BAŞTANBAŞA BALKANLAR TURU  

 

MÜZİKLİ MAKEDON GECESİ DÂHİL…

6  GECE AKŞAM YEMEĞİ DÂHİL…

4 YILDIZLI HOTEL DE KONAKLAMALI… 

9 GÜN 8 GECE ( 7 GECE OTEL KONAKLAMALI )

* 15 TEMMUZ 2019 HAREKETLİ

 

1. GÜN  /  BALIKESİR/ BANDIRMA-ÇANAKKALE-İPSALA   

Saat 22:30 Balıkesir Stadyum önünden hareket. Saat 23:45’de Bandırma’dan misafirlerimizi aldıktan sonra, özel otobüsümüzle yolculuğumuza devam ediyoruz. Çanakkale, Keşan üzerinden İpsala sınır kapısına ulaşıyoruz. Gümrük işlemlerinden sonra Yunanistan‘a giriyoruz.

2. GÜN  /   İSKEÇE-KAVALA-SELANİK-GÜMÜLCİNE  

Alexandapouli(Dedeağaç), Komotini(Gümülcine) üzerinden devam edip, Kavala yakınlarında kahvaltı molası veriyoruz. Daha sonra Kavala‘ya hareket ediyoruz. Kavala ’da göreceğimiz Su kemerleri, Liman, 19 yy Neo Klasik yapıları, İbrahim Paşa Camii, İmarethane, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi ve Heykeli gezileri sonunda Selanik’e doğru yola çıkıyoruz. Öğlene doğru Selanik’e ulaşıyoruz. Yemek molası sonrası Selanik’i gezmeye başlıyoruz.  Osmanlı Hükümet Konağı, Atatürk’ün Evi, Aristoteles Üniversite Kampüsü, Helexpo İnternational Fuar alanı, Rotonda, Zafer Takı, Beyaz Kule, Tiyatro Binası, Kütüphane, Bedesten, Hamza Bey Camii, “B.İskender Heykeli, Aristoteles  Meydanı, Eski Selanik, “Ana Poli” göreceğimiz yerler arasında. Şehir turumuzun bitiminde, Selanik’de ki otelimize yerleşme. Dileyen misafirlerimizle ekstra Taverna gecesine gidiyoruz.

KONAKLAMA: Selanik  4*Hotel Capsis

3. GÜN  /    ÜSKÜP 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Üsküp’e hareket ediyoruz. Taş Köprü, Makedonya Meydanı, Üsküp Kalesi, Kapan ve Sulu Hanları, Alaca Camii, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Çifte Hamam ve Davut Paşa Hamamları, Rahibe Teresa Anıtı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun bitiminde verilen serbest zaman sonrası otelimize yerleşme.

KONAKLAMA: Üsküp 4* Hotel Karposh

4. GÜN  / MANASTIR - RESNE –OHRİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Ohri’ye doğru yola çıkıyoruz. Manastır(Bitola)’a ulaşıyoruz. Atamızın okulunu (Askeri lise) geziyoruz. Şirok sokak, İsakiye Camii, Saat Kulesi, Eleni’nin Evi, Telgrafhane, Osmanlı’dan kalan Orduevi göreceğimiz yerler arasında. Öğleden sonra Ohri’ye doğru yolumuza devam ediyoruz. Yol güzergâhında Resne’de, Resne’li Niyazi’nin Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. 1 saatlik yolculukla Ohrid’e ulaşıp, Otelimize konaklamak üzere yerleşiyoruz Müzikli Makedonya gecesinde yemeğimizi alacağımız restaurantımıza gidiyoruz.

KONAKLAMA: Struga 4* Hotel Mirage

5. GÜN  / OHRİD-ELBASAN-TİRAN-BAR  

Sabah kahvaltı sonrası; Arnavutluk’a doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergâhımızda Elbasan şehrini panoramik olarak gördükten sonra, 40 yıl boyunca Enver Hoca'nın yönetiminde yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi Arnavutluk’un başkenti Tiran'ı görüyoruz. 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehirdeki kısa panoramik turumuzda; Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Öğlen yemeğini aldıktan sonra İşkodra'ya ulaşıp Karadağ ile Arnavutluk arasında sınır oluşturan İşkodra Gölü'nün ucunda kurulu şehrin kenarından geçip sınıra ulaşıyoruz. Kısa bir yolculukla Karadağ’a geçip, akşam geç saatlerde BAR’a ulaşıyoruz. Geceleme BAR’da otelimizde.

KONAKLAMA: Karadağ 4* Podgorica hotel Bestwesterm premium

6. GÜN  /     BUDVA-KOTOR-DUBROVNİK-NEUM  

Sabah kahvaltısından sonra otelimizden ayrılıp, kısa bir yolculukla BUDVA’ya ulaşıyoruz. Öncelikle,  Zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur'lu bir multi milyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem Sveti Stefan'ı görüyoruz. Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezip, Kotor'a geçiyoruz. Eski Şehir, Tarihi Saat Kulesi, Aziz Tripun ve Nicola Kiliseleri göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Muhteşem doğal güzelliğe sahip Kotor Körfezini, Kotor körfezi içinde bulunan iki adet ada üzerinde inşa edilmiş kiliseleri panoramik görüp gizemli hikâyesini dinledikten sonra, Dubrovnik’e hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda Herceg Novi Kasabasını panoramik görüp, Venedikce adı  Ragusa olan, Adriyatik'in en eski ticaret limanlarından Dubrovnik’e ulaşıyoruz. Uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu, muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran şehirde, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dâhil olan Eski Şehir Meydanı ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic'in Heykeli, Tarihi Çeşme ve 12. yüzyıldan kalma Eczane diğer göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Verilen serbest zaman sonrası otelimizin bulunduğu Neum’a hareket ediyoruz. Konaklama Neum’da ki otelimizde.

KONAKLAMA: Bosna Hersek 4* Trebinje hotel SL Indyustry

7. GÜN  / NEUM-POÇİTEL-MOSTAR-SARAYBOSNA  

Sabah kahvaltımızın ardından, Daha sonra Mostar'a doğru hareket ediyoruz. Bosna-Hırvat sınırından geçerek ilk durağımız bir Osmanlının ulaştığı son nokta olan Poçitel Köyü. Sokakta gezen küçük çocukların dahi Türkçe konuştuğu bu otantik köydeki gezimizin ardından Mostar’a ulaşıyoruz. Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koski Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam göreceğimiz yerler arasındadır. Öğleden sonra Saraybosna’ya ulaşıp, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnakların kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan şehirde turumuzu yapıyoruz. Meşhur Baş Çarşı, Tarihi Osmanlı Hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Gazi Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane,  görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama SARAYBOSNA'daki otelimizde. İsteyen misafirlerimiz için (ekstra) yemekli Boşnak gecesine katılabilirler.

KONAKLAMA: Saraybosna 4* Hotel Hollywood 

8. GÜN  /   SARAYBOSNA-BELGRAD  

Sabah alacağımız erken kahvaltının ardından, Sırbistan’a hareket ediyoruz. Öğle saatlerinde Belgrad’a ulaşıyoruz. Panoramik şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından, akşamüzeri otelimize yerleşiyoruz. Konaklama BELGRAD’ta otelimizde. Akşam isteyen misafirlerimiz (ekstra) ünlü Şkadarlija Caddesi’ndeki Restoran’larda Balkan Gecesin de eğlenme imkânı bulacaklar

KONAKLAMA: Belgrad 4* Hotel İn

9. GÜN  /   BELGRAD-NİŞ-SOFYA-TÜRKİYE  

Sabah kahvaltısından sonra, Niş üzerinden Bulgaristan’a ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Bulgaristan girip, öğle saatlerinde Sofya’ya ulaşıyoruz. Panoramik turumuzda öncelikle iç ve dış mimarisi ile çarpıcı özelliklere sahip olan ve Balkanların en büyük kilisesi olan Aleksandr Nevski Katedrali’ni görüyoruz. Daha sonra, Balkanların en büyük kütüphanelerinden biri olan Milli Kütüphane’nin ve Sofya Üniversitesi’nin göreceğiz.  Mimari özellikleri ile ilgi çeken Merkez Bankası’nın binasının yanından geçerek, neo klasik stilde inşa edilmiş olan Milli Bulgar Tiyatrosu’nda resim molası veriyoruz. Günümüzde Arkeoloji Müzesi olarak kullanılan Büyük Camii (Koca Mahmut Paşa camii)yi görüp, daha sonra Meclis Binası’nın yanından yürüyerek şehrin simgesi Sofya Heykeli’ni ve Aya Nedelya Kilisesi’ni görüp  Banyabaşı Camii(Seyfullah Efendi Camii) ziyareti ediyoruz. Turumuzun sonunda alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Ardından Kapıkule Sınır Kapısı’na ulaşıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ve free-shop alışverişi için serbest zamanın ardından Türkiye’ye geçiyoruz. Daha sonra Gelibolu-Lâpseki üzerinden uygun molalarla Bandırma’ya ve Balıkesir’e ulaşıyoruz. Başka bir KARESİ TURİZM organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Otellerde 7 Gece konaklama
 • 7 Sabah Kahvaltısı
 • Otelde 6 Gece Akşam Yemeği
 • Müzikli Makedon Gecesi
 • Safir ya da Mercedes marka Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 • Çevre Gezileri
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmeti
 • Seyahat Sağlık Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Yunanistan Taverna Gecesi Yemekli
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • 65 yaş üstü sigorta ücreti farkı (15 Euro)

Tur Hareket Detayları

Tur Hareket Tarihleri:

1.Ek Bilgiler

  GENEL ŞARTLAR

• Gezi süresi 8 gece 9 gün olup, otel konaklaması 6 gece yarım pansiyon - 1 gece oda kahvaltı şeklinde olacaktır.
• Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında geçerli olup, tek bir çocuk için uygulanabilmektedir. 0-6 Yaş grubu çocuklara otelde yatak verilmeyebilir.
• Turlarımız; otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez ve bu hizmetlerden herhangi birinin ya da bir kaçının kullanılmaması halinde ücret iadesi söz konusu değildir.
• Rezervasyon esnasında kesinlikle, koltuk numarası belirtilemez ve koltuk garantisi verilemez.
• Haftalık turlarda otobüs içi rotasyon uygulanmaktadır. Böylelikle bütün misafirlerimizin 1 günlüğüne de olsa ön sıralarda oturmaları sağlanmaktadır.
• Rehberimiz, programın tamamını gerçekleştirmek koşuluyla, programın akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
• Karesi Turizm, yoğun dönemlerde, aynı kalite ve standartları korumak ve misafire önceden bildirmek koşuluyla, otel değiştirme hakkını saklı tutar.
• Hava muhalefeti ve diğer doğal afetler sebebiyle gerçekleşmeyen turlardan Karesi Turizm sorumlu değildir.
• Karesi Turizm, turlarda yeterli çoğunluğu sağlayamaması durumunda, misafire turun hareketine 48 saat kala ve daha öncesinden haber vermek koşuluyla, turu iptal etme hakkını saklı tutar.
• Bütün fiyatlara KDV dâhildir.

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri