BULGARİSTAN - ROMANYA TURU

VARNA - BURGAZ - NEŞEBAR - BÜKREŞ - SOFYA - PLOVDİV 

24 EKİM 2019 HAREKETLİ 

5 GÜN 4 GECE OTEL KONAKLAMALI 

AKŞAM YEMEKLERİ VE ÇEVRE TURLARI DAHİL !!!

1.GÜN :  /  BALIKESİR - ÇANAKKALE - EDİRNE - KAPIKULE   

Akşam saat 19:00'da Balıkesir’den katılımcılarımızı aldıktan sonra, özel otobüsümüzle hareket ediyoruz. Saat 20:30 Bandırma'dan katılan misafirlerimizi alıyoruz, Çanakkale üzerinden Kapıkule sınır kapısına ulaşıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra, Bulgaristan’a giriyoruz.

2.GÜN :   /  FİLİBE - SOFYA   

Svilengrad, Hasköy üzerinden sabah saatlerinde Filibe’ye(Plovdiv) ulaşıyoruz. Burada kahvaltı ve sabah molası veriyoruz, yapacağımız şehir turunda; Osmanlı’dan kalan Çifte Hamam, Sultan Murat tarafından yaptırılan Balkanlar’daki en eski cami, Muradiye Camii(Cuma Camii), şehre adını veren Philipopolis şehrinin Stadyumu, Eski Türk Mahallesi, Roma Tiyatrosu görülebilir. Keyifli orman manzaralı yolculuğumuz sonrası, öğlene doğru Sofya’ya ulaşıyoruz. Öncelikle iç ve dış mimarisi ile çarpıcı özelliklere sahip olan ve Balkanların en büyük kilisesi olan Aleksandr Nevski Katedrali’ni görüyoruz. Daha sonra, Balkanların en büyük kütüphanelerinden biri olan Milli Kütüphane’nin ve Sofya Üniversitesi’nin görülmesi, Mimari özellikleri ile ilgi çeken Merkez Bankası’nın binasının yanından geçerek, neo klasik stilde inşa edilmiş olan Milli Bulgar Tiyatrosu’nda resim molası veriyoruz. Günümüzde Arkeoloji Müzesi olarak kullanılan Ulu Camii’yi görüp, daha sonra Meclis Binası’nın yanından yürüyerek şehrin simgesi Sofya Heykeli’ne bakış ve Aya Nedelya Kilisesi’nin görülmesi. Banyabaşı Camii(Seyfullah Efendi Camii) ziyareti. Turumuzun sonunda otelimize geçiyoruz. Otelimizin yakınındaki alışveriş merkezine zaman ayırabiliriz. Konaklama Sofya’da otelimizde.

3.GÜN:   / SOFYA - PLEVNE - RUSÇUK - BÜKREŞ  

Sabah kahvaltısından sonra, Romanya’ya hareket. Türk tarihinin ünlü kahramanlıklarından Gazi Osman Paşa’nın savunması ile ünlenmiş Plevne’yi panaromik olarak görüp, Romanya’ya giriyoruz. Öğlen saatlerinde Bükreş’e ulaşıp, şehrin en büyük parkı olan Herastrau Park’ta vereceğimiz serbest zamanda bu muhteşem parkı gezebilir, öğle yemeği yiyebilirsiniz. Öğleden sonra, şehir turumuzu yapıyoruz. Bükreş’in en güzel ve en hareketli merkezi Cumhuriyet Meydanı, Büyük Kütüphane, Zafer Takı, Bükreş Üniversitesi binası, Milli Tiyatro, Çavuşesku döneminde yaptırılan Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Kretzulescu Kiliseleri panoramik olarak görülecek yerlerdir. Akşamüzeri otelimize yerleşiyoruz. Konaklama BÜKREŞ’te otelimizde.

4.GÜN :  / BÜKREŞ - PRAHOVA VADİSİ ve DRAKULA ŞATOSU TURU   

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp, Prahova Vadisi ve Şatolar Turu için hareket ediyoruz. Karpat Dağları’nda bulunan ve Romanya’nın ilk kralı I. Carol’ün memleketi olan şirin kasaba Sinaia ilk durağımız olacak. Burada ormanlar içerisinde, belki de Doğu Avrupa’nın en güzel kalesi olan Peles Kalesi’ni de ziyaret edeceğiz. Daha sonra Bran Köyü ve dünyaca ünlü Drakula Kalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. 14. Yüzyıldan bu yana bütün ihtişamıyla göz alan ve Wallachia ve Transylvania arasında bir gümrük gibi hizmet veren bu kale, rivayete göre Vampir Drakula’nun evidir. Ama aslında bu ortaçağ kalesi Kraliyet ailesinin yazlığı olarak da kullanılmıştır. Efsanelerin gerçek olup olmadığına kaleyi gezerken birlikte karar verelim. Turumuzun ardından Bükreş’e dönüş. Geceleme BÜKREŞ’te otelimizde.

5.GÜN :  / BÜKREŞ - KÖSTENCE - VARNA    

Sabah kahvaltımızı otelimizde yaptıktan sonra Avrupa’nın 4.büyük limanının bulunduğu KÖSTENCE’ye gidiyoruz. 1910 yılında inşası gerçekleştirilen art nouveau tarzı mimarisiyle Köstence’nin sembol yapısı CASINO ’yu, CENEVİZ DENİZ FENERİ, SURLAR, MAHMUDİYE CAMİİ, KATEDRAL’i ve SALIGNY ANITI’nı görerek, Türkçe konuşan çingeneleri ve Türk Tatarları ile özgün kentimiz KÖSTENCE ‘yi çok seveceksiniz. Köstence ve ardından Romanya ’ya veda ederek Bulgaristan`ın en büyük üçüncü şehri ve Karadeniz`in incisi VARNA`ya doğru yola çıkıyoruz. Karadeniz kıyılarının popüler eğlence merkezlerinden olan Bulgar Las Vegas’ı olarak da bilinen VARNA ’da ilk durağımız DENİZ PARKI. AKVARYUM ’dan DONANMA MÜZESİ ’ne pek çok güzelliği içinde barındıran Deniz Park ’da serbest zaman kullandıktan sonra CATHEDRAL OF ASSUMPTION ’a gidiyoruz. SAAT KULESİ, ROMA HAMAMI, TREN İSTASYONU, HALİÇ ve ASPARUH KÖPRÜLERİ ’ni gördükten sonra KORDON’da yürüyüş yaparak şehrin hareketliliğine bizler de ortak oluyoruz. Ardından otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Geceleme VARNA ‘daki otelimizde.

6.GÜN :   / VARNA - NEŞEBAR - BURGAZ - DEREKÖY - ÇANAKKALE - BALIKESİR     

Sabah kahvaltısının ardından, 1983 yılında UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası Listesine girmiş, Neşebar’a hareket. Karadeniz kıyısında yer alan 3000 yıldan yaşlı Nesebar Yarım Adası’na ulaşmamızın ardından, eskiden yel değirmenleriyle ün yapmış adamıza girişte, tarihi değirmenimiz bizleri karşılayacak ve eski Şehir Surlarının olduğu noktadan itibaren, Bizans Dönemi’nden kalma Eski Metropolitan Kilisesi (İ.S.6 y.y), St. Stephan Yeni Metropolitan Kilisesi (İ.S 11 y.y) ve Pantokrator Kilisesi (13-14.y.y) adanın tarihi dokusunu oluşturmaktadır. Ayrıca 18-19.y.y. döneminde inşa edilen tarihi Bulgar evleri göreceğimiz başlıca yerler arasındadır. Daha sonra Burgaz’a geçiyoruz. Tarihi Tren Garı’nda aracımızdan inip, sevimli cafe ve dükkanları barındıran Alexandrovska Bulvarı’nda kahve molası alıyoruz. Öğlene doğru Dereköy Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ve free-shop alışverişi için serbest zamanın ardından Türkiye’ye geçiyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Otobüsle ulaşım ve tüm turlar
 • 4 gece, 4* Otellerde konaklama
 • Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği
 • Gümrük vergileri
 • Türkçe Rehberlik hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Otobüs ikramları

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize ücreti ve servis bedeli (120 €)
 • Yurtdışı çıkış harcı bedeli(15 TL.)
 • Öğle yemekleri
 • Seyahat Sağlık Güvence Paketi (15€)

Tur Hareket Detayları

Tur Hareket Tarihleri:

1.Ek Bilgiler

 • Bu geziye katılmak için en az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport gerekmektedir.
 • Geçerli çok girişli SHENGEN vizesi veya YEŞİL PASAPORTU olanlar için vize yoktur.
 • İptal ve iade şartları; 29236 sayılı Paket Tur Sözleşmeleri Yönetmeliği doğrultusunda düzenlenen sözleşme ile belirlenir.
 • Turun gerçekleşmesi için minimum 40 kişi gereklidir.
 • Yurt dışı çıkışında gümrük engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde ücret iadesi yapılmaz.
 • Şirketimiz sizler ile konsolosluk / elçilik arasında bir aracı konumunda olup, herhangi bir vize alım garantisi veremez. Bu durumda konsolosluk / elçiliğin vermediği vizelerden Karesi Tur sorumlu tutulamaz. Vize alımından önce kayıt Olurken ödenen meblağ vize alınamadığı takdirde iade yapılmaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır.

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri