkünlüğüne, birbirine saygısına, aynı bizde söylendiği gibi “Komşunun kabını boş götürme.” gibi sözlerine ve mutlak yardımseverliğine hayran olunan Kore Cumhuriyeti; gezgini baş tacı eden tarzıyla Uzakdoğu güzergahlarının gözbebeğidir.

Gezilecek Yerler

Seul

“Han Nehri Mucizesi”nin başladığı yer Seul, Tokyo, New York ve Los Angeles’ın ardından dünyanın dördüncü büyük metropol ekonomisine sahiptir.

Kore Savaşı’nın ardından ekonomik büyüme sonrası sürekli gelişen global bir kente dönüşmüş olan Seul, Çin, Japon ve Taylandlı gezginin ziyaret etmekten en keyif aldığı yerler arasındadır ve üç yıl üst üste, ilk sıraya yerleşecek kadar turistik bir kenttir.

Tam iki bin yüz yıl önce Han Nehri üzerinde üç krallık yaşardı: Joseon ve Silla’ya karşı Baekje’liler tarafından kurulan Seul’de, dünya mirası listesinin dört önemli noktası vardır. Kraliyet malikanelerinden Changdeok Sarayı, surları zarif  Hwaseong Kalesi, nazik kıvrık çatıların, el yapımı kiremitlerin altında Jongmyo Tapınağı ve 17. yy. taş heykel sanatının sade ancak devasa eseri Joseon Hanedanlığı Anıtı.

Seul rekorları sever: dünyanın en çok ziyaret edilen ulusal parkı olan Bukhan Dağları kenti sarıp sarmalar. Guinness rekorlarına sahip modern mekanlar arasında dünyanın en büyük üstü kapalı eğlence parkı Lotte World, dünyanın en uzun köprü şelalesi Moonlight Rainbow Fountain ve Times Square’de dünyanın en büyük sinema ekranı vardır.

Dünya gençliğini kasıp kavuran K-Pop ve Korean Wave adlı müzik ve moda akımlarının doğum yeri Seul’ün modern metropol tarzı içinde, sanat akımlarını çok sıkı takip eden bir yapısı var: Uzakdoğu karakteri içinde bu özgün biçim ve biçem, hem sosyal hem mimari açıdan tezatların birlikteliğinde çok çekici bir hava veriyor.

Seul Kulesi’ne çıkıp Bukhan Dağları’ndan kente doğru Han Nehri’ni, oradan göklere uzanan modern yapıları, tarihi değerlerin zarif çatılarını izlemek çok güzel.

Busan

Güney Kore’nin en büyük liman kenti Busan, deniz ürünlerinin sokak tezgahlarından şık restoranlara kadar, her yerde, birçok çeşidinin bulunduğu atmosferiyle tam bir balıkçılar cennetidir.

Gece yarısından sonra, hem balıkçı tekneleri, hem balık avlama gezi tekneleri birlikte yola çıkar, öğleden önce hiç boş geçmeyen günün kazancı olan ganimetlerini sahilde gururla gösterir.

Liman kenti karakterine karşın kentin yüksek tepeler üzerine kurulu olması ilginç bir kent gelişimine yol açmış: tepenin bir tarafı otantik kent, ardındaki kıyıda devasa gökdelenler kurulu; hemen yanındaki tepede yine aynı fark söz konusu. İlginç coğrafi yapıya, kente neredeyse bitişik plajlar, hemen yanında dağlara uzayan doğal parklar eşlik ediyor.

Busan’da ne yana giderseniz gidin her yerde karşınıza çıkan ufak restoranlar ise kentin en önemli lezzetleri.

DMZ

Kuzey ve Güney Kore’yi ayıran yarımadanın ortasında, “Askerden arındırılmış tarafsız bölge” DMZ, 4km çapında 240km uzunluğunda bir tampon bölge.

Her iki tarafın sınırında, savaşa hazır tank tuzakları, elektrikli çitler, kara mayınları ve orduları ile yeryüzünün şaşırtıcı ve ürkütücü yerlerinden biri. Kuzey Kore’yi gözetleme olanağı sağlaması amacıyla önemli bir turizm cazibe merkezi haline gelmiş.

DMZ’yi ziyaret etmek için pasaport gerekir. Bazı ülkeler vatandaşlarına bu turlarda izin verilmez. Sıkı bir kıyafet kontrolü ve davranış kodları olan DMZ gezisinde açık giysi, açık ayakkabı, yırtık pantolon gibi kıyafetler giymek mümkün değildir ve alkol tüketimi yasaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Vize Bilgileri      

Kore, çipli pasaportlardan vize istememektedir. Eğer eski pasaportunuzu (Lacivert) kullanıyorsanız vize almanız gerekmektedir.

Uçuş Süreleri    

İstanbul – Seul uçuşumuz direkt uçuş olup yaklaşık 10 saat 50 dakika sürmektedir.

Para Birimi         

Para birimi Yen’dir. Bu gezi için yanınıza USD almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

Saat Dilimi          

Türkiye ile ülke arasında +6 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken seyahat edeceğimiz ülkelerde saat 18.00..

Telefon Kullanımı           

Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

Kıyafet ve Gerekli

Eşyalar  Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü

Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne ait bir mutfak hakim. Sokak satıcılarından bir şey almamanızı öneririz. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.

Elektrik

Genelde 100 V kullanılıyor. Japonya’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır. Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir. Prizlerin örnekleri http://localti.me/tokyo-japan sitesinden görülebilir. Adaptör getirmenizi öneririz.

Alışveriş              

Özellikle Elektronik konusunda tam bir alışveriş cennetidir. Onun haricinde geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir.

- Sosyal Yaşam

Kore halkı turistlere karşı anlayışlı ve oldukça saygılı fakat kendi içlerinde çok tutucu bir yapıya sahip.

Muhafazakar giysiler tercih ediliyor fakat vücudun her yerinin kapalı olması beklenmiyor. Dekolteler ve mini etekler pek hoş karşılanmıyor ve giyilen eteğin dizleri örtmesi gerekiyor. Yere rahatça oturulabilecek giysiler giyilmesi gerekiyor.

Kolay çıkarıp giyilen ayakkabılar kullanılması tercih ediliyor çünkü herhangi bir tapınağa girişte ayakkabıların çıkarılması gerekiyor. Yere çıplak ayakla basmamak için çorap giymekte fayda var.

Burada yaşlılara çok fazla saygı gösteriliyor ve sizden de aynı saygı bekleniyor.

2.Ek Bilgiler

SIKÇA SORULAN SORULAR


Sağlık

Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.

Vize Bilgileri

Güney Kore ve Japonya çipli pasaportlardan vize istememektedir. Eğer eski pasaportunuzu (lacivert) kullanıyorsanız vize almanız gerekmektedir. Japonya tüm giriş yapan kişilerden girişte parmak izi alınmaktadır.

Uçuş Süreleri

İstanbul – Tokyo: 11,5 saat

Seul – İstanbul: 12 saat

Para Birimi

Japonya para birimi Yen’dir. Güney Kore para birimi Won’dur. Bu gezi için yanınıza USD almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

Saat Dilimi

Türkiye ile her iki ülke arasında +6 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken seyahat edeceğimiz ülkelerde saat 18.00.

Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü

Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne ait bir mutfak hâkim. Sokak satıcılarından bir şey almamanızı öneririz. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.

Elektrik

Japonya’da genelde 100 V kullanılıyor. Japonya’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır. Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir. Prizlerin örnekleri http://localti.me/tokyo-japan sitesinden görülebilir. Adaptör getirmenizi öneririz. Kore’de Türkiye’de olduğu 220V ikili prizler kullanılmaktadır. Adaptöre gerek yoktur.

Alışveriş

Her iki ülke de özellikle elektronik konusunda tam bir alışveriş cennetidir. Bunun haricinde geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir.

3.İptal Şartları

4.Vize Bilgileri