ORTA AVRUPA TURU 

PRAG - VİYANA - BUDAPESTE - BRATISLAVA - DRESDEN - KARLOVY VARY

TÜM TURLAR DAHİL!!!!! 

24 HAZİRAN 2019 HAREKETLİ

7 GÜN 6 GECE OTEL KONAKLAMALI

1. GÜN  /   İSTANBUL-VİYANA      

Saat 08:00’de Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde buluşma. Bilet ve Pasaport işlemlerinin ardından, Türk Havayolları’nın uçuşu ile 10:25’te hareket. Yerel saat ile 11:45’de Viyana’ya varış. Panoramik olarak yapılacak şehir turumuz için alandan ayrılış. sizlere şehrin tarihi ve turistik yerlerini gezdireceğiz; Ring üzerinde Opera, Sanat Tarihi Müzesi, Parlamento, Belediye Binası, Üniversite ve Hoffburg Sarayı'nı, Karls Kirche’yi göreceğiz. Tuna Nehri’ni görüp, turumuzun sonunda Naschmarkt Pazar yerinde alışveriş için serbest zaman alıyoruz. Akşamüzeri otelimize yerleşiyoruz. Akşam Ortaçağ Gecesi’nde Grinzig Meyhanelerinde yemek ve eğlence bizi bekliyor. (ekstra) Gecenin sonunda Konaklama VİYANA’da otelimizde.

2. GÜN  /    VİYANA-MAYERLİNG-SEEGROTTE-PRAG     

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından, Mayerling, Seegrotte, Baden Turu(Viyana Ormanları Turu) Alplerin kuzeydoğu uzantısı olan Wienerwald Gezisi'nde ilk durağımız Seegrote. II. Dünya Savaşı’nda Nazilerin, savaşın kaderini değiştirebilecek, dünyanın ilk nesil en hızlı jet savaş uçağını ürettikleri eski bir maden ocağında, Avrupa’nın en büyük yeraltı gölünde etkileyici bir tekne gezisi yapılacak, sonrasında Viyana dışındaki muhteşem ormanlardan geçilecek ve bir sonraki durakta Mayerling trajedisinin yaşandığı Mayerling Av Köşkü gezilecek. Köşk; günümüzde Carmelit rahibelerinin yaşadığı bir manastır konumunda. Gezinin son durağı ise Bethooven’ın 9. senfonisine ilham veren, şirin kaplıca şehri Baden. Öğleden sonra Prag’a hareket. Keyifli bir orman yolculuğu ile akşamüzeri Prag’a ulaşıp, Alışveriş Merkezi ziyareti gerçekleştiriyoruz. Daha sonra otelimize yerleşme. Konaklamamız PRAG’ta otelimizde.

3. GÜN  /   PRAG-KARLOVY VARY         

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından, büyük bir kısmı yürüyerek yapılan, panoramik şehir turunda, tarihi sokakları, ortaçağdan kalma görkemli yapıları ile Prag bizi bekliyor. Görülecek yerler arasında; Loreta Kilisesi ve Cerninsky Sarayı, Hradcany(Eski Saray Bölgesi), St. Vitus Katedrali, Charles Köprüsü, Vaclav Meydanı, Ulusal Müze, Eski Şehir Meydanı ve Astronomik Saat, Tyn Kilisesi ve Barut Kapısı bulunmaktadır. Öğleden sonra, Karlovy Vary Turu. Çek Cumhuriyeti’nin; film festivali, yeşili, masalımsı binaları ve şifalı suları ile ünlü şehrini keşfedeceğiz. Bir dönem Atatürk’ün de kalıp tedavi gördüğü bina ve zaman geçirdiği restoran da ayrıca görecekleriniz arasında. Akşam, yüzyıllarca ressam, şair ve müzisyenler için ilham kaynağı olmuş ünlü Vltava Nehri üzerinde yemekli tekne turu. (ekstra) Bu gezi sırasında, şehrin pek çok tarihi yapısının eşsiz gece manzaralarını görebilirsiniz. Konaklama PRAG’ta otelimizde.

4. GÜN  /   PRAG-TEREZİN-DRESDEN        

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp, bir günde iki farklı ülkede gezi yapacağız. Öncelikle Çek topraklarındaki en ünlü Nazi toplama kamplarından olan Terezin Kalesi'ni ziyaret edeceğiz. Sonrasında ise Almanya Topraklarına Saksonya eyaletine geçerek bu coğrafyanın en güzel şehirlerinden olan Rönesans mimarisini en iyi yansıtan yer olmasından dolayı da “Elbe kıyısı Floransa’sı” olarak anılan Dresden'i geziyoruz. Bu şehirde Almanya'nın en ünlü Protestan Kilisesi olan Fraukirche, Zwinger Sarayı, Semper Operası, Kraliyet Sarayı’nı görmenin yanında Avrupa'nın en uygun alışveriş imkanlarını sunan dükkanlarının da bulunduğu caddelerde gezinmek için zamanınız olacak. Akşamüzeri Prag’a dönüş. Konaklama PRAG’ta otelimizde.

5. GÜN  /   PRAG- BRATISLAVA-BUDAPEŞTE        

Sabah kahvaltısından sonra, özel otobüsümüz ile Bratislava'ya hareket. Tarihte Avusturya-Macaristan İmparatorluğu'nun en önemli şehirlerinden biri olarak göze çarpan, Danube Nehri kıyısındaki Slovakya'nın başkentinde panoramik şehir turu yapıyoruz. Daha sonra Budapeşte’ye geçip, otelimize yerleşiyoruz. Konaklama BUDAPEŞTE’de otelimizde.

6. GÜN  /    BUDAPEŞTE       

Sabah kahvaltısının ardından, Budapeşte şehir turumuzu yapıyoruz. Gezilecek yerler; ‘Hosek Ter’ yani Kahramanlar Meydanı, Budapeşte’nin en geniş ve lüks caddelerinden biri olan Andrassy Caddesi'nden geçerken, Viyana’daki opera binası örnek alınarak yapılan Opera Binası’nı, Aziz Istvan Katedrali'ni, Parlamento Binası'nı görüyoruz. Tuna Nehri üzerinden "Peşte" Yakası'ndan "Buda" Yakası'na Zincirli Köprü’den geçerek St. Gallert Tepesi ve Budin(Buda) Kalesi’ni görüyoruz. Turumuzun sonunda, alışveriş için serbest zaman. Macaristan’a özgü uygun fiyatlı el işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler vb. alabilirsiniz. Akşamüzeri otelimize dönüyoruz. Akşam lobide buluşup, Macar müziklerinin örneklerini dinleyeceğimiz Çigan Gecesi’ne gidiyoruz. Yemekli, içkili, müzikli eğlencenin sonunda otelimize dönüyoruz. (Ekstra) Konaklama BUDAPEŞTE’de otelimizde.

7. GÜN  /    BUDAPEŞTE-ESTERGON-SZENTENDRE-İSTANBUL      

Sabah kahvaltısından sonra, yaklaşık 150 yıl Osmanlı himayesinde kalmış Ezstergom’u ziyaret ediyoruz. Kentin tarihi kalesini ve Macar Katolik Kilisesi'nin merkezi Ezstergon Bazilikası'nı görüyoruz. Sonrasında, otantik macar yerleşimi Szentendre’ye gidiyoruz. Son alışveriş fırsatını da bulacağımız şirin kasabadaki serbest zamanın ardından, akşamüzeri Viyana Havaalanı’na hareket. Türk Havayollarının uçuşu ile saat 20:10’da hareket. Saat 23:15’te İstanbul Atatürk Havalimanı’na ulaşıp, başka KARESİ TURİZM organizasyonunda buluşmak ümit ve dileğiyle ayrılıyoruz.

 

             Event Pyramide Hotel (****) vb.  / VİYANA      www.austria-trend.at/en/hotels/eventhotel-pyramide        

             Expo Hotel Prag (****) vb.   / PRAG        www.expoprag.cz         

             Holiday Beach Wellness Hotel (****) vb.   / BUDAPEST     www.holidaybeach.hu

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul-Budapeşt gidiş / Viyana-İstanbul dönüş uçak biletleri
 • 3 Gece PRAG, 2 Gece BUDAPEŞTE, 1 Gece VİYANA’da 4* Otellerde konaklama
 • Sabah Kahvaltıları ve akşam yemekleri
 • Tüm Şehir Turları
 • Havaalanı Vergileri
 • Şehir Giriş Ücretleri
 • Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Zorunlu Mesleki Sorumluluk sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 •  Yurtdışı çıkış harcı (15 YTL.)
 • Vize ücreti ve servis bedeli (130€)
 • Öğle yemekleri
 • Tüm Müze, Saray, Örenyeri vb. giriş ücretleri
 • Seyahat, sağlık güvence paketi (15€)
 • Gece Eğlenceleri
 • Budapeşte Çigan Gecesi (35)
 • Viyana Ortaçağ Gecesi (40€)
 • Prag Vlatava Tekne Turu (40€)

Tur Hareket Detayları

Tur Hareket Tarihleri:

1.Ek Bilgiler

ÖNEMLİ NOTLAR:

 • Geçerli çok girişli SHENGEN vizesi veya YEŞİL PASAPORTU olanlar için vize yoktur.
 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Sunexpress ve Pegasus Havayolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentemiz kesinlikle sorumlu tutulamaz
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 25 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Karesi Tur yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumda yolculara para iadesi yapılacaktır
 • Uçak yolculuğu esnasında yolcu başına serbest bagaj hakkı sınırı 20 kg’dir. Her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır ve bu bagajın ağırlığı 8 kg. sınırını geçmemelidir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Karesi Tur ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir
 • Bu seyahate katılacak olan her yolcunun pasaport temdit süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir.
 • Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde ücret iadesi yapılmaz.
 • Şirketimiz sizler ile konsolosluk / elçilik arasında bir aracı konumunda olup, herhangi bir vize alım garantisi veremez. Bu durumda konsolosluk / elçiliğin vermediği vizelerden Karesi Tur sorumlu tutulamaz.
 • İptal ve iade şartları; 29236 sayılı Paket Tur Sözleşmeleri Yönetmeliğine tabidir.

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri